Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 76 гостей на сайті

Реклама

Пласт - загартування й розвиток!

 

Пласт – українська скаутська організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були д-р. Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка) та Іван Чмола. В основі назви "Пласт" лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів - козаків-розвідників.

Для досягнення виховних цілей Пласт застосовує власну унікальну методу виховання, основні принципи якої полягають у добровільності членства в організації, вихованні і навчанні через гру та працю, поступовій програмі занять і випробувань, гуртковій системі самоорганізації, заохоченні ініціативи і самоврядування, пізнанні природи і житті серед природи, підтримці спеціальних зацікавлень і здібностей дітей та молоді.

На відміну від більшості скаутських організацій світу, де членство завершується із досягненням 25-ліття, членство в Пласті є пожиттєвим. Умовний віковий поділ передбачає 4 вікові категорії: новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) та пластуні-сеніори (від 35 років). Виховна та адміністративна праця в Пласті здійснюється старшими пластунами та пластунами-сеніорами виключно на волонтерських засадах.

Пласт в Україні об'єднує близько 10 тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою скаутською організацією України. На сьогодні 130 осередків Пласту діють у всіх 24 областях України та Автономній республіці Крим. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми.

Протягом року Пласт в Україні проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо. У таборах пластуни практично закріплюють знання і уміння, здобуті впродовж року на щотижневих заняттях. Серед найбільших заходів, котрі щороку проводяться Пластом на всеукраїнському рівні - інтелектуально-мистецький змаг Орликіада, фестиваль творчості День пластуна, спортивний змаг Спартакіада, передача Вифлеємського вогню місцевим громадам, змагання з пішого мандрівництва "Стежками героїв" та "Осінній рейд". На місцевому рівні осередками Пласту постійно реалізується безліч акцій соціально-культурного та виховного спрямування.

Окрім України, Пласт офіційно існує у восьми країнах світу: Австралії, Аргентині, Великобританії, Канаді, Німеччині, Польщі, Словаччині та США. Пластові організації із усіх дев'яти країн об'єднані в Конференцію українських пластунів.

У нашому місті тепер також є пластовий осередок, який організувала Кавун Ольга Теодозівна. Вже цих вихідних, наші пластуни побували у першому поході. Я теж беру участь у цій організації. Це так захоплююче!

Отож, не сидіть по домівках і не протирайте штанів, а беріть активну участь у громадських організаціях, спортивних секціях, гуртках і т.д і т.п. Це Ваше життя, і творити його Вам!


Коментарі:

Коментарі  

 
#7 vwityok 13.11.2008, 04:42
Вітання копичинським пластунам від львівського! ;-)
Цитата
 
 
#6 Дьома 10.10.2008, 00:56
чекаємо звітів із всіх пластових подій
Цитата
 
 
#5 Niavka 09.10.2008, 16:55
Про перший Осінній рейд буде трішки пізніше :-* Доречі, уже цих вихідних у Копичинцях відбудеться перший Терновий змах.
Цитата
 
 
#4 bigfan 08.10.2008, 15:11
Файно є! Але я чекав прочитати як відбулися перші збори для Копичинецькі пластунів. :sigh:
Цитата
 
 
#3 nameless 06.10.2008, 16:37
Хороше починання! Розвитку організації та поширення ідей Пласту, в основі якого закладені найкращі принципи для виховання молоді! ;-)
Цитата
 
 
#2 Тризуб 06.10.2008, 15:43
100% Пласт це чудова річ для дитини. Бажаю вам процвітання і гарного вишколу майбутньому Української Нації.
Цитата
 
 
#1 Дьома 06.10.2008, 01:09
Добре що нарешті появилась скаутська організація у нашому місті. Бажаю щоб це було дійсно така організація, якою вона є в Тернополі чи Львові і шоб не перетворилась на Соколи і їм подібні ;)
Цитата
 

Додати коментар