Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 42 гостей на сайті

Реклама

Злива Обливаного Понеділка

Другий день після Великодня називається Обливаний Понеділок. Саме в цей день віруючі люди прокидаються з ранесенька і, набираючи у відра чи іншу тару води, йдуть кропити, обливати своїх сусідів, родичів та інших. Здавна вважається, що такий ритуал приносить людині здоров’я і щастя. Проста вода символізує в Обливаний Понеділок святу воду, бо вона, кажуть віряни, оздоровлює, надає наснаги і сил.

 


Ще десять років тому в Копичинцях Обливаний Понеділок люди взяли собі за одне з найкращих і, що головне, найвеселіших свят. Погодьтеся, пообливатися водою, та ще й оздоровлю вальною, – то завжди свято :) Хоча, так як в минулих десятках років обливаний день набув все більших масштабів в організації, почасти набував негативного забарвлення і переростав у абсурд, то сьогоднішнє свято не можна було віднести до розряду «світлих і піднесених».

Освячення здоровою водою набрало відтінку боротьби за виживання, чи, простішими словами, хто й на кого більше води виллє. Такі двобої тривали з обов’язковим використанням сотні кубометрів води і тисячі відер. Подекуди були задіяні навіть моторні шланги з криниці. Добре, що в пожежників обмежені права і строга дисципліна, а то з можливостями їх машин з трансбоями вони були б «на коні» усіх обливанопонеділкових змагань :) Ці веселощі можна записати у список веселих ігор, якби не одне «але» – зазвичай після таких водяних боїв з’являється багато хворих, позаяк водичка з криниці, погодьтеся, не надто тепла. І, крім того, під час рухливих веселощів розігрітому тілу, охолодившись, стає непереливки.

Сьогодні ж у наших Копичинцях, на щастя, люди перейшли до розміреного способу святкування Обливаного Понеділка. Освячення ближніх здійснюється невеликими дозами, здебільшого вистачає одного-двох черпачків води і, що приємно, теплої з крани. Обливаючи, віряни обов’язково повинні промовити християнське привітання «Христос Воскрес!», на що жертва Обливаного Понеділка має відповісти «Воістину Воскрес!».

Обливатися водою можна лише вранці, до початку Служби Божої у церкві. Гніватися у цей день суворо заборонено, навіть якщо на вас вилили кілька відер оздоровчої обливанопонеділкової води. Та й взагалі не радимо ніколи й нікому гніватися :)


Про святкування Великоднього понеділка в інших містах і районах можна почитати на Вікіпедії.


Зі святом! Обливайтеся на здоров’я!

Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!


Коментарі:

Коментарі  

 
#3 Nokia 28.04.2008, 21:03
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Цитата
 
 
#2 Sofka 28.04.2008, 15:50
Ой...я вся мокра з церкви прийшла))) :-)
Цитата
 
 
#1 Zid@ne 28.04.2008, 15:28
добре, що хоч погода нормальна....бо останні роки такий холод був і дощ що зовсім пропадало бажання обливатись
Цитата
 

Додати коментар