Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 38 гостей на сайті

Реклама

Універсальність щастя

Що для пересічного громадянина є універсальним показником щастя? Відповідь на це питання шукали здавна, продовжують вести пошуки й тепер. Не потрібно досягати високої матерії, щоб реально оцінити показник щастя, та от сучасній людині цього не зрозуміти. Здавна щастя обмежувалось певним колом бажань. Це можуть бути свого роду різні задоволення потреб людини, зокрема грошової забезпеченості тіла.

Насамперед, щастя шукають у великих матеріальних потребах. Надзвичайні бажання сучасної людини не мають межі: якщо особа досягає того „грошового щастя”, то прагне отримати ще більше. Це ж така доволі проста і зрозуміла арифметична залежність. Але потім всі вперекір власним переконанням твердять інші слова. „Сенс щастя не в грошах”, - скаже чи не кожен другий перехожий. Старе правило, взяте із добре проілюстрованих стрічок світового кінематографа, глибоко вкоренилося у пам’яті сучасної людини. Як бачимо, смисл щастя знаємо (зате не розуміємо), та все одно тягнемось до грошового надзадоволення, долаючи усі можливі перешкоди шляхом будь-яких дій чи антидій. Заради „купки папірців” людина може знехтувати моральними чеснотами, тією ж совістю, що давно зникла і тепер ладна вбити кожного, хто стане на заваді. То тут ховається щастя? Правда ж, ні?

Для щастя потрібно мало – усвідомлення його сутності. Матеріальних засад це завдання не потребує, зате духовних та розумових йому завжди бракує. „За гроші, скільки б їх не було, щастя не купиш”. Також, здавалось, прості слова, та от і їх не може людський розум осяйнути. Адже все насправді доволі просто. Смисл щастя ховається... Ні, щастя навіть не ховається. Воно відкрите привселюдно. Людина кожен день зустрічає його зі сходом ранкового сонця, що проводжає її кроки протягом дня та й усього життя, у процесі спілкуванням із дорогими (і не тільки) людьми, щастя знаходиться з людиною завжди, де б вона не була, його потрібно тільки відчувати...

То ж в чому саме універсальність (справжня універсальність) щастя? Життя, яким б воно не було, гірким чи солодким, - це найбільше щастя, яке коли-небудь могла б отримати людина. Розуміючи дар життя, людина з легкістю зверне свій розум на усвідомлення власного щастя. Про аспекти отримання внутрішнього щастя можна багато писати, та чи варто лити воду, коли від тебе вимагається зробити лише одну просту річ – озирнутися навкруги і трішки подумати. Бачиш? Так, це воно, твоє щастя.


Коментарі:

Коментарі  

 
#2 bigfan 03.11.2006, 18:17
Сильно написано. В принципі я зі всім згідний, від себе хочу добавити лиш те, що нам потрібно жити так щоб кожний день чимось запамятався. Зробив якусь добру справу, тим і радий, а машини, вілли, це все минуще, прийде старість, а не буде що згадати.
Цитата
 
 
#1 lin 02.11.2006, 23:57
Я згідний із смислом статті, тільки як не крути, але всеодно без грошей (достатньої їх кількості) неможливо бути повністю щасливим. Для себе щастя я можу умовно розділити на духовне і матеріальне, ці частини для мене залежні одне від одного, часто щоб бути щасливим духовно потрібно (як то кажуть) "мати гроші". Я радий тому що я маю, ціную своє щастя, але як усі люди прагну до більшого, хочу більшого чогось, і так завжди буде і не тільки зі мною буде.
Цитата
 

Додати коментар