30 C
Kopychyntsi
сьогодні 25.05.2024
Архів новин 2006-2018ПолітикаУ Копичинцях іде війна Партії регіонів з “Батьківщиною”

У Копичинцях іде війна Партії регіонів з “Батьківщиною”

-

21 червня у Копичинцях відбулася акція, яку самі мешканці містечка називають безпрецедентною. Батьки дошкільнят прийшли зі своїми дітьми до міського голови Володимира Пеляка. Вони вимагали пояснення стосовно закриття єдиного в місті дитячого садочка на два місяці на ремонт.

– На основі яких документів? Чому не створии чергову групу? – лунало на стихійній зустрічі, розповідає «Погляду» очевидець пан Василь (ім’я змінене з етичних міркувань). – Мер пів години шукав те рішення виконавчого комітету, згідно з яким на два місяці призупиняється експлуатація Копичинецького дошкільного закладу. За тих пів години я би й сам таких рішень з десяток надрукував.

Коли ж стривожені батьки почали розпитувати, як у садку проходить ремонт, котрий згідно розпорядження міськвиконкому розпочався 1 червня, то вияснилося, що зараз працюють лише двоє людей. Бо всі інші працівники дитсадка в цей час перебувають у відпустці (42 дні, з яких 18 – за свій рахунок).

– Нас обурило, що працівники садка мусять відпочивати за свій рахунок в той час, коли молоді батьки просто не мають куди подіти своїх дітей, – продовжує пан Василь.

Щоправда, за словами мешканця Копчинців, 16 липня міський голова таки обіцяв відкрити єдиний місцевий дитсадок. Але з умовою, якщо всі ремонтні роботи до того часу не встигнуть провести, то ДНЗ залишиться без опалення.

– Нас не повинно цікавити, як мер забезпечить повноцінну роботу навчального закладу, – обурюються батьки. – Минулого року садок взагалі не працював три місяці. А нам що робити? Кидати роботу?

Жителі містечка стверджують, що те, що відбувається – уже не перший безпрецедентний випадок. Такими акціями протесту громада починає повставати проти нищівного, за совами деяких мешканців, стилю керування Володимира Пеляка.

В свою чергу міський голова Копичинців розповів «Погляду», що весь цей скандал навколо закриття дитсадка «роздувають» місцеві регіонали, адже він є членом ВО «Батьківщина». Він пояснив, що ще задовго до початку ремонту, усіх батьків попередили, вихователі проводили збори, інформували. Ніхто не скаржився. І от раптом, після трьох тижнів ремонту, відбулася акція, яку, впевнений Володимир Пеляк, організували представники осередку Парії Регіонів.

– Знайшлися батьки, котрі начебто не чули про те, що дитсадок будуть закривати, – каже Володимир Пеляк. – Бо, мовляв, їм ніхто не казав про це. А вихователі, в свою чергу, почали видзвонювати до тих батьків: «Чого ж це ви кажете, що ми вас не повідомляли?».

Батьки, що прийшли до мера 21 червня, не мали претензій до роботи дитячого садочка. Вони казали меру, що є тут по питанню референдуму: «Пеляка скидати».

Мер Копичинців розуміє, що є батьки, котрі не мають де подіти дітей на літо, але пригадує що минулоріч, коли санстанція закрила дитсадок на кілька місяців, то схожих акцій протесту не було. Він вважає, що проти нього перед виборами «каламутять воду» регіонали, адже він – представник опозиційної партії.

Дитсадок таки планують відкрити 16 липня, каже мер Копичиців. Але, оскільки існує недофінансування і навіть бракує 370 тисяч гривень на заробітню плату, та близько 100 тисяч на енергоносії, то, можливо, не вдасться зремонтувати опалення.

Любов Вовк, новини Тернополя «Погляд»

Любов Вовк, гезета "Погляд"https://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...

Копичинецьку громаду об‘є...

Ми знаходимось у потенційно екологічній зоні, подалі від промислових гігантів. Однак, наша громада потопає у стихійному смітті, яким ми дихаємо та п'...

В Копичинцях відбувся фут...

24-го серпня у суботу відбувся футбольний турнір “Кубок Громади”. Участь взяли шість команд. Переможці – команда “Надія 1999”, друге місце “Кутець”, ...