Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 36 гостей на сайті

Реклама

Шевченко залишив нам українську мову. Надовго?

 Не одцуравсь того слова,
Що мати співала,
Як малого повивала.

Тарас Шевченко

Популярна особистість Тараса Шевченка збирає навколо себе чимало відгуків: як добрих, так і поганих. Хтось милується натхненними боротьбою і пророцтвом віршами, а хтось зневажає його, викривляючи історію та відомості про його особистість. Втім, він нам залишив те, чого не заперечиш – українську мову. Та чи надовго буде вона у нас?

Шевченкове слово, його поетична мова запалювали серця мільйонів патріотичним вогнем. Поет оповивав крилом слави українську історію. Чиста, жива українська мова. Хіба не досить лише цього, щоб з низьким укліном подякувати Кобзареві? Кожен з нас, свідомих українців, вимовив своє перше слово «мама» українськими устами. Перші звуки рідною мовою – це найприємніше у нашій історії. Ми довгий час не могли розмовляти так, як нам того хотілось. Тепер же, маючи відносну незалежність, така можливість у нас з’явилась. Чому ж відносну? В сучасній Україні є можливості для вивчення та спілкування чистою українською, але самі ж носії мови не надто багато часу, а то й взагалі не приділяються культурі мовлення. Виходить нонсенс: нема можливості – боремося за неї, а коли з’явилась – нехтуємо нею. Дивина, тай годі. А що, коли російська стане другою державною?

На разі, такої загрози начебто немає, бо Президент України Віктор Янукович під час церемонії вручення Шевченківських премій у Каневі на Чернечій горі сказав: «В Україні буде розвиватись українська мова як єдина державна». Крім того, за його словами, в Україні в обов’язковому порядку буде запроваджено Європейську хартію регіональних мов. Втім, якщо Янукович таки підвладний Росії, то явно не дотримається своїх слів. Хоча, подейкують, новий президент вирішив відмежуватися від своїх спонсорів і досхочу порозпоряджатися на владному престолі. Можливо, серце його заболіло за Україну і ось тепер обіцяє всім єдину і нероздільну українську мову.

Не вірить словам Януковича словам лідер БЮТ Юлія Тимошенко: «Мені дуже шкода, що повторюється та сама історія, коли Янукович їде завтра у Канів вкладати гроші в пам’ятник, але в той же час кожною своєю дією, кожним словом, кожною своєю думкою він проти України і всього українського». Сама ж Тимошенко в Канів не поїхала, а обмежилась візитом до пам’ятника Тарасу Шевченку в Києві напроти однойменного університету.

Як в Януковича, так і в Тимошенко, скоріш за все, дискусії про мову – це лише політичні амбіції. А розвивати і підтримувати мову залишається тільки нам. Тож любіть, спілкуйтеся рідною, вчіть її, поповнюйте новими словами. Слідуйте правилу Максима Рильського: «Слово — зброя. Як усяку зброю, його треба чистити та доглядати». 

Спонсор допису: У вас є власний автомобіль і ви бажаєте щоб він завжди був справним? Тоді вам пригодиться ремонт автокондиционера киев за доступними цінами


Коментарі:

Додати коментар