30 C
Kopychyntsi
сьогодні 17.06.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоНаш дім - гуртожиток

Наш дім – гуртожиток

-

Хата пересічного студента – це, без сумніву, гуртожиток. Ну, звісно, закинете одразу запитання: а ті що на квартирі живуть, що не рахуються студентами? Студентами вони і є, але власний дім забирає увесь колорит. Студентське життя зі сторони інституту – це сірі будні за сторінками зарозумілих книжок. Втікати нікуди, сидиш у квартирі, втикаєш у телевізор та мовчки вислуховуєш мораль незадоволених твоє поведінкою та результатом навчання батьків.

 

А в гуртожитку веселе життя. Багато люду, одна велика сім’я. У гуртожитку сумувати не доведеться.Не будемо говорити про якийсь конкретний гуртожиток, аби потім не забрали до криміналу. Але й спробуйте тільки не прочитати цей матеріал, і тоді знову чимала кількість хлопців та дівчат спатиме на розкладушках в кухні серед раковин та умивальників. Інші ж кільканадцятеро студентів спатимуть разом у невеличкій кімнаті та дихатимусь спільним повітрям, якого завжди не вистачатиме.

 

Гуртожитки бувають різні. І за антуражем та розміром будівлі суттєво відрізняються. Але лише з невеликим відхиленням різняться за способом життя студентів. Умовно можна поділити гуртожитки на „мажорні” та, ні, не „мінорні”, а „радянські”. Останніх названо саме так, тому що нічим не поступаються рівнем життям студентів минулих часів.

 

У модних гуртожитках живуть модні студенти, в яких є з чим іти у гості до коменданта. Керівники такого типу нерухомості є одними з найбагатших людей, тому потребують неабиякої уваги до себе. Інтер’єр гуртожитку представлений дорогими меблями, кухонною гарнітурою та гігієнічними кабінками. Зазвичай, проблем із опаленням тут не може бути, насамперед все залежить від настрою коменданта та міського голови. А вчасна сплата за прожиття гарантує стовідсоткову гарантію усіх підключень для нормального користування тією чи іншою технікою, опаленням і т.д.

 

Радянські” гуртожитки. Про них писати доведеться багато. Перше, що впадає у вічі, це їхня побудова. Застаріла блокова система, що включає в себе невеличкі кімнати та одну кухню, туалет, ванну на всіх студентів. Та на такий факт нарікати не потрібно, коли вони робочі. Боляче, коли ті принади є, але не працюють. І так зараз майже у всіх гуртожитках. Гроші хоч і платиш, а тобі натомість холодна хлорована вода, зимні батареї та побиті вікна на засміченій кухні. У трьохкімнатних приміщеннях живе вдвічі більше студентів. Дехто спить на ліжках, інші розстелили матраци на підлогу. Нікуди поворухнутись чи розмістити свої речі. Одне дохле повітря на всіх та крихти хліба з маслом на підлозі.

 

Інтер’єр кімнати „радянського” гуртожитку просто вражає. Заходиш в кімнату і одразу ударяєшся у спітнілий запах декількох душ. Посередині стіл, на ньому розмістились банка із салатом, кабачкова ікра, куски хліба, компот та пачка польської маргарини. На недоїдені консерви посідали мухи та весело копаються у тому місиві. Кругом стола незаправлені ліжка-матраци, зверху укриті пропахлими шкарпетками та футболками, зім’ятими конспектами та книжками. На вікні гітара та баян, посеред них усохлий вазон, а у кутку примостився неробочий інструмент, чимось схожий на комп’ютер. В іншому кутку запаховими рецепторами сприймається інсталяція, яку склали сміття та інша зараза в алюмінієвому відрі. О, а стіни – це незвичайне студентське арт-мистецтво. Плакатів тут хоч забирай, але плям від незрозумілих рідких речовин набагато більше. Усі в дірках, та незрозумілих студентських написах, мабуть конспекти уночі наснились.

 

Спосіб життя гуртожитських студентів майже однаковий. Так як волі багато, то ранок починається важким підняттям з ліжка, а той взагалі не починається аж до обіду. В такому випадку студент завжди поспішає, тому нормально привести себе до порядку ніколи не вдається. Немиті, голодні, з великими мішками під очима вибігають з хати, і стрімко мчаться до своєї Альма-матер, збиваючи по дорозі заклопотаних перехожих. Перші пари минають у глибокому сні, остання ж дає сигнал їхати знову у гуртожиток.

 

Вечір розпочинається із приготування їжі. Студент „радянського” гуртожитку у їжі невибагливий, його звичний раціон складають інгредієнти що вже були вказані вище. Фірмовими стравами прийнято вважати яєчню, макарони з маслом і картоплю. Останньої ж буває набагато більше: це картопля варена, картопля смажена, картопля тушена, картопля сушена, картопляний пиріг, картопляний сік і т.д. Картопля – продукт, що складає головну харчову цінність студента.

 

Що стосується гігієнічних потреб студента, то у „радянському” гуртожитку така функція є неповноцінною та недосконалою. Так як душова кабінка характеризується відсутністю гарячої води та розмальованих стін, помитися майже неможливо. В середину варто заходити у взутті, тапках чи калошах. Бо у душі можна прихопити якусь заразу типу грибка, або втрапити у чиїсь екскременти чи препарати для кохання. Ранкове умивання є однією з найнебезпечніших процедур. Треба бути обережним, аби чищення зубів не перетворилось на симбіоз зубної пасти та волосяного покрову твоїх співжителів. Умивальник нагадує скоріше унітаз, а що ж тоді говорити про унітази „радянського” гуртожитку. Висновки робіть самі.

Відпочинок займає левову частку студентського життя. Найбільш уживанішими компонентами релаксу є: спиртні напої, „трава”, музика і … секс. Звичний алгоритм виглядає приблизно так: прийшов, напився, покурив, і під музику тягнеш красних дівиць до ліжка. А вранці знову в інститут, якщо, звісно, в силі це зробити.

Вивчення того чи іншого предмету в гуртожитку є унікальним процесом, який відбувається лише два рази на рік. На дарма кажуть: ”Від сесії до сесії студентам живеться весело”. Тоді інтер’єр кімнати повністю забивається конспектами, а звичний раціон змінюються на кілька кружок міцної кави. Поняття „сон” у період „гуртового вивчення” одразу відпадає.

Життя в гуртожитку є насправді цікавим та веселим. Спільні свята, спільна підготовка, спільні трапези, спільні… Словом, студентам у гуртожитку нудьгувати не доводиться.

Спонсор допису: Цікавитесь новинками кіно та кінематографією? Тоді вам треба купить фильмы на dvd щоб дивитись їх в хорошій якості

Тарас Демчукhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Копичинецька Громада!

Промо відео нашої Громади. Завітайте та співпрацюйте із нами!https://www.youtube.com/watch?v=PFf_s3xid6g

“Дерибан землі” в кращих ...

На початку 2018 року у рамках децентралізації Урядом було прийняте рішення про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державно...

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...