30 C
Kopychyntsi
сьогодні 12.09.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоМісячний "пайок" ув'язненого складає 190 грн

Місячний “пайок” ув’язненого складає 190 грн

-

Про ситуацію у виправних колоніях області й зокрема Копичинців

На Тернопільщині розташовано 4 установи виконання покарань. Це – Бережанська виправна колонія для неповнолітніх, Чортківський слідчий ізолятор, Копичинецька колонія та Добриводська жіноча колонія. У кожній з цих установ перебуває близько 2 тисяч людей. Про дотримання у цих установах вимог, передбачених законодавством, йшлося під час презентації у Тернополі проекту щодо дотримання прав ув’язнених, який фінансується Міжнародним фондом “Відродження”, а реалізовуватиме проект Тернопільський прес-клуб, – повідомив 7 жовтня ЗІК.

У Бережанській виправній колонії, розповів начальник управління державного департаменту з виконання покарань у Тернопільській області Павло Лосик, перебуває близько 200 осіб віком від 14 до 18 років. У виняткових випадках в колонії утримуються хлопці до 22 років. При установі діє школа, де ув’язнені можуть здобути середню освіту. Є при колонії і училище, де хлопці здобувають робітничі професії.

Приблизно 200 осіб перебуває і в Чортківському слідчому ізоляторі. Там також, за словами керівництва управління департаменту, створені усі умови для нормального життя затриманих.

У Копичинецькій колонії перебувають чоловіки, котрі скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини. У середньому там відбувають покарання від 7 до 10 років. Більшість ув’язнених – з Криму, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької областей. Значно менше – із Заходу України. Для них також створені усі умови, передбачені законодавчими актами.

Добриводська колонія особлива тим, що вона жіноча, і що у ній відбувають покарання ті, хто неодноразово притягувався до відповідальності. За статистикою, там перебувають жінки, які мали від 2 до 20 судимостей. Приблизно 70% – мешканки Сходу та Півдня, 15-20% – заходу України. Загалом, приблизно 1000 засуджених. Діє при колонії і єдина в Україні жіноча протитуберкульозна лікарня, куди направляють хворих жінок з усіх колоній. Наразі там перебуває 180 хворих.

Протягом останніх років надзвичайних ситуацій в установах виконання покарань області не було, зазначив Павло Лосик.

На харчування одного засудженого у колоніях виділяють 190 грн на місяць. Раціон передбачає обов’язково 100 грам м’яса на день. На неповнолітніх використовується більше коштів – 389 грн на кожного, на тих, хто перебуває у слідчому ізоляторі – 216 грн. Особлива увага до хворих на туберкульоз. На них виділяється 631 грн на місяць.

Тернопільські журналісти матимуть нагоду самі побачити життя ув’язнених. Згідно з проектом, вони відвідають усі установи виконання покарань, матимуть змогу поспілкуватися з ув’язненими та працівниками колоній. А для того, щоб враження були достовірними, а матеріали – грамотними, усі журналісти пройдуть спеціальні тренінги.

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Турнір з кібер футболу у ...

у селі Гадинківці, відбувся турнір із кібер футболу, де змогли взяти участь шістнадцять любителів віртуальних ігор. Вони методом жеребкування були по...

Професійний цілодобовий д...

Територіальний центр соціального обслуговування надає послуги людям, що потребують сторонньої допомоги (літнім людям та особам з інвалідністю). Ми по...

День Незалежності!

Дякуємо усім, хто розділив святкування 30-тої річниці Незалежності України із нами!Цьогорічне святкування розпочалось із проведення вже тради...