30 C
Kopychyntsi
сьогодні 30.07.2021
Архів новин 2006-2018СуспільствоКопичинці – це «Твоє місто»

Копичинці – це «Твоє місто»

-

Рідне місто, як рідна домівка. Кожен господар прагне, щоб його оселя виглядала якнайкраще: охайною, багатою і комфортною. Та коли зі своїми хатинами ще справляються, то на велику спільну хату – Копичинці – чи то сил бракує, чи то звичайнісінького розуміння. Нонсенс, та дбайлива господиня не дозволить папірцям чи пляшкам залежатись в коморі, а негайно мчиться викидати їх… до лісу, в озеро, до парку, головне туди, де закінчується межа власного будинку. 

На жаль, копичанам доведеться ще довго втокмачувати в заледенілі голови, що рідне місто – це також їх дім. Писати про відношення людина-домівка, містяни-місто можна багато, ґрунтовно наповнюючи текст впевненими аргументами. Втім, усі вони сходяться на одному: чи то рідна хата, чи то спільне міське володіння (парк, озеро, ліс), до них треба ставитися з однаковою любов’ю. Хіба тільки ви живете у свинарнику і отримуєте від того неземне задоволення…

Не треба одразу після цього наболілого вступу асоціювати себе із чітко змальованим автором статті типом населення. Ми віримо, що ти – добросовісний мешканець міста Копичинців, що усієї душею і серцем вболіваєш за його долю, активно чи навіть тихенько про себе виступаєш за покращення життя містян загалом і свого життя зокрема. Можливо, саме ти станеш тим, хто підніме з колін занапащену інфраструктуру міста. Можливо, саме твої зусилля допоможуть нашим дітям не виїжджати закордон, а дарувати свої знання та вміння рідному місту. Ми щиро віримо, що такі, як ти – мудрі, розсудливі, завзяті – в Копичинцях не перевелись. Треба лише знайти їх і підбурити до спільної боротьби за порятунок минулої слави міста!

Чимало з тих, хто потрібен місту в такий нелегкий час, вже відгукнулись. Це ті люди, що своєю наполегливою працею для рідного міста просто заслужили на достойне життя, і тепер борються за те, щоб його отримати. У травні 2006 року підприємці, інтелігенція, керівники об’єднались в громадську організацію «Твоє місто» для спільної мети – покращення благоустрою і культурного розвитку Копичинців. Запал господарської вдачі, яким наділені ці відважні містяни, одразу почав приносити вагомі плоди. Дякуючи старанням і благодійним внескам членів організації, мешканців міста, Копичинці у 2006-ому отримали поточний ремонт доріг по вулицях Шевченка (у відтинку від лікарні до пошти), Чортківська (відрізок «універмаг-автостанція»), Гусятинська, Івана Франка. У в тому ж році силами «Твого міста» виготовлено 60 дитячих стільчиків, 50 з яких подаровано дитячому садку, а 10 знайшли своє місце у дитячому відділенні Копичинецької комунальної районної лікарні. Щоб якось прикрасити сірі вулиці центру міста, ініціативна спільнота встановлює лавки для відпочинку біля Центру культури і дозвілля, доповнивши їх вазонами з квітами, які з того часу насаджують щороку.

Протягом наступних років діяльність організації примножувалась новими проектами і, власне, новими наочними діями. За їх ініціативи виготовлені та встановлені лавки біля міської лікарні, і там же, як і по на вулицях Шевченка, Залізнична та Івана Франка, встановлено нові ящики для сміття. Не забули члени «Твого міста» й про маленьких діточок. Наймолодші пацієнти Яблунівського тубсанаторію отримали фінансову і матеріальну допомогу від організації, а нові іграшки оселились в дитячому відділенні Копичинецької комунальної районної лікарні. Важливу роль відіграє ініціативна спільнота і в популяризації міста. Уже в проекті розроблений ескіз архітектурного оформлення в’їздних знаків в місто Копичинці, виділено місце для їх будівництва (зі сторони Чорткова, Тернополя та Гусятина). Окрім господарської та благодійної роботи, ГО «Твоє місто» опікується культурними подіями, зокрема за її керівництва в 2006 році проведено День матері, а через три роки відбулось Свято Меланки.

Головною справою наступних років організації стане відновлення парку над озером. Дозвіл на це ГО «Твоє місто» нещодавно виборола у виконкому міської ради. Одразу ж відбулась перша толока, після якої в парку годі було знайти хоч один викинутий папірчик чи розпиту пляшку пива. Поряд з цим на тротуарах перед Центром культури і дозвілля та перед Церквою Пресвятої Трійці виросли нові ковані лавки, і, знову ж таки, завдяки злагодженої та ініціативної роботи вже згаданої організації.

Члени ГО «Твоє місто» постійно самовдосконалюються у знаннях місцевого самоврядування. Приміром, цього року в Києві вони взяли участь в чотирьох семінарах у рамках проекту «Плануємо громадою», які проводились Творчим центром ТЦК, а у Львові побували на у конференції «Сучасна соціальна технологія – міні-гранти як механізм вирішення проблем територіальної громади». На сьогодні в організації «Твоє місто» налічується 44 особи. Керівник спільноти, вмілий підприємець Юрій Мудрик, з болем у душі переймається станом справ у місті, а безпорадність влади, дії якої довели місто до розрухи, лише підливають вогню до шаленого ентузіазму голови організації. Дивно, що міське керівництво, маючи у розпорядження немалі кошти, витрачають їх бозна-куди, залишаючи в Копичинцях гори сміття, кілометри розбитих доріг, сотні квадратних метрів непридатних для відпочинку лісів та парків. Слава Богу, є «Твоє місто», структура, яка хоч щось, та й робить в місті.

http://tvoyemisto.org.ua

Спонсор допису: Цікавитесь сучасними іграми та розвагами? Тоді вам сподобається веселая ферма ледниковый период, котра розвеселить вас

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Спортивний захід “З...

Сувора зима не зупинила юних біатлоністів нашої громади на шляху до звершень. Спортивний захід "Зимова Нічлава" відбувся сьогодні у парку міста Копич...

Показ фільму “Людин...

Ось як відбувся показ фільму "Людина з Табуретом в Копичинцях".

Мистецький пленер у Оришк...

Всеукраїнський мистецький пленер “Околиця. Оришківці – 2021”У селі Оришківці на території Копичинецької громади стартував Всеукраїнський мистецьк...