Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 45 гостей на сайті

Реклама

Пристрасті навколо книгарні у Копичинцях

kinoteatr_nez_rekon_11.jpgЦей інцидент мав місце в Копичинцях ще першого листопада, у суботу. Але хвилі, розбурхані ним, чуються в районі і нині. Що ж сталося?

Повернемось на кілька тижнів раніше. Представник асоціації книгорозповсюджувачів та книговидавців, депутат районної ради М. Савчук звернувся до районної ради з проханням надати йому дозвіл на оренду частини приміщення Количинецького кінотеатру під книжковий магазин. Звернувся до районної ради, а не до міської, оскільки ця споруда є власністю територіальних громад району. Сесія районної ради, яка відбулась 16 жовтня цього року, задовольнила його заяву У рішенні також було дано дозвіл на часткову реконструкцію будівлі, а саме - на облаштування окремого входу до майбутньої книгарні.

У суботу, 1 листопада, зважаючи на погожу днину, бригада робітників розпочала роботи біля Копичинецького кінотеатру. Втім, тривали вони недовго, бо невдовзі на міні-будову нагодились голова міста В. Пеляк та секретар міської ради А. Три губа Про те, що сталось далі, розповідає виконуючий обов'язки голови районної ради В. Бойчук, який був свідком інциденту: «Щоб зашкодити виконанню робіт, вони (В. Пеляк та А. Тригуба - авт.) погрожували будівельній бригаді, забороняли розвантажувати будматеріали, зчинили галас і крик. Все це мали змогу спостерігати перехожі. Замість сприяння і підтримки мерія виступила проти української книги...» А ось коментар події з боку В. Пеляка: «Ці самовільні дії попирають загальновідомі вимоги чинного законодавства. Звернення за дозволом на виготовлення проекту реконструкції до міської ради відсутнє; було б втрачено вид будинку міської бібліотеки для дорослих, який є окрасою міста. Цей будинок, відомий як Народний дім, збудований на кошти землі Копичинецької до 100-річчя від дня народження Т. Шевченка... З наступного дня, зранку, депутатами міської ради, членами фракції «Батьківщина-БЮТ» було організовано чергування на місці події - з метою недопущення так званої реконструкції...»

Як бачимо, причиною конфлікту стала відсутність дозволу міської ради на облаштування окремого входу. М. Савчук, як він стверджує, у своїх діях керувався рішенням районної комісії по вибору земельних ділянок під будівництво та обстеження існуючих будівель, яка виїжджала у Копичинці, оглядала приміщення кінотеатру і дала позитивні висновки щодо облаштування окремого входу. Міська ж рада переконує, що все це незаконно.

З цього приводу хочу торкнутись питання моралі. Швидше всього, не було б про що писати, якби не міжпартійні чвари, адже М. Савчук очолює районну організацію НРУ, а В Пеляк - керівник райорганізації ВО «Батьківщина». Шкода, але через це між колишніми партнерами виникають сьогодні непорозуміння «на рівному МІСЦІ».


Коментарі:

Коментарі  

 
#15 bigfan 19.11.2008, 11:28
+1. Реальний приклад м.Чортків. 30 тисяч населення, а кінотеатру немає. У ньому розміщається міні-ринок, який крок за кроком полонив все приміщення, і вороття скоріш за все не буде, бо вже побудували перестінки у залі перегляду, приватизували площі. Мало торгашам центру, який після торгівлі нагадує наше сміттєзвалище. Пристрасті навколо книгарні :o у Копичинцях. Теж назву придумали :sigh:
Цитата
 
 
+2 #14 terry_usa 19.11.2008, 08:10
Зрештою, яка проблема? Книжний в нас є, інша справа, що там книжок нема. Це питання треба вирішувати. А коли не стане кінотеатру через те, що там поробили магазинчики, то вже буде пізно що-небудь робити. Спочатку появиться ніби книжний магазин, який з часом почне торгувати гуталіном-ринва ми, а з книжок залишиться пару книженцій Донцової... Знаючи страсть наших людей до торгівлі, такий сценарій цілком можливий!
І тоді плакала надія на те, що в Копичинцях колись можна буде подивитись фільм з нормальним багатоканальним звуком!
Цитата
 
 
#13 Емілі 18.11.2008, 17:44
повністю погоджуюсь!!! +1
Цитата
 
 
+2 #12 bigfan 18.11.2008, 17:42
Для цього потрібно залучити грамотних юристів, а не чергувати і руками махати
Цитата
 
 
#11 Емілі 18.11.2008, 17:36
та ні, я кажу, що таких інвесторів може і не бути. А перед п.Савчуком потрібно поставити певні умови (як то неможливість приватизації чи викупу приміщення в майбутньому), і вже тоді нехай він розраховує, чи варто йому працювати і вкладати свої кошти у створення книгарні на правах орендаря чи ні. Певний стимул, щоб сили були спрямовані на рентабельність функціонування книгарні, залучення читачів, популяризації книг, а не лише з однією метою - якнайшвидше приватизувати собі споруду і перетворити її на черговий магазин, бар чи приватний будинок.
Цитата
 
 
#10 bigfan 18.11.2008, 17:21
В нас так не буває. Хто ж схоче робити там ремонти, вкладати гроші, якщо потім прийдуть як ви кажете великі інвестори, і все це в нього заберуть.
Цитата
 
 
+1 #9 Емілі 18.11.2008, 16:48
а мені ідея книгарні все-таки подобається. :sigh: Споруда занепадає в очікуванні інвесторів, яких може і не бути. То чого ж не дозволити розмістити там книгарню, попередньо продумавши та обумовивши всі деталі та варіанти. На приклад, здавати в оренду ту частину приміщення без права викупу чи приватизації. Заключити договір про оренду приміром на 2 роки, і коли закінчиться термін проаналізувати чи є рентабельним даний заклад, чи приносить він користь громаді. Якщо так - можна продовжувати договір і надалі, якщо ж ні - договір закінчився, заклад не приносить користі копичанам, до побачення. Можна ж законно уникнути обману та втрат у майбутньому... :-?
Цитата
 
 
#8 Polaris 18.11.2008, 12:56
Ага, якраз там буде книгарня.
Цитата
 
 
#7 bigfan 18.11.2008, 11:55
Скоріш за все воно так і є :sigh: Схема провірена
Цитата
 
 
+2 #6 terry_usa 18.11.2008, 08:26
Абстрагуємось від того, що то має бути книгарня. Тоді виникають питання - чому цей магазин (а чим він відрізняється від магазину буд матеріалів?) має конче бути в приміщенні кінотеатру? Чи так дешевше відкрити бізнес? Звичайно, дешевше, не враховуючи якийсь відкат районним владам. А то бери будуй нове приміщення... Та і в майбутнє можна сміло дивитись, бо є якась можливість з часом приватизувати приміщення кінотеатру взагалі. Так що цей книжковий магазин може бути класичним Троянським конем. Вже не говорю про саму законність цієї оборудки. Кінотеатр має бути кінотеатром, лікарня має бути лікарнею. Нема приміщення для бізнесу - будуй. Все просто і ясно... А ті шмарки по стіні про належність до різних партій діючих осіб - просто ознака замовної статті. Нехай цей чоловяга буде хоч з партії захисту білих ведмедів в Амазонії - просто треба мати повагу до громади міста. Всього навсього.

Ще один аспект цієї справи.Кінотеат р як такий - це єдиний комплекс - зал, фойє, каса, операторська і навіть паркінг. Якщо хоч один з тих елементів здадуть в оренду, то цей об'єкт під назвою "кінотеатр" втратить всю привабливість для можливих інвесторів чи покупців, бо вигнати орендаря дуже важко, як показує життя. Щоб з нашим кінотеатром не повторилась доля приміщення, яке зараз більш відоме як ГрандБазар. Тоді все тотально в нас буде як не базар, то магазин, в перемішку з барами...
Цитата
 

Додати коментар