30 C
Kopychyntsi
сьогодні 03.12.2023
Архів новин 2006-2018РелігіяУ церквах міста виставлено плащаницю

У церквах міста виставлено плащаницю

-

Сьогодні греко-католицькі та православні віряни розділяють смерть Ісуса Христа. Вважається, що принесення шани святим мукам Ісуса зцілює і дарує крок у життя вічне. kopychyntsi.com.ua не оминули передвеликоднього релігійного ритуалу і також відвідали всі три святині міста, де вже від ранку виставили для поклоніння імітований гріб Сина Божого.

Церква Св. Миколая Чудотворця

 У храмі, що на Горі, вже традиційно Божий гріб охороняє спеціальна сторожа, сформована з юнаків, а інколи і дівчат. Цьогоріч тіло Ісуса охороняють учні та учениці місцевих шкіл. Охоронний пост змінюється кожну чверть години.

Як сповістили kopychyntsi.com.ua прихожани цього греко-католицького храму, ще зовсім недавно до охоронної місії допускалися лише старші чоловіки. Вважалось, що дітям не припустимо довіряти такий пост. Тим паче, що молодь схильна під час богослужінь і, власне, сторожі плащаниці відволікатися, сміятися і т.д., що нівелює драматизм ритуалу.

 Церква Воздвиження Христа

У маленькій дерев’яній церкві, що на Кутці, святу плащаницю також охороняють школярі. Щоправда, масштабність організації у цьому греко-католицькому храмі доволі таки поступається вже згаданій вище церкві Св. Миколая. Тут сторожа не чисельна і її рідше змінюють, відповідно зростає навантаження на школярів.

Церква Пресвятої Трійці

Православні віряни ідуть до поклоніння також з самісінького ранку. Як зазначив kopychyntsi.com.ua церковний комітет, цьогоріч у храмі виставлена нова плащаниця. Також зауважив, що на відміну від греко-католицьких храмів, тут не заведено ставити сторожу, але тим не менш прийти розділити смерть Ісуса Христа можна протягом доби. У церкві чергують старші прихожани.

Павло Ухачhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Професійний цілодобовий д...

Територіальний центр соціального обслуговування надає послуги людям, що потребують сторонньої допомоги (літнім людям та особам з інвалідністю). Ми по...

Якщо спалювати суху траву...

Маємо в Україні погану звичку палити суху траву та бадилля, а потім цим дихати. Але чи знали ви, що за пожежами ведеться моніторинг з космосу? Існує ...

Копичинецька Громада!

Промо відео нашої Громади. Завітайте та співпрацюйте із нами!https://www.youtube.com/watch?v=PFf_s3xid6g