30 C
Kopychyntsi
сьогодні 11.05.2022
Архів новин 2006-2018РелігіяКутецькій церкві – 385 років!

Кутецькій церкві – 385 років!

-

27 вересня церковні дзвони скликали чимало жителів та гостей маленького містечка Копичинці до Божого храму, що на Кутці. Адже, саме у свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього, парафіяни відзначають тут храмовий празник та 385-ту річницю церкви.

Здавалось би, зовнішній вигляд храму є неторканий рукою людини із 1630 року: дерев’яна, обшита гонтом, затишна й невеличка споруда. Але, саме завдяки сумлінній праці парафіян, святиня сьогодні виглядає, як і колись.

На цю величну урочистість було запрошено Митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка. Біля воріт храму владику зустріли маленькі парафіяни з віршами та запашним короваєм. Настоятель храму отець Руслан Корнят та запрошені священнослужителі, як Копичинецького деканату, так і вихідці з нашого міста разом із єпископом співслужили на Торжественній Літургії.

Зустрічали високопреосвященнішого Василія й славні козаки зі справжньою грамотою, наповнивши празникову атмосферу духом минулого. Помолитися разом зі своїм владикою прибуло багато парафіян та гостей храму з різник місцевостей. Були присутніми також представники місцевої та районної влади.

Мудрою, філософською та проникливою виявилась проповідь Митрополита Василія наприкінці Літургії. Владика, як і кожен свідомий житель України, глибоко переживає ситуацію, яка склалась у нашій державі сьогодні. Митрополит закликав людей не критикувати, а щоденно молитися за мир і спокій у кожному домі. Архиєрей зауважив, що треба зуміти достойто пронести свій Хрест, бо Хрест війни зможемо подолати лише в єдності і в усвідомленні завдання, яке покладене на наше покоління.

Дуже щиро і радісно було на душі у кожної людини, яка завітала на празник. Люди підходили до Митрополита Василія і просили благословення на свої прошення. А справжнім подарунком для вірян стала привезена владикою частиця того самого хреста, на якому був розп’ятий наш Спаситель. Наближення до Животворящого Хреста, день якого величали парафіяни і гості празника, стало духовною кульмінацією Літургії.

Для хорового супроводу Служби Божої на празник до церкви Чесного та Животворящого Хреста Господнього було запрошено семінаристів Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріярха Йосипа Сліпого, які зуміли глибоко торкнутись сердець усіх присутніх своїм мелодійним співом.

У подвір’ї храму всі охочі змогли придбати чудові пам’ятні сувеніри із зображенням церкви, закарбувавши на довго у своїй свідомості празник у Копичинцях.

Тримаючи сьогодні свято Воздвиження Чесного Хреста лише у теплих спогадах, хочеться від щирого серця подякувати настоятелю храму – отцю Руслану Корняту, всім нашим парафіянам, які так ретельно готувались до організації празнику. Від щирого серця дякуємо всім жертводавцям, за допомогою яких вдалось реалізувати все задумане. Дякую кожному, хто прийшов на Літургію, всім священикам, які приїхали до нас та за спільну молитву у стінах величного храму, який береже дух історії майже чотири сотні років і під Божим покровом стоятиме ще століттями.

Ничка Мар’яна,
парафіянка храму, студентка 5 курсу
Ужгородського національного університету

Мар'яна Ничкаhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Кубок громади – 2020: виз...

1 серпня на стадіоні біля Нічлави відбувся турнір з футболу “Кубок Громади – 2020”. Цьогоріч у ньому взяли участь 11 місцевих команд з Копичинецької ...

Показ фільму “Людин...

Ось як відбувся показ фільму "Людина з Табуретом в Копичинцях".

БУНКЕР (#12) – В ім...

Вашій увазі новий випуск літерарутного збіговиська "Delirium" з Копичинець, присвячений першій українській таємній політичний організації Кирило-Мефо...