30 C
Kopychyntsi
сьогодні 15.04.2024
Архів новин 2006-2018Суспільство"Різдво в музеї". Як це було

“Різдво в музеї”. Як це було

-

Празник Різдва Христового належить до найвеличніших свят церковного року християн. Тож готуючись тривалий час молитвою і постом до зустрічі нашого Спасителя тепер маємо змогу прославляти новонародженого Ісусика колядою, протягом 12-ти днів, аж до свята Богоявлення, тому цей час носить назву "дванадцятиднев’я".

Одна з кульмінаційних точок цього періоду є Старий Новий Рік, який ми всі зустрічали 14 січня, і на який припало проведення «Різдвяного вечора» в Копичинському музеї театрального мистецтва Тернопільщини. Захід мали змогу відвідати всі бажаючі копичинчани, які полюбляють музику , коляду та гарне товариство.

Вечір розпочався приходом першого засівальника,котрий віншував на щастя, здоров»я та добрий врожай, як і сказано у народному промовлянні "Ой ходе Ілля на Василя, носить пугу житяную, куди махне- жито росте, у полі- ядро, у домі- добро, у полі – колосок, у домі- пиріжок…".У святковій коляді взяли участь народні колективи і окремі виконавці – жіночий вокальний ансамбль "Любисток", керівник Марія Тимчишин, ансамбль народних інструментів "Дивограй", керівник Роман Стець, які звеселяли гостей дзвінкими колядками та щедрівками.

Дійство продовжили читці, учасники театру поезії "Слово"   Богдан Осиф, Наталя Зелінська, Ірина Шпунярська, Христина Гадиняк, які щиро і проникливо розказали вірші на різдвяну тематику, а місцевий поет Михайло Тарабій запрезентував декілька власних поезій з нової збірки.

Неповторні враження справив на оточуючих Володимир Турок, емоційним виконанням коляди на слова поета з Лемківщини Богдана-Ігора Антонича "Народився Бог на санях". Вдячна публіка щедро обдарувала його оплесками.
Вечір видався теплим і по-домашньому  затишним, адже гарну атмосферу створили запалені новорічні свічки на столиках, маленькі паперові ангелики та рукотворні ялинки. Настрою додавала запашна кава, якою всі частувались під супровід колядок, і згадували добру, стару минувшину, навіяну запахом сіна-дідуха і старовинними ялинковими прикрасами та листівками, що зберігаються в музеї. Головною окрасою вечора була ялинка із сіна, виготовлена власноруч працівниками музею. Сплетена вона на взірець перевесл, якими колись обв’язували снопи і прибрана натуральними прикрасами, як це робили наші діди і прадіди: печивом, горіхами, калиною, цукатами, паперовими витинанками та вишиваними стрічками.

З теплотою на серці і душевною благодаттю, наколядувавшись і обмінявшись спогадами та враженнями, гості покидали святкову залу. То ж можна впевнено сказати, що "Різдво в музеї" вдалося.

Старший науковий співробітник музею – Олена Богоніс.

Фото: Ярослава Василик

Олена Богонісhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Неймовірна історія зустрі...

Сучасна історія дружби з піаністом Славоміром Добжанським почалася у січні 2019 року. Тоді, ми з Андрієм Патолою вирішили звернутися у службу підтрим...

ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ ВИ...

У Копичинецькій Громаді відбувся військово – патріотичний вишкіл «Юний патріот» присвячений до Дня захисника та захисниці України та Дня українського...

Михайло Мимрик та його шк...

У Копичинецькій гімназії діє ансамбль «Надія», який нещодавно отримував Гран-прі на конкурсі «Феєрія талантів». Нам вдалось поспілкуватись з керівник...