Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 78 гостей на сайті

Реклама

Повідомлення
  • Simple Image Gallery Notice: It looks like PHP's 'GD Image Library' is not installed/enabled on your system. Please ask your hosting company to enable/install it.

"Різдво в музеї". Як це було

Празник Різдва Христового належить до найвеличніших свят церковного року християн. Тож готуючись тривалий час молитвою і постом до зустрічі нашого Спасителя тепер маємо змогу прославляти новонародженого Ісусика колядою, протягом 12-ти днів, аж до свята Богоявлення, тому цей час носить назву "дванадцятиднев'я".

Одна з кульмінаційних точок цього періоду є Старий Новий Рік, який ми всі зустрічали 14 січня, і на який припало проведення «Різдвяного вечора» в Копичинському музеї театрального мистецтва Тернопільщини. Захід мали змогу відвідати всі бажаючі копичинчани, які полюбляють музику , коляду та гарне товариство.

Вечір розпочався приходом першого засівальника,котрий віншував на щастя, здоров»я та добрий врожай, як і сказано у народному промовлянні "Ой ходе Ілля на Василя, носить пугу житяную, куди махне- жито росте, у полі- ядро, у домі- добро, у полі – колосок, у домі- пиріжок…".У святковій коляді взяли участь народні колективи і окремі виконавці – жіночий вокальний ансамбль "Любисток", керівник Марія Тимчишин, ансамбль народних інструментів "Дивограй", керівник Роман Стець, які звеселяли гостей дзвінкими колядками та щедрівками.

Дійство продовжили читці, учасники театру поезії "Слово"   Богдан Осиф, Наталя Зелінська, Ірина Шпунярська, Христина Гадиняк, які щиро і проникливо розказали вірші на різдвяну тематику, а місцевий поет Михайло Тарабій запрезентував декілька власних поезій з нової збірки.

{gallery}2013/rizdvo_muzey{/gallery}

Неповторні враження справив на оточуючих Володимир Турок, емоційним виконанням коляди на слова поета з Лемківщини Богдана-Ігора Антонича "Народився Бог на санях". Вдячна публіка щедро обдарувала його оплесками.
Вечір видався теплим і по-домашньому  затишним, адже гарну атмосферу створили запалені новорічні свічки на столиках, маленькі паперові ангелики та рукотворні ялинки. Настрою додавала запашна кава, якою всі частувались під супровід колядок, і згадували добру, стару минувшину, навіяну запахом сіна-дідуха і старовинними ялинковими прикрасами та листівками, що зберігаються в музеї. Головною окрасою вечора була ялинка із сіна, виготовлена власноруч працівниками музею. Сплетена вона на взірець перевесл, якими колись обв'язували снопи і прибрана натуральними прикрасами, як це робили наші діди і прадіди: печивом, горіхами, калиною, цукатами, паперовими витинанками та вишиваними стрічками.

З теплотою на серці і душевною благодаттю, наколядувавшись і обмінявшись спогадами та враженнями, гості покидали святкову залу. То ж можна впевнено сказати, що "Різдво в музеї" вдалося.

Старший науковий співробітник музею - Олена Богоніс.

Фото: Ярослава Василик


Коментарі:

Коментарі  

 
#6 Перехожий 10.02.2013, 01:14
Цитую tolialiapin:
А хто то є "Той" ? Якийсь неграмотний дописувач, а береться до дітей-калік, і зачіпається до ідіотів, які спокійнісінько ходять по нашому місті. Не смішіть людей, шановний, а то виходить, що ви на смаках різних речовин (органічного походження) досить добре розумієтесь, якщо проводите такі порівняння . :-?

ну моральних калік і дегенератів аж занадто багато і саме серед дітей, підлітків ну і думаю серед студентів!
Цитата
 
 
#5 bigfan 08.02.2013, 23:42
Жаль що не вдалось побувати на вечорі
Цитата
 
 
-2 #4 tolialiapin 07.02.2013, 18:12
А хто то є "Той" ? Якийсь неграмотний дописувач, а береться до дітей-калік, і зачіпається до ідіотів, які спокійнісінько ходять по нашому місті. Не смішіть людей, шановний, а то виходить, що ви на смаках різних речовин (органічного походження) досить добре розумієтесь, якщо проводите такі порівняння . :-?
Цитата
 
 
-1 #3 Boduk 21.01.2013, 01:41
Вечір був дуже гарним. Навіть декотрим своїм немісцевим знайомим розповідав про нього. Хвалився)
Цитата
 
 
-1 #2 Дьома 21.01.2013, 00:11
коментарі повитирав. давайте спробуймо ще раз, але цього разу коментувати по суті - бажано безпосередньо про вечір
Цитата
 
 
#1 Дьома 19.01.2013, 21:15
Цитую Той:
Цитую Дьома:
Цитую Тьомчик:
А чо не згадали про такий гарний глітвеїн і як всі весело його пили...

а що поганого в глінтвейні? ;) омномном як на мене

А що є доброго в тому що діти каліки що нація вмирає що купа ідіотів по нашому місті ходиять...в запрошеннях не було вказано за глінтвейн +таких захід і з алкоголем то накриття всіх наших традицій і обрядів,чесно від Руслани такого не чикалося але маємо те що маємо...+ його там вживали неповнолітті а то вже штраф і досить немалий!!!А як на мене то якесь гамно а не напиток.... :-x


Те що діти каліки, нація вмирає і т.д. це проблема суспільства. Крики про глінтвейн в інтернеті цю проблему точно не вирішать.

Щодо вистави. Ніхто ж нікого не заливав, правильно?! Складається враження, якщо щось організувало не Братство Тверезості - то це вже провальний захід.

Тобто по вашому всі хто вживає алкоголь - ідіоти?

І ще, перед початком дискусій в інтернеті, не зайвим було б підтягнути граматику ;)
Цитата
 

Додати коментар