30 C
Kopychyntsi
сьогодні 26.05.2024
Архів новин 2006-2018РекламаВиступ на громадських слуханнях

Виступ на громадських слуханнях

-

  Із січня місяця 2010 року на території Крогулецької сільської ради реалізовується проект «Громадська ініціатива на захист соціальних та економічних прав» коротко «Плануємо громадою» Творчим центром ТЦК та інститутом громадянського суспільства м.Києва, який фінансується Європейським союзом і грантовий конкурс якого виграно Крогулецькою сільською радою та громадською організацією с. Крогулець «Наше майбутнє» (керівник Скакун В. Б.) . Сьогодні користуючись нагодою що на громадських слуханнях присутні директор ТЦК п. В. Купрій , представник інституту громадянського суспільства п. М. Ткачук , інженер-розробник п. І.Бишев, представники районної влади: 

Хочу як керівник даних проектів від себе особисто та від імені громадськості висловити слова вдячності Вам та в Вашій особі вашим колективам за фінансову, моральну підтримку нам, за проведені навчання-тренінги і просто бажання допомогти сільським громадам .

В результаті реалізації проекту «Плануємо громадою» виготовлено схему планування території Крогулецької сільської ради, детальний план малоповерхової житлової садибної забудови кварталу ,паспорт сміттєзвалища , план вуличного освітлення , проект розширення та облаштування сільського кладовища , проведено необхідні інженерно-геодезичні роботи.
Розробляючи СПТС ми старались врахувати інтереси, пропозиції , думки, зауважнння кожного жителя села , починаючи найменшими школяриками і закінчуючи сивочолими старожилами а тому постійно при Крогулецькій сільській раді працювала координаційна рада , куди могли звертатись жителі із своїми пропозиціями, зауваженнями, розміщено проектний план в коридорі приміщення сільської ради та було встановлено скриньку для пропозицій та зауважень.

 

За час реалізації проекту проводились презентації ескізу та проекту схеми планування території Крогулецької сільської ради, зустрічі з громадянами. дітьми, молоддю, круглі столи представників влади, членів громадської організації «Наше майбутнє» з представниками бізнесу, представниками майбутніх інвесторів ТОВ «Мрія-центр», було організовано так звані вуличні «сусідські посиденьки»., проведено виставку творів та малюнків школярів на тему «Моє село в майбутньому»

. В ході зустрічі було обговорено питання, які цікавлять всіх жителів, а саме: як буде розбудовуватись село, чи буде щось будуватись найближчим часом, де можна знайти кошти на розбудову села, які перспективи встановлення вуличного освітлення, як економно із користю для всіх використовувати сміття та побутові відходи , де можна одержати юридичну консультацію та захистити свої права , як приватизувати земельні ділянки , як покращити дозвілля молоді і інше. Було зібрано конкретні пропозиції від жителів села, молоді щодо роботи сільського будинку культури і за час реалізації проекту було зроблено сцену в сільському будинку культури, запрацювали гуртки художньої самодіяльності, вже на сьогодні організовуються концерти .вечори відпочинку, хочу відмітити що значно зросла активність сільських жителів.

Під час реалізації проекту було розгорнуто інформаційну компанію: було організовано випуск інформаційних листівок « Плануємо громадою» і членами громадської організації , волонтерами було доставлено в кожен сільський двір. Розповідь про хід реалізації проекту в нашій громаді транслювалась 2 рази по обласному радіомовленню та друкувалась стаття під назвою «Крогулець змінює обличчя» в районній газеті «Вісник Надзбруччя», крім цього інформація розміщувалась в Інтернеті.

Отже , схема планування території Крогулецької сільської ради є стратегічним документом в якому заплановано подальший розвиток та розбудову села в майбутньому. Саме цим документом вирішується проблема будівництва житла молодими сім ями, будівництва соціально-культурних підприємств , створення історико-культурного комплексу Б.Лепкого , розширення та облаштування сільського кладовища , облаштування автобусних зупинок , створення відпочинкових зон навколо ставків , а також вирішиться і найболючіша проблема – безробіття в селі , так як заплановано будівництво виробничих
потужностей для створення нових робочих місць , а для того ,щоб розгрузити дорогу від потоку автомобільного транспорту через центр села заплановано обїзну дорогу.

Доречі , слід відмітити, що схема планування території Крогулецької сільської ради успішно пройшла експертизу та схвалена на містобудівній раді обласним управлінням архітектури та містобудування Тернопільської ОДА і в даний час продовжується громадське обговорення ,яке завершується сьогоднішнім громадським слуханням, і буде встановлено чи відповідає містобудівна документація інтересам громади . СПТС жваво обговорювали жителі громади і вже наше село становиться привабливим для інвесторів .
З приємністю хочу повідомити , що ми вже маємо інвесторів , які мають намір заплановане втілити в життя . Сьогодні активно ведуться роботи по очищенню ставка та створення відпочинкової зони на ставку із західної сторони Крогульця біля с. Чагарі
дану роботу веде медсенат підприємець Мацієвський М.Й.

А ось днями все село облетіла радісна звістка , що знайшовся інвестор – голова групи
компаній «Мрія» Гута І.М. , який виявив бажання на запланованій території під виробництво будувати сучасний із новітніми технологіями млин , потужністью 500 тонн в добу , на якому буде створено 50 робочих місць а ще в недалекому майбутньому
буде будуватись обїзна дорога поза селом. Отже є надія що буде робота для людей , а тому значно зросте добробут нашого сільського жителя. А вже найближчим часом є надія на те , що в селі буде зроблено вуличне освітлення.
І віриться , що зроблена схема планування території Крогулецької сільської ради не залишиться лиш документом , а продовжиться конкретними справами- будівництвом важливих обєктів для села , бо в с. Крогулець ініціативні крогульчани дбають про село, про кожного сільського жителя , а тому й вирішують життєво-важливі проблеми села.
І недарма проект громадської організації має назву «Планування територіі села – запорука успіху в майбутньому», отож бачимо це пророчі слова. І тепер новообраній владі разом з громадськістью села є над чим працювати , і потрібно докласти максимум зусиль для того щоб дана містобудівна документація запрацювала на благо громади. Члени громадської організаціі «Наше майбутнє» в даному проекті працювали і працюють в напрямі сприяння залученню громадськості до процесу планування та забезпечення реального діалогу між громадою ,владою та місцевим бізнесом при розробці СПТС , активізації жителів села .
Хочеться відмітити що результати є як кажуть «село оживає» Власним прикладом крогульчани доводять що тільки активність та ініціатива є запорукою економічного та соціального розвитку сільських громад в Україні.

Керівник проекту Скакун Оксана Зіновіївна .

ГО https://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Копичинецьку громаду об‘є...

Ми знаходимось у потенційно екологічній зоні, подалі від промислових гігантів. Однак, наша громада потопає у стихійному смітті, яким ми дихаємо та п'...

В Копичинцях відбувся фут...

24-го серпня у суботу відбувся футбольний турнір “Кубок Громади”. Участь взяли шість команд. Переможці – команда “Надія 1999”, друге місце “Кутець”, ...

Захід “Екологічна г...

В храмі Св. Трійці м. Копичинці відбувся за підтримки Інститут екуменічних студій УКУ/ Institute of Ecumenical Studies UCU та Mary Trucking Inc. ІІІ ...