30 C
Kopychyntsi
сьогодні 28.06.2025

Трохи про Harlem Shake

-

Останнім часом світом ходять флеш моби і інтернет-меми. Якщо хтось думає що це щось нове і ненормальне то глибоко помиляється. Хто служив в армії, знає, що таке ходити строєм "паровозиком". Бувші студенти, як на лекціях нудного викладача всі дружно гуділи із закритим ротом. Захист Гостинного двору в Києві, блокування Верховної Ради, рух "Стоп, хам", "Я ненавиджу Укравтодор" це все прояви того, що тепер називається флеш-моб і інтернет-мем.

Що таке Гарлем Шейк, думаю, не знають хіба що шпаки, які щойно прилетіли з теплих країв. Ось що пише про цей веселий мем Вікіпедія: "Harlem Shake (буквально перекладається з англійської як Гарлемський струс) — інтернет-мем, що виник в результаті популярного відеоролика, завантаженого 2 лютого 2013 року на YouTube, п’ятьма австралійськими підлітками.[1] Ролик зібрав ~ 2,5 мільйонів переглядів за перший тиждень. Відразу після цього в інтернеті з’явилися десятки наслідувальних роликів. Вважається, що це перший інтернет-мем, який став не менш популярним, ніж Gangnam Style, який довгий час утримував свої позиції у 2012 році[2]. А за даними станом на 13 лютого, сумарна кількість переглядів роликів Harlem Shake перевищує десятки мільйонів переглядів[3]… Суть танцю полягає в тому, що в перші 14 секунд ролика танцює одна людина в головному уборі (зазвичай шоломі або масці), тим часом інші люди зайняті рутинною роботою, після чого всі люди в костюмах (або без) танцюють чи роблять хаотичні рухи, приймаючи незвичайні пози. Ролик триває завжди ~30 секунд." ХТОСЬ ЩОСЬ кримінального тут побачив? А ось що розказує про це український телеканал ICTV.

Навіть сам ЮТюб на цей мем відреагував таким чином: Цей чудернацький кліп роблять усі, кому не лінь – і пасажири рейсового літака, військові норвежської армії, студенти канадського коледжу. І навіть учні Копичинської школи. Але, як це не дивно спостерігати, жителі країни, яка хоче йти в Європу, часами показують дрімучу зашореність. містечковість. В авральному порядку були сповіщені батьки виконавців цього кліпу, шкільне керівництво зафонтанувало певними погрозами. Що це? Я сприймаю цей танець-кліп як виклик закостенілій свідомості міщан, традиційним методам позашкільного виховання. Світ змінився, в ньому важко живеться старим системам поглядів, заснованих ще у довоєнний час. Діти на це реагують своєрідно. А що на це дорослі. Реагують очікувано, в дусі совкових сценаріїв. Хочете мати креативне молоде покоління? Не будете мати, бо це покоління всіляко, несвідомим способом отруюється дустом небажанням жити в ногу з часом, з всім світом, а не тільки Гусятинським повітом.

Для одних і тих же ж осіб Гарлем Шейк став образом чого страшного, але в той самий час щиро бавиться під не дуже інтелектуальні пісні Дзідзя, приводячи з собою діточок, що заледве навчилися говорити. Що це? Подвійна мораль?

Дітлахи вирішили записати кліп з цим злощасним Гарлем Шейком. Самі зрежисерували, самі зняли, самі зкомпілювали кліп, синхронізували звук. Цікаво, чи хтось з критиків цієї самостійної роботи учнів знає чи вміє це робити?

В підтвердження моїх вище сказаних слів, запрошую завтра прийти на святковий концерт з дня народження Т.Г.Шевченка – ви там побачите те, що бачили сто і більше раз. Але мало побачите молоді. Бо в цей час ми її втрачаємо. Під звуки Гарлем Шейк….

Арсен Гулаг-Артемовський
Арсен Гулаг-Артемовськийhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

День спорту у Гадинківцях...

29 червня на стадіоні села Гадинківці відбулось футбольне тренування та конкурси для дітей із сіл Гадинківці та Оришківці. Захід проводив капітан ФК ...

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ СЕЛА ОРИШ...

30 серпня відбулося святкування Дня села Оришківці!

ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ ВИ...

У Копичинецькій Громаді відбувся військово – патріотичний вишкіл «Юний патріот» присвячений до Дня захисника та захисниці України та Дня українського...