День Всіх Святих

-

Свято має глибоке язичницьке коріння. Близько двох тисяч років тому кельтські племена в цей час святкували настання нового року, напередодні якого відзначалося свято Самбейн. Це перехідний час вважався часом чарівним і містичним.

Згідно з переказами, в ці дні в світ людей приходять чарівні істоти сиди, часто вороже налаштовані до людей. Вважалося також, що душі померлих цього дня повертаються у свої оселі і вимагають жертовної їжі у живих. Приблизно в цей же час (наприкінці жовтня) стародавні римляни відзначали два свята – Фералії, присвячене пам`яті покійних, і дні.

Помони, богині деревних плодів. Такий збіг дат сприяв збереженню традиції поминання померлих і після повсюдного розповсюдження християнства. Свято зрослося в народній свідомості зі святом церковним. Так з`явився День Усіх Святих, який досі святкується католицькою церквою 1 листопада. Цього дня католики йдуть на кладовища, часто з молитвами і співами, упорядковують могили, ставлять запалені свічки.


 

Переддень Дня Всіх Святих – Хеллоуїн (спотворена староанглійська назва від All hallow ees – Меса всіх святих). Язичницькі уявлення про сидів й середньовічній християнській свідомості перетворилися на уявлення про нечисту силу, що виходить цього дня лякати благочестивих обивателів. Саме тому Хеллоуїн уподобали відьми, що обов`язково влаштовували цього дня шабаш. Щоб відлякати духів, у вікна виставляли порожній гарбуз із вирізаними очима і ротом і свічкою всередині. Традиція збереглася і до наших днів. Хеллоуїн ще зовсім недавно широко святкувався лише в США і Канаді, а зараз набуває все більшої популярності в Європі.

unian.net

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

У Копичинцях смертельне Д...

Відділ комунікації поліції Тернопільської області повідомляє, що 24 липня 2019 року близько 18:30 водій невідомого автомобіля збив велосипедиста і з ...

Як голосувала Копичинецьк...

21 липня 2019 року відбулись позачергові вибори у Верховну Раду України. До вашої уваги результати виборів у нашій громаді по багатомандатному та одн...

Копичинецька ОТГ через 10...

Найвища точка громади сягає 400 метрів. Найнижча - 280 метрів.