30 C
Kopychyntsi
сьогодні 14.04.2024

Трохи про Harlem Shake

-

Останнім часом світом ходять флеш моби і інтернет-меми. Якщо хтось думає що це щось нове і ненормальне то глибоко помиляється. Хто служив в армії, знає, що таке ходити строєм "паровозиком". Бувші студенти, як на лекціях нудного викладача всі дружно гуділи із закритим ротом. Захист Гостинного двору в Києві, блокування Верховної Ради, рух "Стоп, хам", "Я ненавиджу Укравтодор" це все прояви того, що тепер називається флеш-моб і інтернет-мем.

Що таке Гарлем Шейк, думаю, не знають хіба що шпаки, які щойно прилетіли з теплих країв. Ось що пише про цей веселий мем Вікіпедія: "Harlem Shake (буквально перекладається з англійської як Гарлемський струс) — інтернет-мем, що виник в результаті популярного відеоролика, завантаженого 2 лютого 2013 року на YouTube, п’ятьма австралійськими підлітками.[1] Ролик зібрав ~ 2,5 мільйонів переглядів за перший тиждень. Відразу після цього в інтернеті з’явилися десятки наслідувальних роликів. Вважається, що це перший інтернет-мем, який став не менш популярним, ніж Gangnam Style, який довгий час утримував свої позиції у 2012 році[2]. А за даними станом на 13 лютого, сумарна кількість переглядів роликів Harlem Shake перевищує десятки мільйонів переглядів[3]… Суть танцю полягає в тому, що в перші 14 секунд ролика танцює одна людина в головному уборі (зазвичай шоломі або масці), тим часом інші люди зайняті рутинною роботою, після чого всі люди в костюмах (або без) танцюють чи роблять хаотичні рухи, приймаючи незвичайні пози. Ролик триває завжди ~30 секунд." ХТОСЬ ЩОСЬ кримінального тут побачив? А ось що розказує про це український телеканал ICTV.

Навіть сам ЮТюб на цей мем відреагував таким чином: Цей чудернацький кліп роблять усі, кому не лінь – і пасажири рейсового літака, військові норвежської армії, студенти канадського коледжу. І навіть учні Копичинської школи. Але, як це не дивно спостерігати, жителі країни, яка хоче йти в Європу, часами показують дрімучу зашореність. містечковість. В авральному порядку були сповіщені батьки виконавців цього кліпу, шкільне керівництво зафонтанувало певними погрозами. Що це? Я сприймаю цей танець-кліп як виклик закостенілій свідомості міщан, традиційним методам позашкільного виховання. Світ змінився, в ньому важко живеться старим системам поглядів, заснованих ще у довоєнний час. Діти на це реагують своєрідно. А що на це дорослі. Реагують очікувано, в дусі совкових сценаріїв. Хочете мати креативне молоде покоління? Не будете мати, бо це покоління всіляко, несвідомим способом отруюється дустом небажанням жити в ногу з часом, з всім світом, а не тільки Гусятинським повітом.

Для одних і тих же ж осіб Гарлем Шейк став образом чого страшного, але в той самий час щиро бавиться під не дуже інтелектуальні пісні Дзідзя, приводячи з собою діточок, що заледве навчилися говорити. Що це? Подвійна мораль?

Дітлахи вирішили записати кліп з цим злощасним Гарлем Шейком. Самі зрежисерували, самі зняли, самі зкомпілювали кліп, синхронізували звук. Цікаво, чи хтось з критиків цієї самостійної роботи учнів знає чи вміє це робити?

В підтвердження моїх вище сказаних слів, запрошую завтра прийти на святковий концерт з дня народження Т.Г.Шевченка – ви там побачите те, що бачили сто і більше раз. Але мало побачите молоді. Бо в цей час ми її втрачаємо. Під звуки Гарлем Шейк….

Арсен Гулаг-Артемовськийhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ ВИ...

У Копичинецькій Громаді відбувся військово – патріотичний вишкіл «Юний патріот» присвячений до Дня захисника та захисниці України та Дня українського...

Неймовірна історія зустрі...

Сучасна історія дружби з піаністом Славоміром Добжанським почалася у січні 2019 року. Тоді, ми з Андрієм Патолою вирішили звернутися у службу підтрим...

Михайло Мимрик та його шк...

У Копичинецькій гімназії діє ансамбль «Надія», який нещодавно отримував Гран-прі на конкурсі «Феєрія талантів». Нам вдалось поспілкуватись з керівник...