Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 34 гостей на сайті

Реклама

Ажіотаж навколо Копичинецької лікарні штучний

Ажіотаж навколо Копичинецької лікарні штучно роздмуханий міськрадою, а точніше - міським головою. Думаю, що скориставшись необізнаністю громадян, міська влада таким чином пробує відвернути увагу від нагальніших проблем міста, яких більше ніж достатньо.

Спробую пояснити суть проблеми.

1. районна лікарня № 2 м. Копичинці будувалась за державні кошти силами будівельних організацій району, в т. ч. і організаціями, розміщеними на території м. Копичинці. Віддамо належне Гуменюк Л.М., колишньому депутату ВР, яка доклала багато зусиль для залучення державних коштів на згадане будівництво.

2. Лікарня будувалась на території Копичинець, але з самого початку планувалась як друга районна лікарня, яка мала обсуговувати половину громадян Гусятинського району, з чим лікарня успішно справлялася і справляється.

3. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 1991 р. № 311 та згідно переліку державного майна України, що передається до власності адміністративно-територіальних одиниць (комунальної власності), затвердженого вище названою постановою районну лікарню № 2 м. Копичинці, за погодженням з районною радою, було передано з державної власності у комунальну власність Гусятинського району.

4. При погодженні об"єктів, які передавалися у комунальну власність району (в т. ч. і лікарня № 2), Гусятинська районна рада враховувала пропозиції та зауваження міських, селищних, сільських рад. Про це записано в п. 3.1 рішення районної ради від 28 липня 1992 р. На той час від Копичинської міської ради народних депутатів не надходило жодних зауважень чи претензій з приводу лікарні.

5. Таким чином, на підставі вище зазначених законодавчих актів районна лікарня № 2 м. Копичинці стала комунальною власністю Гусятинського району, у зв"язку з чим її було перейменовано на Копичинську районну комунальну лікарню № 2.

Це, так би мовити, історична довідка. А тепер - трошки лірики. У скрутні 90-і роки утримувати і фінансувати дві районні лікарні навіть для Гусятинського району складало великі труднощі (Сьогодні утримання цієї лікарні - також велике навантаженя на районний бюджет). Але ні колишня ні теперішня районна влада не пішла на ліквідацію лікарні, як до речі це зробили більшість районів, бо розуміли, що такий крок позбавить велику частину громадян якісних медичних послуг.

Своїм безглуздим, авантюрним і незаконним рішенням Копичинська міська рада поставила під сумнів приналежність лікарні до комунальної власності району. Якби районна рада погодилась з таким рішенням, то мала б припинити фінансування лікарні, починаючи з моменту набрання чинності рішення Копичинської міської ради, так як того вимагає ст. 85 Бюджетного кодексу України. Для керівництва району такий крок означав би позбавлення головного болю вишукування коштів на утриманнялікарні. Але, на відміну від Копичинського міського голови, керівництво району усвідомлює свою відповідальність перед громадами сіл, селищ і міст і ніколи не прийме такого авантюрного рішення.

Проте, якщо Копичинська громада вважатиме зайвим функціонування другої районної лікарні на території міста, вона вправі законним шляхом звернутися до районної ради з клопотанням про передачу лікарні у комунальну власність м. Копичинець. Але, по-перше, це має бути рішенням громади м. Копичинець (референдум), а не одноособове рішення міського голови Пеляка В. С. чи фракції БЮТ у міській раді. По-друге, громадяни мають усвідомити усі наслідки від їхнього рішення: лікарня втратить статус районної і стане міською, що тягне за собою скорочення мережі послуг, бо очевидно міський бюджет не витримає такого навантаження, щоб утримувати такий великий заклад, навіть при умові залучення коштів з районного бюджету у вигляді дотації, яка розраховується відповідно до формули, з розрахунку від кількості жителів міста.

Отже, шановні Копичинчани, вирішувати Вам долю лікарні. Але я твердо переконаний, що на спекуляціях навколо цього медичного закладу необхідно поставити жирну крапку.

Спонсор допису: У вас проблеми із здоров'ям? Тоді вам слід спробувати Массаж Черкассы, він дозволить вам поправити здоров'я


Коментарі:

Коментарі  

 
#13 О.К! 10.04.2009, 18:06
Дмитрович, не ображайся, що на "ти", але ще жодної конструктивної пропозиції від тебе я не прочитав! Чи може ти пропонуєш жителям Копичинець взяти штурмом Поросятин, перепрошую, Гусятин, і поставити на місце Татарського, перепрошую, Турецького когось з Копичинець? То так відверто і скажи!!! Думаю, що багато копичинчан тебе з задоволенням підтримають!!! ;-)
Цитата
 
 
+2 #12 Дмитрович 06.04.2009, 20:29
Романівна, що ти верзеш дівчино? Хто це кому дає шанс вирішувати? Ти що в сосну вїхала, де ти чула, що Турецький дає громаді вибір? Чи ти надієшся на маразматиків-лі карів, які складають більшу половину в нашій лікарні, що вони проявлять якусь позицію? В районі всім начхати на те, що думає громада, а після вчорашньої зустрічі районні бичі довго мочили успішну акцію в Копичинцях! Куліков запудрив всім очі благоустроєм, але забув, як пив фекалії з тюремної труби перед обласним начальством і потім промивав кишки горілякою цілий вечір на білці! Йде велика гра за майно громади, прикриття, замилювання очей нібито бардак в місті! Бидлуваті патріоти вчора були на висоті, ганили Пеляка, тільки палиця має два кінці, і лохи бажаючи помститися меру насправді здають з патрохами свою громаду, своє місто, майбутнє своїх дітей!
Цитата
 
 
#11 pashko 02.04.2009, 15:14
Цитую Романівна:
ех... знаєте, дістали ці постійні перетягування каната між копичинецькими і гусятинськими політиканами. так загралися в ту політику, що забули, для чого сидять в кріслах.
референдуми, плебісцити, демократія... "самий умний" стартує. зараз копичанам пропонують самим вирішувати долю лікарні. а зовсім недавно ті самі копичинці "щемили".
закрийте взагалі ту лікарню. продайте кінотеатр разом з будинком культури та музеями. розширте межі виправно-трудової колонії. і обгородіть нас муром, шоб не рипалися


+100500
Цитата
 
 
+2 #10 Романівна 02.04.2009, 15:02
ех... знаєте, дістали ці постійні перетягування каната між копичинецькими і гусятинськими політиканами. так загралися в ту політику, що забули, для чого сидять в кріслах.
референдуми, плебісцити, демократія... "самий умний" стартує. зараз копичанам пропонують самим вирішувати долю лікарні. а зовсім недавно ті самі копичинці "щемили".
закрийте взагалі ту лікарню. продайте кінотеатр разом з будинком культури та музеями. розширте межі виправно-трудов ої колонії. і обгородіть нас муром, шоб не рипалися
Цитата
 
 
+1 #9 Strong 02.04.2009, 11:41
[quote name="Pashko"]Я кщо не бачите дієздатності мера, то чого ж не скидаєте?

Нет, уж извольте, Господа. Вам придется допить чашу сию до дна!
А якщо серйозно то ніяка влада вашого мера не може "скинути", бо не влада його призначала. Він обраний громадою Копичинець і тільки Копичинська громада може вирішувати подальшу його долю. Д-е-м-о-к-р-а-т-і-я!
Перефразовуючи Тараса Бульбу, це звучить так: Хто мера породив - той його і скине! :P
Цитата
 
 
+2 #8 Zori__ 02.04.2009, 10:38
Terry, на Україні є багато розумних та талановитих лікарів. Вони здатні витягати хворих із таких складних ситуацій, на що багато американців просто не ризикнули б без нової апаратури.
А вам відомо, яка тяжка праця оперуючого хірурга? Ще і треба відремонтовуват и стару апаратуру( а за це ніхто не платить). "Даруночки" - це мала платня, щоб люди могли вижити при існуючій тупій системі. Була б нормальна рлатня - ніхто дарунків не брав би. І кошти були б на нову технологію.
Цитата
 
 
#7 terry_usa 02.04.2009, 05:34
Щойно прочитав в ЖЖ на сторінках блогу одного віртуального знайомого з Кременчука, там також майже аналогічна ситуація з лікарнею. Той самісінький сценарій. Правда, люди гостріше і адекватніше реагують на той грабунок. Раджу прочитати і зробити висновки, щоб зрозуміти, що затівається навколо нашої лікарні: domoblog.livejournal.com/.../
Здається, що при владі бандити відчувають, як щурі, свій кінець, то крадуть вже просто не прикриваючись!

Ціни на послуги лікарів в Штатах, по великому рахунку, дуже накручені. Надів лікар гумові рукавички - 50 дол! І так далі. Це все йде від плати за навчання. І від тієї техніки і технології, які використовуютьс я в медицині. Ніхто ж не буде платити за старенького Запорожця ціну як за нового Майбаха! Та й наші лікарі також не ликом шиті - беруть в "подаруночок" не символічні гроші, це ні для кого не секрет.
Цитата
 
 
+1 #6 Tar.ko 02.04.2009, 04:25
Цитую Zori__:
Tar.co, і страхування могло б допомогти. Але та платня, яку на сьогоднішній день отримують мед. працівники - це абсурд. Робітники лікарні несуть відповідальність за життя людини.

Цілком згоджуюсь, я хотів сказати, що треба спочатку ввести мед. страхування а потім платну медицину, а якщо це зробити то автоматично зявляться кошти для підняття заробітньої платні.
Цитата
 
 
+1 #5 Zori__ 02.04.2009, 04:06
Tar.co, і страхування могло б допомогти. Але та платня, яку на сьогоднішній день отримують мед. працівники - це абсурд. Робітники лікарні несуть відповідальніст ь за життя людини.
Цитата
 
 
+1 #4 Tar.ko 02.04.2009, 03:09
У наших умавах неможливо ввести платну медицину, тому що люди і так ледви зводять кінці, і медицина в нас далеко не безкоштовна.
Впершу чергу, на мою думуку, треба запровадити медичне страхування, як є у всіх цилівізованих країнах, а це в свою чергу повино покращити стан медичної сфери.
Цитата
 

Додати коментар