30 C
Kopychyntsi
сьогодні 24.04.2024
Архів новин 2006-2018КультураСлава Великому Кобзареві!

Слава Великому Кобзареві!

-

«Тарас Шевченко, проживши лише 47 років, незчисленно зробив для українського народу. Бо саме він знав про українців найдужче», – вступним словом з біографії Т.Г. Шевченка розпочався концерт у ЦКіД Копичинців, 9 березня, присвячений Дню народження Великого Кобзаря. Тішить, що на вшанування прийшло багато містян, таки усвідомлюючи важливість пам’яті Тараса Шевченка.
Як славетний мистецтвом український пророк Тарас, такими ж гучними вміннями стривожили стіни міського Будинку культури Народна хорова капела під керівництвом Володимира Турка. Копичинецькі хористи вдарили могутніми рядками з Шевченкового «Заповіту», а після того заспівали ще й «Реве та стогне Дніпр широкий…».

Народна хорова капела під керівництвом Володимира Турка

За ними ж слідувала поетична замальовка у виконанні Народного театру поезії «Слово» (керівник – Руслана Савка). Хлопці й дівчата оновленого колективу впевнено змінюють і доповнюють вже старших акторів театру, котрі у свій час встигли неодноразово прославити словом рідне містечко.

Народний театр поезії «Слово» (керівник – Руслана Савка)

Мурашки бігали по шкірі, коли на сцену вийшла Наталя Васюта. Виконування нею без музичного супроводу пісні «Така її доля» змусило затамувати подих глядачів. Мабуть, від сильного та чистого, як шевченкова душа, голосу дівчини принишкли в цей момент усі недоброзичливості вкраїнського народу.

Продовжувати урочистий концерт взялись танцювальні та гудецькі колективи. Спершу хореографічний колектив музичної школи «Оксамит» (художній керівник – М. Заверач), який є дипломантом фестивалю «Пісенні Медобори», представив на люди нові та старі номери. Потім на сцені з’явилися хлопці та дівчата з іншого танцювального гурту. Керівник «Первоцвіту», Оксана Дереворіз, має дуже пишатися своїми вихованцями. Адже ті недавно привезли із Прилук гран-прі (детальніше про цю подію ви мали змогу раніше читати на нашій сторінці). Не підвели юні танцівники і цього разу, бездоганно зобразивши танець під назвою «Волинські візерунки». Варто примітити, що обидва танцювальні колективи були удостоєні палкими оплесками вдячних містян.

Танцювальний колектив "Первоцвіт"

Інший момент шалених оплесків настав раптово, коли на сцену вийшли гудці місцевого Народного інструментального ансамблю «Дивограй». Очільник колективу, Роман Стець, заворожував невпинною грою на акордеоні, вимальовуючи стрімкі мелізми (швидкі й короткі награння по клавішах). І звичайно ж соліст Володимир Фалько приємно здивував присутніх на святі: після закінчення свого пісенного виступу з ансамблем Володимир мусів знову повертатися на сцену, бо глядачі оплесками на давали «Дивограю» перейти до наступної пісні.

Народний інструментальний ансамбль «Дивограй»

Крім вже описаних виступів на цьому святі культури варто згадати співи солістки ЦКіД Галини Штокал, Андрія Болібруха, Оксани Заставної, читання віршів Оксани Беднарської тощо. Вже ближче до закінчення концерту стіни Будинку культури знову сколихнулись від сильного голосу Володимира Турка. Він разом із оркестром народних інструментів виплеснув із своєї душі щире пісенне послання до Шевченка – «Шлях до Тараса».

Соліст – Володимир Турок

На цьому 194-річниця Дня народження Тараса Григоровича Шевченка завершилось. Радіє душа і пускаються з очей теплі сльози від того, що в Копичинцях вже протягом багатьох років не вмирає любов до культури і пошана до українських героїв таких, як Тарас Шевченко.

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

“Дерибан землі” в кращих ...

На початку 2018 року у рамках децентралізації Урядом було прийняте рішення про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державно...

«Запобігти. Врятувати. До...

Починаючи з 2004 року, Державною службою України з надзвичайних ситуацій проводиться громадська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти”, головним зав...

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ СЕЛА ОРИШ...

30 серпня відбулося святкування Дня села Оришківці!