30 C
Kopychyntsi
сьогодні 14.04.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоГута працює аж стовпи летять – на Гусятинщині комбайн звалив залізобетонну електроопору

Гута працює аж стовпи летять – на Гусятинщині комбайн звалив залізобетонну електроопору

-

  Комбайнер, який завдав енергетикам збитків на суму 17,5 тисяч гривень, з місця пригоди втік. Надзвичайна подія сталася на Гусятинщині – бурякозбиральний комбайн звалив залізобетонну електроопору. Про це сьогодні, 13 жовтня, повідомили у відділі роботи з громадськістю ВАТ “Тернопільобленерго”. “Близько 7 години ранку 7 жовтня на підстанції “Хоростків” спрацювала автоматика захисту і повітряна лінія 35 кВ “Хоростків-Копичинці” вимкнулася. Коли ж аварійна бригада виїхала на місце події, то була вражена: залізобетонна опора лежала завалена потужним бурякозбиральним комбайном іноземного виробництва, — розповідає заступник начальника служби ліній електропередач ВАТ.

 “Тернопільобленерго” Владислав Рабський. — Уже в ході слідства було встановлено, що ця техніка належить одному з відомих фермерів. Комбайнер зачепив опору у двох місцях і вона впала, розбившись на три частини. Правда, комбайнер з місця пригоди втік і не повідомив про це енергетиків РЕМу”.

 “У даному випадку, тільки завдяки своєчасній роботі апаратури релейного захисту даної лінії відбулося її негайне вимкнення, і ніхто серйозно не потерпів, — коментує заступник головного інженера з високовольтних мереж ВАТ “Тернопільобленерго” Василь Галушко. — А, приміром, при обриванні та падінні одного проводу, вимкнення відбулося б з певною витримкою часу, тоді машина загорілася б і могло б статися непоправиме. До розслідування цього випадку ми залучили правоохоронців, органи прокуратури, аби знайти винного, який повинен компенсувати нанесені збитки. Якщо фермерське господарство відмовиться добровільно відшкодувати збитки, тоді ми змушені будемо звернутися до суду однак тоді судові стягнення будуть вдвічі більшими”.

Загальні збитки разом із відновлювальними роботами, які завдані обласному енергопостачальному товариству, складають 17,5 тисяч гривень. Зокрема, вартість самої опори становить 3,4 тисячі гривень. Наразі пошкоджена лінія вимкнена, а населені пункти заживлені по резервній схемі. І що особливо тривожить, що в результаті даного пошкодження лінії значно знизилася надійність електропостачання трьох підстанцій 35/10 кВ – Копичинці, Нижбірок, Чабарівка.
Головний інженер Гусятинського РЕМу Євген Солтис зауважив, що це вже не перше пошкодження сільськогосподарською технікою електричних опор. Нещодавно дисковими боронами трактора були пошкоджені дві опори ліній ПЛ -10 кВ, які відходять від ПС 35/10 кВ “Пробіжна” і ПС 35/10 кВ “КС-1” і знаходяться на території фермерського господарства “Мрія”, яке очолює Іван Гута.

“Цікаво, що клас напруги пошкоджених опор зростає – було 10 кВ, тепер 35 кВ… Тож наступні пошкодження опор слід чекати на магістральних лініях 110 кВ і міжсистемних 750 кВ, які також проходять територією Гусятинського району?” – говориться у повідомленні ВАТ “Тернопільобленерго”

 По матеріалах сайту http://t-pravda.te.ua

http://t-pravda.te.ua/https://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Неймовірна історія зустрі...

Сучасна історія дружби з піаністом Славоміром Добжанським почалася у січні 2019 року. Тоді, ми з Андрієм Патолою вирішили звернутися у службу підтрим...

ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ ВИ...

У Копичинецькій Громаді відбувся військово – патріотичний вишкіл «Юний патріот» присвячений до Дня захисника та захисниці України та Дня українського...

Михайло Мимрик та його шк...

У Копичинецькій гімназії діє ансамбль «Надія», який нещодавно отримував Гран-прі на конкурсі «Феєрія талантів». Нам вдалось поспілкуватись з керівник...