Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 70 гостей на сайті

Реклама

Повідомлення
  • Simple Image Gallery Notice: It looks like PHP's 'GD Image Library' is not installed/enabled on your system. Please ask your hosting company to enable/install it.

Вшанування жертв Голодомору у Копичинцях 2010

Сьогодні Копичинці сумували разом із всією Україною. Адже саме в цей день ми вшановуємо пам'ять мертвих та ненароджених під час Голодомору 1932-1933 років, а також жертв політичних репресій. Традиційно в Копичинцях відбулась поминальна панахида біля хреста, що знаходиться біля стін колишньої тюрми НКВД.

Слід сказати, що цьогоріч людей не було так багато як в минулі роки. Можливо причиною став лютий холод, можливо і через дії теперішньої влади, котра стаається забути про цей скорботний день.

Відправу відправили всечесні отці, також слово мав і мер міста Пеляк В.С.

{gallery}2010/richn_golod2010{/gallery}

Також люди виклали символічний хрест зі свічок, що став символом нашої пам'яті про ті страшні роки події через які пройшов наш народ.

Йдучи додому вже у темну пору дня приємно бачити свічки в наших оселях. Всетаки пам'ятаємо, всетаки пам'ять народу жива!


Коментарі:

Коментарі  

 
#12 Zori__ 03.12.2010, 08:16
Нема значення, в якій частині України був Голодомор. Нам не треба ділитися на Схід і Захід, бо це наша спільна трагедія, не тільки українська, але і людська. І саме більше, що ми можемо зробити -це вшанувати пам'ять загиблих і помолитися за їх душі.
Лише з щирістю, в такий холод, люди( серед яких було багато стареньких), могли відбути цю панахиду.
Цитата
 
 
+1 #11 Тризуб 29.11.2010, 16:25
Цитую Дьома:
kopychyntsi.com.ua/.../... - 2007 рік

kopychyntsi.com.ua/.../... - 2008 рік

kopychyntsi.com.ua/.../... - нічого не було у 2009 на міському рівні

Перепрошую, беру слова назад:)

Цитую Casper:
Цитую Тризуб:

"Кожного року" до річниці Голодомору взагалі в Копичинцях нічого не було.

можливо і тому мало хто прийшов.
треба змінювати сценарії вшановування

Пропонуй свій сценарій?
Цитата
 
 
+1 #10 Дьома 29.11.2010, 10:26
kopychyntsi.com.ua/.../... - 2007 рік

kopychyntsi.com.ua/.../... - 2008 рік

kopychyntsi.com.ua/.../... - нічого не було у 2009 на міському рівні
Цитата
 
 
#9 Casper 29.11.2010, 09:41
Цитую Тризуб:

"Кожного року" до річниці Голодомору взагалі в Копичинцях нічого не було.

можливо і тому мало хто прийшов.
треба змінювати сценарії вшановування
Цитата
 
 
+1 #8 НечайМічурін 29.11.2010, 04:07
2 террі : як завжди +1
згоден // мені теж більше імпонує конструктівно-п озитивістська філософія та практика ніж конструктівно-пригноблююча
всім мир)) навчатись і працювати потрібно більше і все буде в нашій країні добре))
Цитата
 
 
+1 #7 Casper 29.11.2010, 03:20
згіден з Тері, що треба міняти вигляд вшанувань
був в Києві на Майдані Незалежності!
Зробили з свічок великий хрест, підпалювали всі бажаючі, мені навіть випала можливість запалити 5 чи 6 свічок. людей було чимало. аудіо фільм включали, історію трошки розказували, причому і на анг мові, хвилина мовчання, потім пісню включали Білозір Оксани - Свіча. там ще багато чого мало бути, і депутати. але пішов додому бо мав на роботу йти. маю декілька фоток, якщо хочете можу якось кинути кілька.
а в нас справді як завжди все в одному і тому форматі кожного року. було б це якось по іншому...
повірте, відвідуваність би збільшилась. Навіть якщо вони прийшли просто подивитись, що нового і цікавого, вони звідти б не пішли не розчулені, тому що справді трагедія, і потім би змінили думку.
Цитата
 
 
+5 #6 terry_usa 29.11.2010, 01:28
Американці взагалі не дуже схильні вшановувати трагічні події своєї історії, по крайній мірі, помпезно і з пафосом. Вони більше акцентують увагу більше на світлі сторінки своєї історії і взагалі на свята з оптимістичним началом. І роблять ці свята буквально на рівному місці - наприклад, одне з недавніх свят - урочисте включення новорічного освітлення на головній вулиці Чікаго. З грандіозним парадом, концертами, фейєрверками. І народу там збирається сила силенна. Аж завідки беруть. Оптимістичні свята мають одну важливу властивість - на них краще проростає єдність і патріотичність народу, а ніж на трагічних. Трагічні свята носять скоріше репрезентативни й характер, навіть політичний характер, що яскраво прослідковуєтьс я на прикладі єврейського голокосту, який став відмічатись відносно недавно, а не одразу після війни. Чи трагедія вірменського народу.
А євреїв в Штатах, попри декларовану рівність народів, не особливо парадинують, не раз бачив пікети на вулицях міста проти політики сіоністів Ізраїлю. Народ там потихенько прозріває, починає розуміти, хто в них в дому справжній хазяїн. Так що якихось єврейських панахид, причому привселюдних, не спостерігав. Набагато гучніше німці святкують свій Октоберфест, чи мексиканці Сінко де Майо.
Тепер про вшанування Голодомору. Якась дивна ситуація виходить. Була загальнонаціона льна трагедія, яку не дуже вшановують в тих краях, де це відбувалось. На тих місць, Голодомор найбільше вшановують там, де його не було, тобто у нас, в Західній Україні. Я розумію, що трагедія всього українського народу, але ж східняки ну аж ніяк не празникують героїв Крут, визвольну боротьбу УПА і т.д. Може, краще сказати собі - слухайте, пацани зі Східної України, це була ваша трагедія, до якої ми нічого не маємо, то вшановуйте, як собі хочете. Виглядає на пергий погляд трохи кострубато. Але, можливо, це і на краще. Дивіться, південь Штатів святкує свята одні, а північ - другі, маю на увазі події їхньої громадянської війни. І нічого, вони і надалі єдиний народ, попри ці розбіжності. І ніхто не бачить в цьому проблему. Ну, це їхнє кіно.
Чи можливо вшановувати Голодомор якимось іншим способом? Думаю, що можливо, уникнувши всякої там шароварщини. А навіщо ж навчають наші студенти в інститутах культури? Їм і карти в руки, як то кажуть. Та хоч би зробити такий захід, коли люди добровільно діляться якимись залишками продуктів харчування, що десь припали порохами в льохах і на стрихах, одягом, взуттям в обмін на якісь символічні подарунки (футболки) чи на іграшки, зроблені школярами на уроках трудового навчання. Така собі ярмарка, на якій би запобігалось повторення цієї трагедії. А потім ці речі роздаються тим, хто потребує їх. Мало в нас бідних стареньких? Та багато! І до цього заходу може і мала би залучитись церква. Щось в цьому дусі, як нагадування про цю велику трагедію. Але форми вшановування Голодомору, як і інших подій, треба якось змінювати, як змінився цей світ, якщо ми хочемо, щоб народ не був байдужим. Щоб молодь не відштовхувалась від тих карикатурних форм святкувань, як це було з моїм покоління в часи Союзу, коли ми ходили на різні аналогічні заходи, підсміховуючись над цим маразмом. Інакше, по старих методах, ця подія перетвориться на фарс, профанацію. Хтось знає, як подібні трагічні події в історії вшановують, скажемо, в Естонії, Угорщині? Я не знаю, але впевнений, що без совковості. Це має бути таке вшанування, яке проникло би в душі кожного, звернене до теперішніх людей, до їх актуальних проблем, має нести знак взаємодопомоги на фоні тих скрутних часів, що нам готує теперішня влада.
Чого я нагадав про неприбрану доріжку до хреста? Це є певною ознакою, що в таких вшануваннях ми більше любимо себе в цьому шануванні, ніж справжнє шанування. Бо якщо б то було від серця, то там би не було травинки. А так то виглядає, як в негритянському гетто, де також не дбають про належний порядок навколо себе.
Звучить це жорстко, але зі сторони це виглядає саме так - багато візуальних ефектів без внутрішнього змісту. Вибачайте, якщо комусь мої слова не до вподоби, але це моє бачення, засноване на порівнянні різних суспільств.
Цитата
 
 
+4 #5 Ivan Kuteckyj 28.11.2010, 22:54
Terry дозволь з тобою трохи не погодитися . Наприклад я , прийшов і ( для себе ) щиро помянув загиблих . Думаю , що кожен народ , який себе поважає і хоче , щоб його поважали інші повинен збиратися на такі заходи . А сама форма до цієї дати і не може бути іншою , чи може в USA якось інакше вшановують жертв геноциду ( саме однієї нації, наприклад євреїв ) ?
Цитата
 
 
#4 terry_usa 28.11.2010, 20:35
Не все тут однозначне і просте. Глибше треба копати!
Зверніть увагу на таку річ - за що б не взялися націонал-патріо ти ( чомусь бувші активні комуністи в минулому), то там залишаюься руїни - розвал Народного руху, Нашої України, повна дискредитація Помаранчевої революції, зростання російського шовінізму у відповідь на незграбні поїздки патріотів до Східної України. Перелік досить довгий. Зрештою, на скільки зменшилось населення України за роки після проголошення незалежності? Цифра страшна, співрозмірна з Голодомором. Щоб часом в майбутньому наші нащадки також не палили свічки за тих ненароджених в наші роки! Основна причина несприйняття - в совкових методах. Всі патріотичні акції відбуваються по старих, комуністичних сценаріях, хіба що ще священники задіяні. А так то все нагадує мітинги з тих часів, наприклад проти апартеїду чи в підтримку Луїса Корволана. Видно, що це все не щиро. Навіть глянувши на фотографії з панахиди, видно, що доріжка заросла травою. Одним словом, люди вже втомилися від тієї совковості. Ось і результат. Хоча, і байдужість має місце, це факт. До тих пір, поки націонал-патріо ти не переглянуть принципи своєї діяльності, то не буде відповідного результату, а буде лише відторгнення, несприйняття.
Цитата
 
 
+3 #3 Boduk 28.11.2010, 17:58
Гниди ми. Байдужість нас колись доб`є.
Цитата
 

Додати коментар