30 C
Kopychyntsi
сьогодні 24.11.2023
Архів новин 2006-2018РелігіяСемінар для капеланів тюремного служіння УГКЦ

Семінар для капеланів тюремного служіння УГКЦ

-

Від 7 до 9 червня у м. Трускавці проходив семінар для капеланів тюремного служіння Тема Семінару – «Післяпенітенціарна опіка». Капелани разом із працівниками психологічно-соціальної служби із Львівщини мали можливість разом і взаємно обговорити питання щодо підготовки в’язнів до звільнення та ситуацію тих людей після звільнення. Дуже важливою є співпраця держави і церкви, бо разом можна робити багато.

Учасники семінару відвідали дільницю соціальної реабілітації Дрогобицької виправної колонії № 40, ознайомилися із роботою центру реабілітації «Назарет» та центру у с. Верхня Луковиця, організовані УГКЦ.

Значимим для всіх став приїзд єпископа Михаїла Колтуна – відповідального єпископа УГКЦ за капеланське служіння у війську і в’язницях. Подаємо дещо із сказаного Владикою Михаїлом до капеланів:

“Наше служіння не виходить з нашої ініціативи, бо ініціатива завжди є Божа.

Раніше за радянської системи було велике приниження ув’язнених людей. Наше суспільство багато успадкували з тої системи і часто ставиться до в’язнів з зневагою, підозрою, злобою.

Тільки люди, які працюють з ув’язненими можуть правдиво оцінити їхню гідність як людей, що стали жертвою зла чи несправедливості та допомагати тим, що дуже потребують помочі.

Кажуть про вас: «Що він з того має? Лише витрати». Але витрати для життя – це великий прибуток.

Мало хто з людей знає, що Церква робить у в’язниці, але обличчя цієї Церкви виражається і у в’язниці і потім дає плоди і в праці з людьми, і з молоддю та ін..

Я щасливий, що наша Церква ніколи не втратила свого морального обличчя.

Бажаю вам, щоб це капеланське служіння було Боже; щоб ми могли самі приймати Бога і передавати Його іншим».

Працюючи у в’язниці, можна побачити дуже різні життєві ситуації. Референт УГКЦ з душпастирства в’язнів о. Костянтин Пантелей сказав:

«Якби Бог судив нас за нашим законом, ми б уже не жили. Але Він у своєму милосердю випередив нас і зцілив від болізні гріха».

Просимо всіх людей доброї волі насамперед молитися за в’язнів. Просімо, щоб милостивий Господь звільнив цих людей спочатку від болізні гріха, і щоб вони чисті і приготовані могли повноцінно і здорові повертатись у суспільство.

капелани в Бучацькій Єпархії
о. Ігор Середа, о. Андрій Лемчук

Джерело: офіційний сайт Бучацької єпархії

http://buchacheparchy.org.ua/https://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Яблунів з висоти пташиног...

Вашій увазі відео з Яблунова, відзняте у двох частинах місцевими операторами Максимом та Русланом з True Sight Project.https://www.youtube.com/w...

Незламна повстанка

День захисника України завжди викликає в усіх відчуття радості та гордості за свою державу. Та є люди, у яких цей день викликає ще й болючі спогади п...

Осінній вечір в Копичинця...

Вашій увазі відео з осінніх Копичинець, відзняте місцевими хлопцями з True Sight Project.https://www.youtube.com/watch?v=bjRdujzKEMQ&featur...