30 C
Kopychyntsi
сьогодні 26.05.2024
Архів новин 2006-2018ПолітикаВИБОРИ до Тернопільської облради БУДУТЬ

ВИБОРИ до Тернопільської облради БУДУТЬ

-

Перепетії навколо проведення виборів до Тернопільської облради набули такого розмаху, що їх долю стали обговорювати мало не в усіх частинах України. Підготовка до хоч і здавалось би локальних, не надто значущих виборів, принесла за собою чимало несподіванок, і ввійде в історію завдяки двом провладним партіям, які замість справедливості показали своїм громадянам силу грошей. Втім, справедливість перемогла, і 15 березня ВИБОРИ таки БУДУТЬ!

Окружний адміністративний суд Тернопільської області задовільнив позов Тернопільської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» про визнання протиправним і скасування рішення Тернопільської обласної територіальної виборчої комісії про припинення виборчого процесу і зобов’язав ТВК провести вибори до Тернопільської обласної ради 15 березня цього року.

Про це 11 березня повідомили у прес-службі Тернопільської обласної організації ВО «Свобода». Суд визнав аргументи, зазначені у позовній заяві «Свободи»: Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтями 70, 75 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, визнання виборів недійсними, визнання недійсним голосування, оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються місцевих виборів можуть лише виборчі комісії та суд, а не відповідач. Можливості скасування виборів законодавством взагалі не передбачено.

У постанові Верховної Ради України від 03 березня 2009 року «Про визнання такою, що втратила чинність Постанови Верховної Ради України «Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради» зазначено, що вона прийнята відповідно до пункту 30 статті 85 Конституції України. Зазначена норма Конституції України передбачає, що до повноважень Верховної Ради України належить призначення чергових та позачергових виборів до органів місцевого самоврядування.

Разом з тим, пункт 30 статті 85 Конституції України не передбачає повноваження Верховної Ради України припиняти такі вибори, тобто оскаржувана Постанова прямо суперечить цьому пункту. Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» 14 січня 2009 року почався виборчий процес позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 11 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» забороняється незаконне втручання будь-кого у виборчий процес. На даний час, згідно із частиною 3 статті 11 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» складено списки виборців, сформовано виборчі комісії, утворено територіальні виборчі округи, утворено виборчі дільниці, проведена реєстрація кандидатів у депутати, виготовлено виборчі бюлетені та інша виборча документація, здійснюється передвиборна агітація. Загалом Постанова Верховної Ради України від 3 березня 2009 року є першою Постановою Верховної Ради України, якою припиняються вибори до місцевих рад та яка безпосередньо порушує статтю 9 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» щодо права кандидата у депутати бути обраним до відповідної ради.

zik.com.ua

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...

Копичинецьку громаду об‘є...

Ми знаходимось у потенційно екологічній зоні, подалі від промислових гігантів. Однак, наша громада потопає у стихійному смітті, яким ми дихаємо та п'...

В Копичинцях відбувся фут...

24-го серпня у суботу відбувся футбольний турнір “Кубок Громади”. Участь взяли шість команд. Переможці – команда “Надія 1999”, друге місце “Кутець”, ...