30 C
Kopychyntsi
сьогодні 03.12.2023
Архів новин 2006-2018КультураТвоїм, Тарасе, подихом живем

Твоїм, Тарасе, подихом живем

-

На Тернопіллі стало традицією кожні роковини від дня народження Тараса Григоровича Шевченка відзначати творчим звітом майстрів мистецтв і аматорських художніх колективів того чи іншого району.

Минулого вівторка тернополян і гостей міста запросили у палац культури «Березіль» ім. Леся Курбаса гусятинці. Батьківщина славного козака Северина Наливайка Гусятинщина — мальовничий край, де спливають річки Нічлава, Тайна, Збруч, де зеленим пасмом тягнуться унікальні за своїм геологічним походженням гори Медобори.

Твоїм, Тарасе, подихом живемГусятинський завжди був районом високої культури землеробства. То ж природно, що для розвитку і ремесел, і художньої творчості тут є благодатний ґрунт. Об’єднуючими ті сили центрами можна вважати будинки культури в Гримайлові, Хоросткові, міський центр культури і дозвілля в Копичинцях і, звичайно, районний будинок культури в Гусятині, хоча кожне село може похвалитися своїми хорами, ансамблями, солістами.

У репертуарі концерту, звісно, переважала Шевченкіана. Вірші геніального Кобзаря звучали з вуст виконавців народного аматорського театру поезії «Слово», де режисером Руслана Савка з Копичинців. У веселці барв убрання, в мелодійному співі промайнули на сцені дитячий хор Яблунівської загальноосвітньої школи, народний аматорський вокальний ансамбль «Обрій» районного будинку культури, вокальний ансамбль «Ластів’ята» Копичинської гімназії, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Журавка» Хоростківського міського будинку культури, народні аматорські хорові капели з Копичинців і Хоросткова, народний аматорський ансамбль козацької пісні «Земляки» Копичинського центру культури і дозвілля. Порадували публіку своїм мистецтвом дитячі хореографічні колективи «Первоцвіт» і «Оксамит» з тих же Копичинців, солісти районного будинку культури Мирослав Казимирів, Ольга Пойшла, Ольга Рикович. Участь у звітному концерті взяли і почесні гості — уродженці Гусятинщини. Стараннями голови правління ЗАТ «Митець» у Києві Михайла Мацієвського в селі Чагарі постали три скульптурні групи з казковими персонажами. Михайло заспівав пісню «Розвійтеся вітром». Зі столиці до земляків приїхав і відомий поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України Степан Галябарда. Його «Романс про Степана Бандеру», покладений на музику Василем Дунцем, виконали співаки вокального тріо Гримайлівського будинку культури.

Завершилося свято громадсько-мистецьким апофеозом «Реве та стогне Дніпр широкий…» Співали всі — і митці на сцені, і глядачі в залі. Треба наголосити, що особливої принади творчому звіту гусятинців додала виставка образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, національних костюмів і вишивок, розгорнута у фойє палацу.

Василь БУРМА.

Твоїм, Тарасе, подихом живем

«Вільне життя плюс», №19 (15130) від 12.03.2010 р.

http://vilne.org.uahttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Професійний цілодобовий д...

Територіальний центр соціального обслуговування надає послуги людям, що потребують сторонньої допомоги (літнім людям та особам з інвалідністю). Ми по...

Якщо спалювати суху траву...

Маємо в Україні погану звичку палити суху траву та бадилля, а потім цим дихати. Але чи знали ви, що за пожежами ведеться моніторинг з космосу? Існує ...

Копичинецька Громада!

Промо відео нашої Громади. Завітайте та співпрацюйте із нами!https://www.youtube.com/watch?v=PFf_s3xid6g