30 C
Kopychyntsi
сьогодні 25.05.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоДень героїв у Копичинцях

День героїв у Копичинцях

-

У третю неділю травня уся Україна святкує День героїв – день іспиту совісті, коли кожен ставить собі запитання: що зробив він для України і для здійснення заповіту тих, що лежать в могилах…

З ініціативи ГО «Патріот України-Галицькі сотні» та НСОУ «ПЛАСТ», за підтримки міської ради 15-17 травня у м. Копичинці відбулось вшанування пам’яті усіх, хто боровся за волю та незалежність нашої Батьківщини. У перший день святкувань до Копичинець з’їхались пластуни із Зборова та Козови, щоб спільно із копичинецькою організацією ПЛАСТ гідно вшанувати усіх героїв України та принагідно позмагатись силами та вміннями.

У парку над річкою Нічлавою відбулось урочисте відкриття та представлення команд, знайомство навколо ватри, яке розпочала Кавун О.Т., головний організатор пластових змагань у Копичинцях.

 

Увесь наступний день пластуни мали можливість позмагатися, пройти безліч випробувань, показати свої вміння та навіть поблукати у копичинецьких лісах. Як і у будь-яких змаганнях є переможці і, звісно, є переможені. Між приїжджими командами здобули перемогу зборівські «Герої свого часу», серед копичинецьких – команда школи-гімназії «Краплини рідної України».

Головною подією святкувань стало проведення 16 травня смолоскипної ходи. Варто зазначити, що напередодні з ініціативи ГО «Патріот України – Галицькі сотні» було проведено прибирання Меморіального комплексу борцям за волю України.

Метою проведення святкувань Дня героїв у Копичинцях, за словами заступника голови ГО «Патріот України – Галицькі сотні» Тараса Елиїва стало: «Відзначення Свята Героїв – це свідчення нашої твердої волі йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – Державної Могутності і Слави. Кожен клаптик української землі є политий кров’ю мільйонів відомих і незнаних сьогодні синів України. Тому для кожного українця вона є Святою. Проведення заходу покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь в боротьбі за Велику Українську Державу, бути свідомим того, що кожен з нас є співвідповідальним за долю всієї Нації».

Смолоскипна хода розпочалась біля пам’ятника Т. Г. Шевченку панахидою, відправленою отцем І. Середою. Також зі святом усіх копичан та гостей міста привітав міський голова В. С. Пеляк. Після цього і розпочалось дійство, яке змусило затамувати подихи усіх, хто мав змогу його побачити. Десятки смолоскипів, незгасних вогнів у руках молоді, сотні іскорок у серцях та поглядах учасників, відлуння української патріотичної пісні та сотень голосів, що зливались у одне «Слава Україні – Героям слава!». Маніфестуючи єдність із княжими дружинниками, козацтвом, гайдамаками, січовими стрільцями, героями Базару і Крут, націоналістами-повстанцями, присягаючи на вірність справі Святослава, Мазепи, Шевченка, Петлюри, Коновальця, Бандери і Шухевича, мільйонів вірних синів та дочок України, колона вирушила до Меморіального комплексу, щоб віддати шану та помолитись за усіх героїв.

 

Маємо надію, що гідним вшануванням героїв України, вкладаємо і свою цеглину у розбудову нашої Батьківщини, виконуючи заповіт, залишений нашими героями. Вони полягли, але житимуть вічно у серцях українців, у чинах мільйонів, скованих однією думкою, з’єднаних однією волею, одним почуттям – Української Самостійної Соборної Держави. Слава нашим Героям! Слава Україні!
 

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...

Копичинецьку громаду об‘є...

Ми знаходимось у потенційно екологічній зоні, подалі від промислових гігантів. Однак, наша громада потопає у стихійному смітті, яким ми дихаємо та п'...

В Копичинцях відбувся фут...

24-го серпня у суботу відбувся футбольний турнір “Кубок Громади”. Участь взяли шість команд. Переможці – команда “Надія 1999”, друге місце “Кутець”, ...