Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 24 гостей на сайті

Реклама

Що важливіше: зв’язок чи діти?

18 січня у «Віснику Надзбруччя» з’явився лист від жительки вулиці І. Богуна м. Копичинці з клопотанням пояснити доцільність знесення дитячого майданчика та встановлення на його місці станції мобільного зв’язку. За словами жінки, «вишку» встановили незаконно, попередньо не запитавши дозволу в жителів вулиці, які тепер, начебто, потерпають від випроміннювання, а діти не мають де гратися.

Пропонуємо детально ознайомити читачів сайту з проблемою. Ось текст листа, що був вміщений у районній газеті «Віснику Надзбруччя» :

Шановна редакціє!

Жителі вулиці Богуна, що у Копичинцях, просять вашої допомоги к вирішенні нашої проблеми. Але все по-порядку.

На нашій вулиці сто років тому був панський маєток, яким управляв поміщик Баворовський, тому і наш куточок називається ще в народі «Баворівщина».

За стайнями, які були побудовані ще за панування польських панів, залишився невеличкий клаптик землі, на якому довгі роки гралися діти. Існував цей дитячий майданчик за польських панів, за «москалів», як ми звикли називати тут владу, яка керувала до 1991 року. Аж за нашої незалежної держави, коли вже залишились самі українці, рішили депутати місцевої влади знести майданчик, на якому розміщені гойдалка, пісочниці, турніки, футбольне та баскетбольні поля, і поставити станцію стільникового зв’язку оператора «Київстар Дж. Ес. Ем.».

Жителі нашої вулиці, яка носить ім’я полководця, справжнього українця Івана Богуна, зібрали підписи всіх жителів вулиці і звернулися до народних обранців та міського голови місцевої влади (який є членом БЮТ, що бореться за права народу) Пеляка Володимира Стефановича – заборонити зносити дитячий майданчик, а виділити на будівництво станції земельну ділянку, яка знаходиться за 200 метрів – на території колишнього колгоспу «Україна». Наше прохання «народні обранці» відхилили і дали рішення на знищення місця відпочинку дітей. Ми вже не знаємо, до кого звертатися за допомогою.

Своїми силами боремося з людьми, які приїхали ставити станцію, відстоюємо свої права, не дивлячись на те, що голова місцевої влади прислав працівників міліції, а нам боїться подивитися в очі своїм виборцям і рішити питання так, щоб це не принесло нікому шкоди: ні дітям, які звикли тут гратися, та й не тільки діти, але й ми, люди старшого віку, які виросли га цьому майданчику, ні працівникам компанії «Київстар». Правда, представник компанії погрожував подати на нас в суд і приїхати з працівниками «Беркута».

Доки ми будемо так жити? В кого гроші – в того правда?

Депутати проголосували проти тих, хто їх вибрав, хто надіявся на їх підтримку. Коли їм, щоб пройти в депутати, треба було наші голоси – ми віддали їх, а коли народ звернувся з маленьким проханням, на яке не треба було ні коштів, ні фізичної їхньої допомоги, вони нам відмовили. Допоможіть нам хоч ви.

З повагою та від імені жителів вулиці І. Богуна м. Копичинці жителька Лушней Лідія Михайлівна.

Майже через місяць від влади міста Копичинці публікується лист-відповідь:

У «Віснику Надзбруччя» від 18 січня 2008 року надрукована стаття «Кому заважає дитячий майданчик?». Автор Лушней Лідія Михайлівна від імені жителів вул. І. Богуна, що у Копичинцях, розповідає, як вони «боролися» проти розміщення базової станції стільникового зв'язку мережі ЗАТ «Київстар» біля їхньої вулиці.

Мене, хто постійно був в вирі подій навколо базової станції, вражає те, що автор трішки «підкоректувала» хід подій, змінила кут вис¬вітлення і від того інформація стала деформованою.

Але по порядку. Тернопільське відділення Львівської філії ЗАТ «Київстар Дж Ес Ем» звернулось з проханням в Копичинецьку міську раду надати дозвіл на вибір місця на розміщення базової станції стільникового зв'язку «Київстар». Розуміючи важливість мобільного зв'язку в житті, який став дуже конкурентним до стаціонарного телефонного зв'язку «Укртелекому», бажаючи мати цей зв'язок надійним і якісним, міська рада надала цей дозвіл.

Земельна ділянка площею 35 квадратних метрів була вибрана біля вул. І. Богуна, зауважимо - біля ПП «Масар-Агро», виходячи з наступних факторів: це місце - одне з найвищих по рельєфу в місті; до нього є добрі під'їзні шляхи; близько джерело живлення (потужний трансформатор); вибрана земельна ділянка забезпечує монтаж основи антени висотою 26 метрів і самої антени у 8 метрів.

Найважливіше полягало у тому, що точне місце розташування визначила спеціальна комп'ютерна програма ЗАТ «Київстар» з метою найкращого покриття території і забезпечення надійного зв'язку між найближчими стільниковими станціями «Київстару».
Небажання жителів вулиці мати по сусідству базову станцію стільникового зв'язку мотивувалось тим, що станція дає потужне радіоактивне випромінювання. Наші пояснення щодо абсурдності цього твердження і щодо безпечності станції результату не дали. Як наслідок, жителі вулиці двічі перешкоджали монтажу базової станції, конструкції якої привозились зі Львова, для чого було задіяно кілька автомобілів і група працівників до 15 осіб.

Виходячи з цього, міська рада звернулась до керівника Тернопільського відділення Львівської філії «Київстару» (ТВЛФ «К») з проханням направити на зустріч з жителями вулиці для надання інформації про базову станцію компетентних представників та провести виміри величини електромагнітного випромінювання, що створює станція «Київстару». На зустріч приїхав начальник ТВЛФ «К» Олійниченко В.В, який надав жителям вулиці вичерпну інформацію про базову станцію. Наголосив, що ТВЛФ «К» понесло витрати (близько 120 тисяч гривень) у зв'язку з перешкодою проведення монтажу станції, при цьому маючи всі необхідні технічні і дозвільні документи, в тім числі і позитивний висновок обласної санстанції. Екологічний висновок на такі об'єкти не видається у зв'язку з їх безпечністю.

Запропонував два шляхи розв'язання проблеми. Перший - станція монтується за підтримки силових структур типу «Беркут» і найактивніші противники монтажу будуть мати позови в суд для відшкодування втрат «Київстару». Другий - безперешкодний монтаж станції. ТВЛФ «К» у такому разі допоможе жителям вулиці в вирішенні їхніх нагальних проблем, а саме - проведе ремонт силового трансформатора, який забезпечує подачу електроенергії по вулиці, огородить його, а також збудує ігровий майданчик для дітей. До речі, автор попередньої статті чомусь замовчує той факт, що існуючий примітивний дитячий майданчик, на знищення якого нібито дала згоду міська рада, був збудований за одну ніч, як перешкода для встановлення станції.

Для прийняття рішення було запропоновано поїхати до діючої станції «Київстару», яка розташована в центрі міста по провулку Мазепи, для вимірювання величини електромагнітного випромінювання. Провідні спеціалісти обласної санстанції Бідна О.А. і Бука-чевський Г.Л. в присутності жителів міста провели заміри і встановили, що величина електромагнітного випромінювання становить 0,20 мікроватт/см кв. Допустима в Україні - 2,5,а в Росії і Європі - 10 мікроватт/ см кв. Подібні випромінювання створюють лінії електропередач, теле¬візори, мобільні телефони...

На сьогоднішній день базова станція «Київстару» змонтована і експлуатується. Проведено ремонт трансформатора працівниками ТВЛФ «К». Навесні буде виготовлено огорожу навколо самої станції і біля трансформатора. Невдовзі ТВЛФ також збудує ігровий майданчик для дітей.

З цієї історії напрошується невтішний висновок, що жителі вулиці І. Богуна в протистоянні з ЗАТ «Київстар» використовувались третьою стороною для політичного протистояння з міською радою, голова якої Пеляк В.С. і автор цих рядків є представниками БЮТу. Третя сторона хотіла продемонструвати, хто є господарем у місті, і що гроші вирішують все. Але між жителями вул. І. Богуна і ЗАТ «Київстар» був знайдений нормальний компроміс. Провокація не вдалась.

А. ТРИГУБА,
секретар Копичинецької міської ради.

Коментарі:

Коментарі  

 
#10 pashko 16.12.2008, 15:35
Цитую Shtyk:
ну то шо там з ігровим майданчиком? діти вже ся бавлять???


ну, "заливаються радістю"
Цитата
 
 
#9 Shtyk 16.12.2008, 14:26
ну то шо там з ігровим майданчиком? діти вже ся бавлять???
Цитата
 
 
#8 Emili 12.02.2008, 18:44
Підтримую Shtykа.
Ніхто б не хотів жити поблизу такої вишки, і жителі в праві боротись за безпеку власного здоров"я. А д ва варіанти "шляхи розв'язання проблеми" - з Беркутом або без нього - сміх! Ну весна вже на носі - чекаєм на огорожу та майданчик. Це буде вагомішим доведенням вміння дотримувати слова та бажання дбати про своїх виборців, а ніж даниq відпис мерії ;-)
Цитата
 
 
#7 Polaris 12.02.2008, 15:22
V Kyjevi ti vyshky na shkolah, instytutah. Ponatykaly de hot shos vyshche za otochujuchi budynky. Na ditok vsim na...ty!
Цитата
 
 
#6 bigfan 12.02.2008, 14:48
Тут важко розібратися без ББС, хто правий. Я ж як людина з дипломом магістра екології скажу лиш те, що вплив на людину електро, радіовипромінюв ань майже не вивчений. Не дійшла ще наука до того, або просто то нікому не потрібне. Для цього потрібно проводити досліджень на протязі цілих поколінь, порівнювати відхилення і т.д. Тому говорити про безпечність наявного рівня електромагнітно го випромінювання можна тільки відносно. Тому підтримую думку, що вишки стільникового зв’язку потрібно виносити за житлову зону.
Цитата
 
 
#5 Shtyk 12.02.2008, 02:54
я б також не хотів би жити біля такої вишки...

а ще в мене питання - чому у "начальника ТВЛФ «К» Олійниченко В.В." знайшовся час приїхати зі Львова на вул.Богуна, а голова міста пару кроків не зробив щоб бути присутнім на зустрічі?

Цікаво, що "На сьогоднішній день базова станція «Київстару» змонтована і експлуатується. "... кучмастар вже бабло качає... "Проведено ремонт трансформатора працівниками ТВЛФ «К». " ... хто на місці - сфоткайте той ремонт, спитайте у людей чи світло в хатах стало краще...

А от лише "Навесні буде виготовлено огорожу навколо самої станції і біля трансформатора. "... ну звичайно, хулі там огорожа, може почекати, вишка вже працює, а якщо туда хтось влізе і його током йобне - то фігня, нема чого там лазити...

і тільки "Невдовзі ТВЛФ також збудує ігровий майданчик для дітей." - читай хрєн зна коли, тобто ніколи...

я, чомусь, на стороні жителів...
Цитата
 
 
#4 Hleb_R 11.02.2008, 23:47
Я на стороні жителів Баворівщини. :-|
Цитата
 
 
#3 мультік 11.02.2008, 23:23
вишка потрібна але поставити потрібно віншому місці
Цитата
 
 
#2 Boduk 11.02.2008, 22:33
І хто правду говорить? :-*
Цитата
 
 
#1 Zid@ne 11.02.2008, 22:27
Дійсно, а чи потрібна та вишка там? У вас що до цього часу не тягнув Київстар?
Цитата
 

Додати коментар