Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 60 гостей на сайті

Реклама

Цензура чи порядок?

Давно не писав на сайт. Дивлюся розгорнулася велика дискусія з приводу анонімності дописувачів та цензури. Коментарі майорять думками та висловлюваннями. Судячи з усього тема є цікавою для нашого копичинецького суспільства. Мене вона також сколихнула. Хотів був надати свій коментар з цього приводу, але, трохи замислившись, вирішив не пошкодувати часу і накрапати цілу статейку. І вам буде цікавіше читати, і мені нагода повправлятися у красномовстві.

 

 

Дякуючи чудовому винаходу Internet (цензувати котрий ми збираємось) не потрібно шукати книжку-словник і довго в ній порпатись, згадуючи абетку і в якій послідовності там букви. Достатньо скористатися загально відомою Вікіпедією, щоб дізнатися значення слова. Отже, клацаємо пару раз по клаві і читаємо визначення цензури.

Цензу́ра — контроль держави, організації чи групи людей над публічним виявом думок і творчості (1) індивіда(2). Як правило, проявляється у придушенні вияву певних ідей, торкання певних тем(3) або вживання певних слів(4).

Контроль іде над думками і творчістю індивіда. І започаткувався він при перших об’єднаннях цих самих індивідів. Не знаю, що було спочатку – заборона згори, тобто, вожак забороняв говорити, творити певні речі задля розвитку клану; чи заборона знизу, тобто люди самі себе обмежували у висловлюваннях, задля спілкування і єднання у клан. Та й насправді, тут це дуже важливо. Основне зрозуміти, що цензура була,є і буде там де є групи людей.

Всі користувачі нашого сайту вживають матюки у побутовому житті. Ну так воно є. Я сам часто цим грішу, буває. Але мені не приходить в голову вийти на Хрещатик і крити всіх перехожих матом. І ви, шановні читачі, також, мабуть, обмежуєте себе у певному колі від вживання нецензурної лексики.

Як цікаво звучить – нецензурна лексика… тобто, та, що не пройшла ЦЕНЗУРУ. Ви ж не говорите, що у таких випадках чиниться тиск на «свободу слова». Навіть тоді, коли ви за посилання людини у «легко-еротичну сексуальну подорож по загальновідомій адресі» відчуваєте на собі її фізичний вплив. Наслідком таких публічних виявів думок може бути природній макіяж обличчя, прорідження крові чи оперативне стоматологічне втручання на місці. Також, результат може не обмежуватися фізичним впливом. З вами можуть перестати спілкуватися, виключити із ВУЗу, вигнати з роботи і т.д..

Можливо, ви обмежуєте себе в матюках по причині вихованості. Що є набагато ефективнішим і конструктивнішим засобом.

Отож, я не бачу нічого поганого, що на сайті існує цензура у вигляді заборони вживати матюки(4).

Щодо заборони «обговорення певних ідей, та тем»(3), то я не помітив такого на сайті. Тут вільно висловлюються і про УПА і про Совітську Армію, про наркотики, модернове мистецтво і т.д.. кожен має можливість висловити свою думку у культурній формі. Я також неодноразово вів суперечки з дописувачами, і навіть, часом, дуже гарячі. Та ми не ображали один одного, а намагалися порозумітися і жоден наш коментар не був видалений. Тож ніякої цензури по пункту 1 і 3 я не бачу.

Можливо, за час моєї відсутності щось подібне й траплялось, але по відношенню до мене ні разу не було застосовано.

Анонімність - супутник цензури. Де є небезпека отримати на горіхи при встановленні твоєї особи, завжди будуть ніки, прізвиська, поганяла і т.д.. Боротися з цим також немає сенсу.

Щоб створити допис потрібно потратити час. Стаття на цьому сайті для автора – це те саме що проданий товар для продавця, зроблені двері для столяра, написана пісня для композитора. Можливо, людина не бажає відкривати своє ім’я широкому загалу чи то через скромність, чи через невпевненість у якості написаного, а може боячись переслідувань. Писати під псевдонімом – це нормально. Цікаво, багато з вас знають хто такий Альоша Пєшков?

З іншого боку, заскочити в І-нет, пробігтися очима по сторінці і накидати купу лайна в каментах – то є секундна справа. Тут не треба підбирати слова, щоб донести думку… бо її просто немає. Це не творчість. Це лише набридливе дзижчання комашні. Тому видалення, чи недопускання таких каментів не може вважатися цензурою (1,2).

Підсумовуючи, скажу – щоб подати статтю на сайт, потрібно ідентифікуватися перед редакцією, а редакція повинна свято дотримуватися анонімності автора при його бажанні; а от писати в каментах потрібно дозволити лише людям ідентифікованим для всього загалу.

***

Інтернет – це широке поле, аж за обрій. Перейти його не реально. Можна лише ходити і надіятись знайти на цьому полі цікаве місце, де сонце не сильно пече і вітерець приємний. Безглуздо нарікати на комарів,мух та іншу комашню, що лізе в очі та дзижчить на вухо. Відмахнешся раз, другий, та й усе. Ну а якщо їх збереться дуже багато і руками махати вже важко, то краще перейти на інше місце. Йдучи полем, потрібно дивитися під ноги, бо ще вступиш у «міну» і буде смердіти.

Час від часу у цьому полі можна знайти хатину. Там збираються такі ж мандрівники, як ти. Тут можна поспілкуватись – почути щось цікаве чи розказати. У хатині стає затишніше, коли є вікна, і вся та комашня, що набридала, залишається за вікном. А ще добре, коли є двері, і в хату потрапляють лише люди, котрі при вході витирають ноги.

 Споносор допису: У вас проблеми зі здоров'ям і мучають різні хвороби? Знайте що лечение панкреатита існує за доступною ціною


Коментарі:

Коментарі  

 
-1 #19 Сіра Потвора 17.05.2010, 19:44
Цитую Дьома:
Потвора то ж Він ;)


я воно!!! :lol: бачиш Дьома, ше реєстраціїї нема, а ти вже інфу про мене зливаєш...))))))

якшо так, то може бути. але я дуже сумніваюсь шо інформація буде зберігатися у колі адмін - користувач... :o

Цитую pashko:
Цитую Дьома:
Потвора то ж Він ;)


Ну незнаю, ім*я жіноче)

ім"я відноситься до середнього роду. не обов"язково жіночого. :lol:
Цитата
 
 
#18 pashko 17.05.2010, 19:42
Цитую Дьома:
Потвора то ж Він ;)


Ну незнаю, ім*я жіноче)
Цитата
 
 
#17 Дьома 17.05.2010, 16:47
Потвора то ж Він ;)
Цитата
 
 
+1 #16 pashko 17.05.2010, 16:20
Дьома зрозумів правильно, Потвора взагалі не зрозуміла.
Цитата
 
 
+1 #15 Дьома 17.05.2010, 15:41
та ні, тут все просто - щоб матеріал був обєктивним часом потрібні точки зору різних людей, якщо це якийсь конфлікт то точки зору обох сторін, або й ще третьої. от тоді дійсно матеріал неупереджений. а знаючи координати людини можна швиденько взяти її думку щодо певного питання не шукаючи нічого на стороні. отако я то зрозумів...
Цитата
 
 
-2 #14 Сіра Потвора 17.05.2010, 15:30
Цитую pashko:
Цитую Сіра Потвора:

і ше одне, Пашко, поясни що це таке " для тісної співпраці і зв*язку з користувачами." простими словами.


це, для прикладу, ти ненавидиш бандерівців, а мені треба зробити матеріал на тему УПА. щоб не шукати вітра в полі, мені потрібні твої координати, а ще краще, щоб люди знали статус, вік, стиль життя, бо по цьому також можна зробити висновки, чому ти робись одне так, а інше так. це я для прикладу взяв, без жодних прив*язок.
ось це і називається тісна співпраця.


я їх не ненавиджу. я їх недолюблюю...))))
ну так і роби матеріал, навіщо мене шукати?? мій стиль життя, вік, координати...на віщо???? шось не вдупляю....
Цитата
 
 
#13 pashko 17.05.2010, 14:57
Цитую Сіра Потвора:

і ше одне, Пашко, поясни що це таке " для тісної співпраці і зв*язку з користувачами." простими словами.


це, для прикладу, ти ненавидиш бандерівців, а мені треба зробити матеріал на тему УПА. щоб не шукати вітра в полі, мені потрібні твої координати, а ще краще, щоб люди знали статус, вік, стиль життя, бо по цьому також можна зробити висновки, чому ти робись одне так, а інше так. це я для прикладу взяв, без жодних прив*язок.
ось це і називається тісна співпраця.
Цитата
 
 
#12 Сіра Потвора 17.05.2010, 14:52
Цитую pashko:
Цитую Сіра Потвора:
Цитую pashko:
Цитую Сіра Потвора:
Цікаво, багато з вас знають хто такий Альоша Пєшков?

Це реальне ім"я Максима Горького.

хочете щоб знали хто ховається за ніками?? то робіть таке.
так, відвідуваність знижена буде стопудово, але хто тут туснячив, той і залишиться не дивлячись на такі нововведення. :-)

але робити треба з розумом. я тут почитав...такі елементи як дом. адреса, фото, ном. телеф. є лишніми, а ім"я та прізвище цілком умістні. ;-)


дом. адреса, фото, ном. телеф відображається лише адміністраторам, для тісної співпраці і зв*язку з користувачами.


а це не міняє нічого. адміни також люди і у них також є симпатії, візьмуть та й зляють інфу... :lol:


Що за дурниці? Ми ж насправді 90% знаємо хто і як підписаний на сайті, але ніколи й нікому не зливали інфи. От про тебе, Сіра Потворо, питали мільйон разів, але ти досі залишаєшся інкогніто. Можливо, для тебе ідентифікація буде не сумісною ;))


ооо, я "польщьон" , такою увагою...)))) але думаю з мене інкогніто вже не вийде.... :lol: ідентифікація?? та мене вже тут давно ідентифікували...))))

я про інших, хто дійсно не бажає щоб знали його особу. адміни можуть ручитися що інфа про людину, залишиться тільки між ними та тією людиною???

і ше одне, Пашко, поясни що це таке " для тісної співпраці і зв*язку з користувачами." простими словами.
Цитата
 
 
#11 pashko 17.05.2010, 10:23
Цитую Дьома:
Та чого інкогніто. Я знаю хто такий Сіра Потвора ;-)

Дьома, ти ж адмін. Ти всіх маєш знати ;)
Цитата
 
 
#10 Дьома 17.05.2010, 09:54
Та чого інкогніто. Я знаю хто такий Сіра Потвора ;-)
Цитата
 

Додати коментар