Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 40 гостей на сайті

Реклама

Утримання одного ув’язненого обходиться державі в місяць у 980 грн.

zeky_turma.jpgКопичинецька виправна колонія №112 розміщена на площі 85 тисяч квадратних метрів. Одне з основних завдань цього закладу – забезпечити засуджених кваліфікованою роботою так, аби вони могли отримувати мінімальну заробітну плату. А це – 545 гривень.

За словами начальника управління обласного Держдепартаменту з питань виконання покарань Павла Лосика, ці кошти частково йдуть на утримання ув’язненого.

Павло Лосик: «У нас утримання дорого обходиться. На сьогодні тільки харчування за місяць складає 198 гривень. Плюс 143 гривні – це світло, газ, вода, тепло, електроенергія. А повна собівартість утримання одного засудженого з виховними процесами усіма обходиться державі у 980 гривень в місяць».

Сьогодні, каже Павло Лосик, найскладніше для усіх виправних колоній України – це забезпечити роботою ув’язнених. У Копичинецькій колонії засуджені працюють у столярних цехах, виготовляють фундаментні та шлакоблоки, ремонтують автомобілі, виготовляють різноманітні ковані вироби. На території в’язниці виробнича зона відділена від усього іншого. Як каже молодший інспектор відділу нагляду і безпеки Копичинецької ВК №112 Костянтин Гондз, аби туди потрапити, потрібно пройти спеціальний металошукач.

Костянтин Гондз: «Засуджений проходить через цей металошукач, і якщо у нього є щось металеве, то пристрій подає сигнал». На території колонії дві станції техобслуговування. Робота тут триває по-повній. Один із цивільних замовив ув’язненим переробити звичайний УАЗ, так званий «Бобік», на джип.

Після стихії, яка пройшла Західною Україною минулого літа, у колонії під держзамовлення почали виготовляти габіони – спеціальні сітки для укріплення схилів. Проте, бідкається заступник начальника колонії з виробництва Микола Поливаний, на сьогодні у зв’язку з економічною кризою їх купувати у в’язниці перестали. Є на території в’язниці і власне невеличке сільське господарство. Тут є теплиці. А ще ув’язнені працюють на полі, доглядають худобу. Адже основне гасло Копичинецької виправної колонії – «Хто хоче щось робити – шукає засоби, хто не хоче – шукає причину».


Коментарі:

Додати коментар