30 C
Kopychyntsi
сьогодні 23.07.2024
Архів новин 2006-2018Суспільство"Різдво в музеї". Як це було

“Різдво в музеї”. Як це було

-

Празник Різдва Христового належить до найвеличніших свят церковного року християн. Тож готуючись тривалий час молитвою і постом до зустрічі нашого Спасителя тепер маємо змогу прославляти новонародженого Ісусика колядою, протягом 12-ти днів, аж до свята Богоявлення, тому цей час носить назву "дванадцятиднев’я".

Одна з кульмінаційних точок цього періоду є Старий Новий Рік, який ми всі зустрічали 14 січня, і на який припало проведення «Різдвяного вечора» в Копичинському музеї театрального мистецтва Тернопільщини. Захід мали змогу відвідати всі бажаючі копичинчани, які полюбляють музику , коляду та гарне товариство.

Вечір розпочався приходом першого засівальника,котрий віншував на щастя, здоров»я та добрий врожай, як і сказано у народному промовлянні "Ой ходе Ілля на Василя, носить пугу житяную, куди махне- жито росте, у полі- ядро, у домі- добро, у полі – колосок, у домі- пиріжок…".У святковій коляді взяли участь народні колективи і окремі виконавці – жіночий вокальний ансамбль "Любисток", керівник Марія Тимчишин, ансамбль народних інструментів "Дивограй", керівник Роман Стець, які звеселяли гостей дзвінкими колядками та щедрівками.

Дійство продовжили читці, учасники театру поезії "Слово"   Богдан Осиф, Наталя Зелінська, Ірина Шпунярська, Христина Гадиняк, які щиро і проникливо розказали вірші на різдвяну тематику, а місцевий поет Михайло Тарабій запрезентував декілька власних поезій з нової збірки.

Неповторні враження справив на оточуючих Володимир Турок, емоційним виконанням коляди на слова поета з Лемківщини Богдана-Ігора Антонича "Народився Бог на санях". Вдячна публіка щедро обдарувала його оплесками.
Вечір видався теплим і по-домашньому  затишним, адже гарну атмосферу створили запалені новорічні свічки на столиках, маленькі паперові ангелики та рукотворні ялинки. Настрою додавала запашна кава, якою всі частувались під супровід колядок, і згадували добру, стару минувшину, навіяну запахом сіна-дідуха і старовинними ялинковими прикрасами та листівками, що зберігаються в музеї. Головною окрасою вечора була ялинка із сіна, виготовлена власноруч працівниками музею. Сплетена вона на взірець перевесл, якими колись обв’язували снопи і прибрана натуральними прикрасами, як це робили наші діди і прадіди: печивом, горіхами, калиною, цукатами, паперовими витинанками та вишиваними стрічками.

З теплотою на серці і душевною благодаттю, наколядувавшись і обмінявшись спогадами та враженнями, гості покидали святкову залу. То ж можна впевнено сказати, що "Різдво в музеї" вдалося.

Старший науковий співробітник музею – Олена Богоніс.

Фото: Ярослава Василик

Олена Богоніс
Олена Богонісhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Професійний цілодобовий д...

Територіальний центр соціального обслуговування надає послуги людям, що потребують сторонньої допомоги (літнім людям та особам з інвалідністю). Ми по...

Кубок громади – 2020: виз...

1 серпня на стадіоні біля Нічлави відбувся турнір з футболу “Кубок Громади – 2020”. Цьогоріч у ньому взяли участь 11 місцевих команд з Копичинецької ...

Реставрацію Кутецької цер...

Незалежне видання TEXTY.ORG.UA назвали Церкву Воздвиження Чесного Хреста Господнього в Копичинцях прикладом того, як слід реставровувати дерев’яні це...