30 C
Kopychyntsi
сьогодні 20.04.2024
Архів новин 2006-2018РелігіяКлир Бучацької єпархії поповнився ще одним доктором богослов’я

Клир Бучацької єпархії поповнився ще одним доктором богослов’я

-

24 вересня 2010 року відбувся публічний захист докторської дисертації о. Руслана Корнята в Люблінському Католицькому Університеті ім. Івана Павла ІІ на факультеті теології. Тема праці – «Оцінка сучасної концепції прав людини з перспективи Української Греко-Католицької Церкви. Дослідження з догматичної антропології». Промотор написання роботи – д-р габ. Кароль Кляуза, професор KUL. Рецензенти: о. д-р габ. Януш Буяк, професор Щецінського університету, та о. д-р габ. Казімєж Пек, професор KUL.

 

Дана праця є систематичним науковим дослідженням в галузі догматичної антропології. Написання тривало протягом двох років. Вона має 248 сторінок, складається з трьох розділів, з них – 14 займає бібліографія.

Ця дисертація є першою в Україні, де зібрано і опрацьовано багато юридичних, державних, церковних документів, що стосуються прав людини, проведено їх аналіз та порівняння. Церква дивиться на людину не тільки як на суб’єкт громадянських чи суспільних прав, але і як на творіння Боже. Людина – це істота, яка складається з душі, тіла і духа, що поєднує у собі природне та надприродне. Тому Церква вказує на необхідність захисту не тільки фізичних, але й духовних, метафізичних прав, які випливають із концепції людини у світлі богословської антропології.

Найголовнішим здобутком цієї роботи є оцінка сучасної концепції прав людини з перспективи УГКЦ. Невід’ємною частиною цієї дисертації є україномовна антологія найбільш обговорюваних в роботі використаних текстів, що робить її зручним джерелом для освітніх програм, публікацій і катехизації.

Ціллю дисертації є оцінка юридичних документів, а особливо законодавства України, на тему прав людини у світлі християнської антропології вираженої в навчанні Учительського Уряду Церкви. Церква в цю ділянку може внести новий вимір аргументації – релігійний вплив на інтерпретацію цих прав та необхідності їхнього вивчення для майбутніх поколінь.

Біографічна довідка

о.Руслан Корнят народився 26 квітня 1977 року в с. Емелівка, Гусятинського району, Тернопільської області.
Закінчив Копичинецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
1996-2003 рр. – навчання в Тернопільській Вищій Духовній Семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого.
В 2003 р. отримав ступінь магістра богослов’я (з педагогічною підготовкою) в Люблінському Католицькому Університеті (KUL). Магістерська робота під назвою «Рай в науці Святого Письма і в доктрині Свідків Єгови (керівник о. проф. др габ. Станіслав Білєцкий). У 2004 р. продовжив навчання в цьому ж закладі на ліцензіатських студіях. З 2007 навчався на докторантських студіях KUL. 17 жовтня 2010 р. отримав диплом доктора богословських наук в галузі догматичного богослов’я. Адміністратор храму Зіслання Святого Духа с. Вигода і Воздвиження Чесного Хреста м. Копичинці Бучацької єпархії УГКЦ. Член Українського Богословського Наукового Товариства.

Джерело: Офіційний сайт Бучацької єпархії УГКЦ

buchacheparchy.org.uahttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

“Дерибан землі” в кращих ...

На початку 2018 року у рамках децентралізації Урядом було прийняте рішення про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державно...

Осінній вечір в Копичинця...

Вашій увазі відео з осінніх Копичинець, відзняте місцевими хлопцями з True Sight Project.https://www.youtube.com/watch?v=bjRdujzKEMQ&featur...

Копичинці на столітніх ли...

На сайті колекціонерів https://www.delcampe.net з'явились старі фотографії-листівки міста Копичинці, які датовані орієнтовно початку 20 століття....