30 C
Kopychyntsi
сьогодні 25.05.2024
Архів новин 2006-2018РелігіяВідбувся перший Пастирський візит Блаженнішого Святослава Шевчука до українських громад в Італії

Відбувся перший Пастирський візит Блаженнішого Святослава Шевчука до українських громад в Італії

-

До вашої уваги фото та текстова розповідь про візит голови УГКЦ в Італію, де чимало українців зокрема і наших копичан. Першими громадами, які удостоїлися уваги зі сторони Глави УГКЦ були церковні осередки в області Лігурія на півночі Італії, а саме: Генуя, Савона, К’яварі.

У суботу, 18 червня блаженніший Святослав взяв участь у процесійному ході із Найсвятішими Тайнами, який очолив Архиєпископ Генуї кардинал Анжело Баняско.

У церкві San Siro, у першому кафедральному соборі, відбулась перша зустріч чільників двох Церков, адже кардинал Баняско є також Головою Єпископської Конференції Італії. У Бослуженні Вечірня об’єдналось все духовенство і монашество Архиєпархії Генуї, представники влади та вірні парафіяльних церков міста. Відтак розпочався піший хід із Найсвятішими Тайнами вулицями міста. В такому Богослуженні міста вперше брав участь єпископ української Церкви. «Corpus Domini» – не є богослужінням візантійської традиції і тому участь єпископа східного обряду було свідченням відкритості та духовної єдності перед єдиним Спасителем, якому виявляється слава, честь і поклоніння у різних формах та обрядах.

 

Із великим захопленням споглядали віруючі на спільну молитву двох верховних служителів. На одній із площ міста зібрались представники місцевої української церковної громади, які при нагоді привітали главу української Церкви. По завершені процесійного ходу у кафедральному храмі Генуї, що присвячений св.Лаврентію, Його Еміненція Анжело та Його Блаженство Святослав, разом уділили архієрейське благословення усім учасникам торжества.

 

Наступного святого недільного дня, 19 червня, на площі святого Степана духовенство, представники дипломатичного корпусу та вірні українських церковних громад у Лігурії радо зустрічали Блаженнішого Святослава.

Передаючи престольний хрест, абат Дон Карло Алуіджі, висловив свою радість, що у храмі св.Степана може приймати українських вірних, але сьогодні має велику честь приймати Голову і Отця Церкви, до якої належать ці вірні. Капелан для українців Лігурії попросив благословення для всіх повірених йому спільнот та ласкаво запросив розпочати Божественне дійство.

У цей сонячний день, під мелодійний бій дзвонів зустрічали патріарха УГКЦ Генеральний консул Андрій Картиш та консул Руслан Фуфалько із м.Мілан та почесний консул Камілло Бассі з м.Генуя. Ціла громада на сходах зустрічала із співом «Будь ім’я Господнє» свого духовного Батька.

Розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія у співслужінні священиків римського обряду: дон Піера Джакози, ректора духовної семінарії м.Савона, дон Паола Ромео, співзасновника громади, а також о.Олега Сороки, священика з України. Так, як на Богослужені були чисельні італійські вірні, то було використано тексти молитов українською та італійською мовами. Дияконську службу вправно він о.диякон Андрій Салабай, студент Риму.

У проповіді на неділю «Всіх Святих» блаженний Святослав наголосив на святості кожного з нас, як певний шлях у дорозі Спасіння. Пригадуючи приїзд Івана Павла ІІ в Україну, котрий проголосив українських блаженних, патріарх закликав до наслідування цих святих людей, адже кожного разу, коли приступаємо до Причастя беремо участь у Святості Христа: «Святеє Святим». Проповідь була виголошена також ураїнською та італійською мовами.

По завершенні величного Богослуження Архиєрей висловив вдячність капелану о.Віталію Тарасенку та всім мирянам співпрацівникам за всю пасторальну діяльність на теренах Лігурійської області. Слова вдячності були звернені також до представників італійської Церкви, особливо представникам «Мігрантес»: диякон Джіоржіо Ріццо із Албенги, пан Вітторіо Франкіні із К’яварі, котрі представляли єпископів їхніх єпархій.

До серця патріарха запав спів хористів та служіння прислужників, що і відзначив окремим «многаліттям». У відповідь на теплі слова підтримки всі вірні одноголосно і багато раз співали «Многая літа» патріарху. Відтак всі вийшли із храму і на сходах святині зробили спільне пам’ятне фото.

Другою радісною частиною цього дня була спільна трапеза, яка нагадала всім про традицію перших християн «Агапе». Церковна громада Генуї щиро вгощала всіх присутніх. Це спільне ділення було нагодою краще пізнати одне одного і розділити радість сьогоднішньої днини.

О 15.30 у Світлиці розпочалась зустріч Блаженнішого із представниками наших церковних громад у Лігурії. На початку о.Віталій коротко розказав про значення нашої Світлиці, яка є нашим домом: «Тепер до цієї хати, коли зібралась вся родина, прийшов довгоочікуваний духовний Батько – патріарх». Родинний характер зустрічі тривав цілий час. Після привітного слова консула Руслана Фуфалька, який представив Блаженнішому Святославу особливість північного консульського округу, виступи по черзі голови Церковних братств: від Генуї – Олег Сагайдак, від Савони – Олександра Олійник, від К’яварі – Надія Купа. Кожна із громад подарували на згадку про цей пастирський візит ікону Богородиці із святих місць, які відомі у цих містах.

Ознайомивши себе із патріархом, Ольга Ваврик, яка вела цю розмову, попросила, щоб Блаженніший розказав про себе. Саме у цій розмові люди познайомились ближче із своїм духовним Батьком, який завоював серця своєю простотою та доступністю. Незважаючи на молодий вік, Глава 5-ти мільйонної Церкви, показав свою компетентність у відповідях на запитання та мужність у веденні Церкви до розвитку та Єдності із всіма Церквами Київського хрищення. По завершенні бесіди всі у подяку Богородиці заспівали «Достойно є воістину».

День завершувався і вже багато хто з українських заробітчан спішив до місця своєї праці. Хто залишився, був запрошений до знову у храм, щоб спільно із Блаженнішим Святославом Шевчуком та Преосвященнішим Архиєпископом Анжело Баняско відслужити подячний молебень до Богородиці.

Глави двох церков молились разом за український та італійський народи, за єдність всіх церков, за тих, хто скитається по світі в пошуках кращої долі і на важких роботах поневіряється. До сліз зворушила ця спільна молитва двох Архиєреїв, а особливо їхні завершальні слова.
Блаженніший Святослав подякував в особі голови Єпископської конференції, Кардиналу Баняску, всій Італійській Церкві за допомогу нашим вірним, за співпрацю в єдиному Божому винограднику, де християнська любов об’єднує усіх в Єдиній Церкві. У відповідь Архиєпископ Генуї подякував Главі УГКЦ за Пастирський візит, а потім звернувся до вірних, дякуючи їм за духовність та віру, яку вони бережуть у церковних спільнотах та несуть із собою в сім’ї, де працюють: «Наш народ вас потребує не тільки як добрих працівників, а також як місіонерів, котрі несуть собою оживлення віри та релігійної культури».

Як попереднього дня, так і цього, по завершенні Богослуження два Архиєреї уділили благословення для наших спільнот з Лігурії.

Це благословення та всі пережиті події цього Благодатного дня стали великою духовною підтримкою для українських вірних Лігурії. Саме цей день підтвердив сказані слова Блаженнішим Святославом на початку свого патріаршого служіння: «Хочу бути батьком для всіх».

Тарас Демчукhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...

Копичинецьку громаду об‘є...

Ми знаходимось у потенційно екологічній зоні, подалі від промислових гігантів. Однак, наша громада потопає у стихійному смітті, яким ми дихаємо та п'...

В Копичинцях відбувся фут...

24-го серпня у суботу відбувся футбольний турнір “Кубок Громади”. Участь взяли шість команд. Переможці – команда “Надія 1999”, друге місце “Кутець”, ...