Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 38 гостей на сайті

Реклама

Клир Бучацької єпархії поповнився ще одним доктором богослов’я

24 вересня 2010 року відбувся публічний захист докторської дисертації о. Руслана Корнята в Люблінському Католицькому Університеті ім. Івана Павла ІІ на факультеті теології. Тема праці – «Оцінка сучасної концепції прав людини з перспективи Української Греко-Католицької Церкви. Дослідження з догматичної антропології». Промотор написання роботи – д-р габ. Кароль Кляуза, професор KUL. Рецензенти: о. д-р габ. Януш Буяк, професор Щецінського університету, та о. д-р габ. Казімєж Пек, професор KUL.

 

Дана праця є систематичним науковим дослідженням в галузі догматичної антропології. Написання тривало протягом двох років. Вона має 248 сторінок, складається з трьох розділів, з них – 14 займає бібліографія.

Ця дисертація є першою в Україні, де зібрано і опрацьовано багато юридичних, державних, церковних документів, що стосуються прав людини, проведено їх аналіз та порівняння. Церква дивиться на людину не тільки як на суб’єкт громадянських чи суспільних прав, але і як на творіння Боже. Людина – це істота, яка складається з душі, тіла і духа, що поєднує у собі природне та надприродне. Тому Церква вказує на необхідність захисту не тільки фізичних, але й духовних, метафізичних прав, які випливають із концепції людини у світлі богословської антропології.

Найголовнішим здобутком цієї роботи є оцінка сучасної концепції прав людини з перспективи УГКЦ. Невід'ємною частиною цієї дисертації є україномовна антологія найбільш обговорюваних в роботі використаних текстів, що робить її зручним джерелом для освітніх програм, публікацій і катехизації.

Ціллю дисертації є оцінка юридичних документів, а особливо законодавства України, на тему прав людини у світлі християнської антропології вираженої в навчанні Учительського Уряду Церкви. Церква в цю ділянку може внести новий вимір аргументації – релігійний вплив на інтерпретацію цих прав та необхідності їхнього вивчення для майбутніх поколінь.

Біографічна довідка

о.Руслан Корнят народився 26 квітня 1977 року в с. Емелівка, Гусятинського району, Тернопільської області.
Закінчив Копичинецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
1996-2003 рр. – навчання в Тернопільській Вищій Духовній Семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого.
В 2003 р. отримав ступінь магістра богослов’я (з педагогічною підготовкою) в Люблінському Католицькому Університеті (KUL). Магістерська робота під назвою «Рай в науці Святого Письма і в доктрині Свідків Єгови (керівник о. проф. др габ. Станіслав Білєцкий). У 2004 р. продовжив навчання в цьому ж закладі на ліцензіатських студіях. З 2007 навчався на докторантських студіях KUL. 17 жовтня 2010 р. отримав диплом доктора богословських наук в галузі догматичного богослов’я. Адміністратор храму Зіслання Святого Духа с. Вигода і Воздвиження Чесного Хреста м. Копичинці Бучацької єпархії УГКЦ. Член Українського Богословського Наукового Товариства.

Джерело: Офіційний сайт Бучацької єпархії УГКЦ


Коментарі:

Коментарі  

 
+1 #1 bigfan 05.11.2010, 11:14
Вітаємо отче, бажаємо втілення всіх ваших починань та подальшого духовного росту
Цитата
 

Додати коментар