30 C
Kopychyntsi
сьогодні 18.04.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоСтарий дуб відключив лінію електропередач

Старий дуб відключив лінію електропередач

-

Уже вдруге біля Копичинець на високовольтну лінію звалився трухлявий дуб, який на прохання енергетиків вже два роки не могли зрубати лісівники. Минулої п’ятниці мешканці Хоросткова, Копичинець та навколишніх сіл, а також і частини Чорткова мали перебої в постачанні електроенергії. А причина у тім, що на три проводи магістральної високовольтної лінії електропередачі «Теребовля-Хоростків-Чортків» напругою 110 кВ звалився старий дуб, що ріс в охоронній зоні цієї ліній.

 

Цікаво, що на цьому ж самому місці це вже друга аналогічна аварія: два роки тому на лінію також впало старе дерево. Ще тоді енергетики звернулися до керівництва ДП «Чортківського лісгоспу» в особі її директора М. П. Кільчицького.

 

“У своєму зверненні ми просили провести вирубку дерев, які ростуть в охоронній зоні ліній електропередач, — коментує заступник головного інженера з високовольтних мереж ВАТ «Тернопільобленерго» Василь Галушко. — Адже у Законі України «Про електроенергетику» вказано, що за 20 метрів від лінії напругою 110 кВ має бути відвід і там не повинні рости лісові насадження. Самовільно вирубати ми їх не маємо право, адже це вважається самочинством та грубим порушенням лісового законодавства. Тож ми попросили навести лад самих господарів лісу».

Однак на численні звернення енергетиків розуміння з боку лісівників так і немає – вирубку лісу вони досі не провели, хоча пообіцяли це зробити. Тож гарантій немає, що завтра на лінію електропередач знову не завалиться ще якесь дерево. Зокрема, поруч там росте чимало старих високих берез, які можуть зламатися від сильних поривів вітру. І від перебоїв в енергопостачанні черговий раз можуть потерпіти споживачі, які будуть нарікати на роботу енергетиків, а не на лісівників. Хоча у даному випадку енергетики самі зазнали значних матеріальних збитків.

«Замість невідкладного вирішення цієї нагальної справи лісівники обрали фарисейський підхід, — зауважує В. Галушко. — Наразі енергетики підраховують збитки і готують подання у прокуратуру й обласне управління СБУ щодо притягнення до відповідальності керівництва лісгоспу. Складається враження, що очільникам чортківського лісового господарства байдужі ті незручності, які вони спричиняють жителям декількох районів краю. Загалом проблеми з вирубкою старих дерев, які ростуть в охоронній зоні високовольтних ліній на території Чортківського лісгоспу (сюди входить і Колиндянське лісництво, де впало дерево) є постійно. Такі дії лісівників важко піддаються логіці здорового глузду».

Більше того, при падінні дерева на лінію електропередач на даній ділянці виникає крокова напруга, під яку можуть потрапити свійські тварини чи випадкові прохожі. А така напруга для живих істот є смертельною. Водночас від дії електричного струму може загорітися трухляве дерево чи суха трава і спричинити лісову пожежу.

Спонсор допису: Бажаєте позбутись зайвої ваги? Тоді дізнайтесь про Эффективные методы борьбы с целлюлитом і назавжди позбудьтесь цієї проблеми

Віталій Попович, газета https://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Неймовірна історія зустрі...

Сучасна історія дружби з піаністом Славоміром Добжанським почалася у січні 2019 року. Тоді, ми з Андрієм Патолою вирішили звернутися у службу підтрим...

Михайло Мимрик та його шк...

У Копичинецькій гімназії діє ансамбль «Надія», який нещодавно отримував Гран-прі на конкурсі «Феєрія талантів». Нам вдалось поспілкуватись з керівник...

Копичинецька Громада!

Промо відео нашої Громади. Завітайте та співпрацюйте із нами!https://www.youtube.com/watch?v=PFf_s3xid6g