Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 36 гостей на сайті

Реклама

На Івана, на Купала була колись забава

Сьогодні, 7 липня, у нашому містечку, та й не тільки у нашому, святкують Івана Купала. Це свято має язичницькі корені, але християнський світ не перестав вшановувати традицію, а став називати цей день як Різдво Івана Хрестителя. Як би там не було: свято настало і вже багато хто з копичан святкує, і ще багато спить після вчорашнього передсвяткування на Рудках, комплексі, річках і лісах...

 

Ну а сьогодні на якийсь феєричний чи бодай примітивний захід у Копичинцях годі й чекати. Вже й забулися ті часи, коли в парку над Нічлавою збирались тисячі людей у першу чергу відпочити і заодно подивитися як наша молодь співає, танцює, декламує вірші, проводить традиційний ритуал перестрибування через вогнище...

Востаннє таке було в Копичинцях два роки тому - у 2007 році. Традиційний виступ місцевих колективів відбувся на пристані з "дивовижними" поручнями, зробленими на криву руку п'яним майстром. За нашу пристань навіть не хочеться писати - настільки оті смішні поручні надають їй жахливого вигляду. А особливо під час концерту. Щодо виступу, то він, зрештою, виявився чудовим. Людям сподобалось, але якраз після нього всі й розбіглися, бо ні дискотеки, ні відпочинкових місць, ні хорошого продовження програми. Єдине, що, як зараз модно говорити, "витягнуло" святкову програму, то це потопаючий човен на Нічлаві, якраз той, де мав підпливати Нептун до пристані з Мареною. Люди з притаманним їм українським менталітетом тішились з горя човняра і задоволено знімали процес на мобільний телефон. Після того інциденту свято Івана Купала взагалі померло у нашому місті.

Того ж 2007 року в місцевому ЦКіД відбулась перша українська вечірка, яку організувала творча група нашого сайту. Нагадаю, та й ви самі можете згадати за посиланням, що свято багатьом дуже сподобалось, про це й свідчить кількість публіки на фотографіях. На Українську Вечірку прийшло багато молоді, одягнена у національний стрій, а Соломія Савка (на головному фото) навіть сплела колоритний віночок на голову, якраз під тематику вечірки. Одне слово, було весело і душевно!

2009 рік... На жаль, у Копичинцях на сьогодні не маємо нічого. Добре, що хоч вчора була вечірка на Рудках (велике дякую Івану Русину і Олегу Кархуту за організацію) і свято в сусідньому селі Чагарі (тут дяка висловлюється Михайлу Мацієвському, що не забуває про рідну домівку і всякими способами її розвиває). На питання "Чому так?" відповідь традиційна - "Нема грошей у бюджеті", а насправді якщо і є, то влада зазвичай виділяє якихось 2-3 тисячі гривень, за яких і апаратуру не замовиш. Відтак, концерт не відбувається, гроші списуються у кишеню, а звіт йде далі. Як бачимо - зараз вигідно нічого не робити, ніж робити. Бо на бездієвості більше можливостей заробити. Але не будемо про погане. Краще будемо чекати 2010 року, і не просто чекати, а чекати з нетерпінням на цікаве святкування Івана Купала!


Коментарі:

Коментарі  

 
+2 #7 pashko 08.07.2009, 00:41
У принципі так, так само, як і було організовано вечір на Рудках - стихійно, гарно і таке, що відбулось
Цитата
 
 
+1 #6 terry_usa 08.07.2009, 00:33
Справа не тільки в грошах. Хотілося якогось свята на Івана Купала? Кілька шашличниць, м'ясце, пару гітар, менше алкоголю і то все на березі Нічлави - все, свято можна вважати таким, що відбулося. При мінімальних затратах. Забава там, де є спілкування. Решта - то прибамбаси...
Цитата
 
 
+1 #5 pashko 07.07.2009, 23:54
2 terry_usa: Маєте рацію: до церкви - по сто доларів і мінімум по 200 грн дають з нагоди дня народження, а на концерт дня матері, де діти безкоштовно навчаються і безкоштовно виступають, люди шкодували дати 2 гривні =( То менталітет.

А щодо взяти і зробити, то ми минулого року довели, але, погодьтеся Тарасе, на кожен рік ентузіаузму, який здебільшого виражається у вкладанні власних коштів, не вистачить.
Цитата
 
 
#4 terry_usa 07.07.2009, 22:53
Справа доброго і веселого відпочинку - справа рук самих відпочиваючих. Чомусь в нас змалку сидить такий комплекс несамостійності . Хочемо свята, але чекаємо щоб хтось його зробив за нас - міська рада, спонсори. Але самі пальцем не поворухнем для цього. Тому і концерти з року в рік маємо одинакові, з хорами і національними танцями. В цьому ми стаємо подібними до талібів, яким по барабану, що людство живе в іншому часі. Але, положивши руку на серце, скажіть, вам такі концерти до вподоби? Або чи можете собі уявити святковий концерт з якоїсь визначної державної нагоди у Франції чи в Штатах, де б на сцені весь час би бігали у строях Обеліска і Астерікса танцюристи, чи хором співали індіанці, а їм підігрували на гітарах ковбої? Щоб зробити свято, добре свято - це має бути такий концерт, святкова програма, яка би відповідала смакам публіки. За такі концерти люди голосують грошима. Закон ринку!
А тепер трохи про меценатство, скоріше, про ментальність нашого місцевого меценатства. Якось дивно, що багато людей дають гроші до церков, щоб потім почути подяку в своє ім'я. Але дати гроші на якесь свято, на ремонт дороги, комп'ютер до школи, на зручну лавку в центрі міста - то важко називається! Чому так є? Хоч і в одному і другому випадку робиться добре діло. Різниця тільки в адресації - в другому випадку добро робиться для ВСІХ людей, для міста. Щось в нашому менталітеті сталося не те, якась не здорова тенденція до егоїзму... Як побороти такий стан речей?
Цитата
 
 
#3 pashko 07.07.2009, 21:40
2 МР: Ви мене, звичайно, вибачте, що може різко написав, але, все ж, МР нічого не робить для того, аби не змушувати мене про це писати.
На концерт більш-меншої якості треба 5-8 тисяч, якщо зібрати талановиті гурти, а не якісь там Світозари, які вже нічим новим не тішать (хай хлопці вибачають, але якщо 23 білети - то значить нікому вони не потрібні, пора на пенсію). Думаю за такі гроші, а такі гроші можна знайти з мільйонного бюджету за рік, раз на рік провести файний концерт. Минулого року ми спільно з директором ЦКіД влаштували чудове свято Дня молоді, що обійшлося в 5 тисяч гривень. З них лише 2 тисячі дали спонсори. Ось що значить самовіддача, що значить ентузіазм, і це при тому, що влади як такої у нас нема, повноважень також, і про нас мало хто знає. А Міська рада, користуючись своїм положенням, могла б без проблем затіяти легенький концертик, але, бач, нема грошей, нема бажання і Паша, як завжди, не правий, і на Пашу треба ображатися і клясти в його сторону.
Ще раз повторюю, що не варто сприймати мій комент як різконаписаного . То моя думка, думка про те, що я бачу, що відчуваю і від чого болить.
Цитата
 
 
#2 pashko 07.07.2009, 21:15
А звідки мені знати в чию? МР досі не ризикнула оприлюднити бюджет і витрати на сайті, то ж я можу тільки здогадуватися.
Цитата
 
 
#1 МР 07.07.2009, 21:01
Пашко це в чию кишеню списуються гроші? Якщо платити Світозарам від 6 до 10 тис. за концерт то це хіба ринкова вартість товару? Реальна вартість гурту 23 продані білети!
І ідея ця могла зірвати взагалі проведення Дня молоді в місті.
Цитата
 

Додати коментар