Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 25 гостей на сайті

Реклама

Місто не здійсненних мрій

Закінчився ще один рік. Він був дуже різноманітним на усілякі події. Були важкі падіння та стрімкі злети. Досягнуто певні цілі та здійснилися деякі мрії. Закінчено всі термінові справи у роботі, а не термінові почекають наступного року. Завтра вже не потрібно зранку товктися у переповненому транспорті і можна буде трохи повалятися у ліжку, і так цілих чотири дні. Та сьогодні потрібно заїхати на Петрівку і зробити покупку, щоб у цьому році здійснилася ще одна мрія – завтра я буду лежати дома на канапі і гратися на ноутбуку в Heroes of Might & Magic.

Можливо, це дивно і моя мрія комусь виявиться безглуздою і дитячою. Доросла, сімейна людина мала б мріяти про щось більш глобальне, матеріальне і т.д.., та невпинно йти до завоювань життєвих вершин. Заробляти гроші, виховувати дітей, створювати власний бізнес, політичну партію чи нову течію фундаментальної науки, охороняти ліси, очищувати водойми, прославляти у віках рідну неньку. Розбити всі свої глобальні цілі на стратегічні, котрі у свою чергу поділити на тактичні та подрібнити їх до оперативних планів, таких, що реально виконати в найближчій перспективі, і поступово рухатися вперед до своєї великої мрії… Так, саме так. Багато зроблено у цьому році, але найбільше радості, мабуть, буде завтра, бо здійсниться дуже давня мрія, котра немає відношення ні до якої глобальності, але котрій вже близько 15 років.
 

У часи розвалу глухого „совка” це була майже не здійсненна мрія. Простий та незрівняний ні по яким параметрам з сьогоднішніми комп’ютер коштував як машина. Для малого копичинецького школяра це була дійсно нереальна сума, в порівнянні з кексами тьоті Зої за 12 копійок у шкільній столовій. Я читав книжки про основи алгоритмічного програмування котрі мені з Києва привозив старший брат і чекав свого часу, щоб в дев’ятому класі на уроці інформатики Володимир Володимирович включив фантастичну ЕВМ із загадковою назвою БК–001Ш. Той час настав, і давно пройшов. Після того я працював та грався за різноманітними компами, але мрія дитинства про ноутбук на дивані не полишала мене. Саме тому я закінчу 2006 рік здійсненням мрії свого дитинства і від цього буду почувати себе дуже щасливим. Я  радий що Київ дав мені можливість здійснювати свої мрії.
       
Можливо хтось із вас знову усміхнеться в сарказмі і скаже що це реально було б зробити і в Копичинцях, не варто покидати рідну батьківщину заради таких дитячих мрій. І взагалі, краще Копичинців місця на землі не має! Скажу лише, що це була одна маленька мрія, котра змусила мене покинути рідне місто, котре я справді люблю і так само вважаю, що немає кращого місця на землі. Насправді, давайте задумаємося – чому ми всі, чи переважно всі, хто читає цю статтю і заходить на цей сайт, емігруємо з Копичинців?
Спочатку на навчання. Хто в Тернопіль, хто в Чернівці, Львів, Києв, Відень, Лондон і т.д.. Вчитися потрібно, здобувати вищу освіту, якщо не хочеш все життя копати город чи ходити біля свиней, курей, гусей. Для цього відповідно треба їхати у інше місто, де можна здобути ту освіту. І йде на це від 3 до 6 років еміграції. За цей час світогляд людини дуже міняється. З одного боку з’являється „вічний” студентський голод, брудні „общаги”, злі „діди”, темні вулиці чужого міста, де ти й не знаєш що тебе чекає. З іншого боку ти отримуєш свободу, ти підзвітний тільки собі, ні перед ким не відчитуєшся де бухав три дні, з ким і куди ходив, завтра сусіди не будуть говорити про твої подвиги. Так от з часом людина звикає до буденності великого міста. Так, великого міста, бо в порівнянні з нашими Копичинцями будь-яке місто з вищим навчальним закладом можна назвати великим. І тепер ти дивишся на життя по-іншому і зважуєш де тобі проводити його в подальшому. Добре помізкувавши ти вирішуєш що краще тобі буде тут, а не в Копитах. Принаймні, ближчих пару років.
Так от жага до знань стає першою причиною міграції.
Потім нас всіх чекає робота. Як не крути потрібно заробляти гроші, щоб жити в цьому світі. Де їх заробити в Копитах? Простір для маневру не великий. Якщо ще врахувати, що за часів студентства ти не тільки пив пиво, але й зумів здобути якусь професію, то шанси рідного міста повернути свого молодого жителя стають примарними. Кому там потрібні геологи, фізики, філологи, математики, чи задовольняться там вимоги фінансистів, бухгалтерів, брокерів та інших? Кожен починає шукати де буде краще, як риба шукає де глибше. Всі ми добре розуміємо, що не можна дорікати в цьому.
 

Тут є і друга причина міграції – відсутність перспектив задоволення своїх потреб.
Коли пройде парканадцять років, твої діти закінчать школу у іншому місті і почнуть проходити той самий шлях, ти мимоволі знову згадуєш рідне місто. Як ти його покидав, те що там залишилося і душею хочеться повернутися туди. Але воно вже зовсім інше і не сприймає тебе, не пробачає твоєї „зради”. Допивши келих вина на власному балконі, випустивши останню затяжку хорошого тютюну, думаєш: „Я мігрував, бо там мої мрії були нездійсненні, і не потрібно мріяти про повернення. Це вже неможливо.”
Проживши 10 років на „чужині” в мене з’явилася мрія – років через 20 повернутися в Копичинці, щоб місто прийняло мене як свого і дало дожити вік. Щоб воно не стало для мене назавжди містом нездійсненних мрій.

Спонсор допису: Любите проводити час в інтернеті шукаючи щось цікаве? Дізнайтесь що можна переглянути картинки девушек, та гарно провести час


Коментарі:

Коментарі  

 
#9 Тарас 31.01.2007, 21:11
terry_usa - хороший коментар. Особливо про слабоалкогольні напої. Це дійсно правда, особливо комуністи вміли це застосувати при закритті церквов та при скиданні з церков хрестів, даючи крім горівки багато пива тим грішникам!
Цитата
 
 
#8 terry_usa 29.01.2007, 04:15
Ще один штрих до картини нашого і їх життя! На Україні по великому рахунку як і що робимо, так і живемо. В Штатах наші люди так важко працюють, що робота в Україні видається курортом! І вже як робиш, то робиш яккісно, інакше прийдеться переробляти за свій кошт. Наприклад, коли будують будинки, то вони викінчені настільки, що нам і не снилось: кухонні гарнітури, холодильники, пральки і сушарки, унітази і джакузі, мікрохвильовки і диспоузери, світильники, кабеля на ТВ, плитка з натурального каменю, підлоги з справжнього дерева, ковроліни - це все є ОБОВ"ЯЗКОВИМ по закону!!! Це все купується в кредит на 25-30 років. Просто як цвях без шляпки! А в якому стані продаються в нас новобудови? Знаю, що в Чернівецькій області є фірми, створені американськими заробітчанами, які будують по американським стандартам. Навіть супермаркет "Родина" в Тернополі створена заробітчанами з Чікаго. Правда, є один глюк - пакети на товар треба купувати! Тут це не можливо, як можна нехтувати безкоштовною рекламою? На пакетах завжди є логотип магазину! Але як би там не було, крок за кроком ми прийдемо до цивілізації, тільки би нам не заважали різного роду доброзичливці різного калібру!
Цитата
 
 
#7 terry_usa 29.01.2007, 03:56
До вступу України в Євросоюз я також ставлюся з пересторогою, якщо не сказати негативно, бо в Штатах чув розповіді від поляків, чехів, естонців про цей бізнесовий проект Німеччини. Нічого там доброго нема! А від імпорту відмовитись - то утопія, як і комунізм! Америка завалена китайським товаром, там все made in China, хіба їх діти зроблені в Штатах. А чим займаються американці? В основному інформаційними технологіями і т.п. Просто не вигідно їм платити за виробництво американу великі гроші, ліпше перенести десь то виробництво в той самий Китай чи Мексику. Але то все у них! А в нас рейдери перехоплюють підприємства (є вже випадки і в Копичинцях!), і попробуй розпочни на свою голову якийсь бізнес. Як не податкова затуркає, то ще якась напасть! Скільки наших людей мають власний бізнес в Штатах, процвітають, бо вміють наші працювати! Головне, справно сплачуєш податки, і ніхто тобі голову не пудрить! Все просто! Коли і в нас перестануть видумувати велосипед, в світі всі економічні стосунки вже давно відрегульовані, тільки переймай! Але така ситуація не вигідна верхушці, бо їх супер доходи впадуть! Це стосуєть всіх партій різного спрямування без виключення! Тільки перед виборами обіцяють груші на соснах! А далі за своє, до хапання всього можливого! Таке можливе в країні, де народ тихесенько мовчить в тряпочку, де рівень освіти вже нижче плінтуса, де молодь наполегливо споюють низькоалкогольн ими напоями (саме вони найшвидше приводять до алкоголізму, бо напої з градусом 12-17 % прямо попадають в кров, без розщеплення). Звідси і деградація народу і країни! І що робити?
Цитата
 
 
#6 Тарас 28.01.2007, 20:19
Слідуючим кроком буде \"колонізація\" так званих інвесторів які скупляють за бесцінь квартири вже роками(Хто виїджав за кордон продавав квартири 2-3 кім. в сусідньоиу Чорткові , Тернополі зокрема 5-років тому за 10-15 тис.дол., а зарас повертаючись із закордону некожний має можливість купити рівноцінну сьогодні,дітей виховує вулиця,)- це є реальна ціна заробітків,плюс втрачене здоров\'я на чужині! Ви врахуйте без бойових дій населення України за 15,5 років зменшилось з 52 до 46 млн. 6 млн.людей!!!,пл юс до 10млн. за кордоном немає абсолютно ніякого значення звідки ці люди: з Львова чи з Донецька(на заході України знищили сільське господарство - на сході позакривали шахти і підприємства!!! ) схема одна і таж сама!!! Наркоманія,алко голізм(від безробіття),люд и не мають коштів на медичне обслуговування, Чорнобиль(на мою думку це був ТЕРАКТ,який списали на природу,НЛО- це могла бути спланована помства Українцям за 950-1100 роки(читайте історію,парафія ни-робіть висновки!!!) А ви думаєте,що Ірак становить загрозу США! Ви хочете в Європу,в СОТ-
нікому МИ(УКРАЇНЦІ) там не потрібні! Це маячня неукраїнських політиків з українськими прізвищами! Потрібно повернути ядерний статус держави перш за все,вести агресивну політику по відношенню до імпорту в державу(приклад Білорусія),прав дами та неправдами захоплювати ринки інших країн черес створення СП(приклад КИТАЙ,Півд.Коре я)! Молодці прості французи(мабуть деколи і треба вживати алкоголь(вино), щоб прозріти,для чого створюється справді Євросоюз),які підносять питання про вихід з ЄС!!!
От якщо в Франції оберуть президентом Ле Пена!!! А тепер загадка , хто палив насправді в Франції машини і хотів списати все на Арабів?!?!МІліц ія з народом!-горлав Луценко і дав можливість втікти до Росії:Бакаю,Бод елану,Білоконю! Їздить по Україні з \"Самообороною\ " і шукає \"лохів\"!!!
Цитата
 
 
#5 IP@ 28.01.2007, 19:39
:sigh: :cry:
Цитата
 
 
#4 Тарас 28.01.2007, 19:33
Справа дуже проста!Влада в Україні не є Українська! Сьогодні в світі працюють цілі інститути над тим,як вижити деякі народи(зокрема Українців)з їхньої території!!! Створити можна в будь-якій країні,будь-які умови, а саме згадайте: знищення промисловості на початку 90-х,приватизац ія через ваучери з підписом \"нашого українця\" Єханурова(реаль на ціна 1-го до 1500 дол.- а обдурені люди продавали по 5 дол.)за бесцінь порізка на металолом.Знище ння кореня української нації-українськ ого села,через знищення нібито колгоспів,наспр авді в селі люди залишились без засобів існування,без куска хліба, було знищено конкурентів по сільськогоспода рскій продукції на десятки років!!! Тисячі фірм пропонують поїздки за кордон,зелені карти - це все новітні\"воєнні \" дії без застосування самої зброї!!! Як ВАМ, щей гроші платять,щоб виїхати! Але врахуйте виїхали від 7 до 10 млн.українців ОСВІЧЕНИХ І МОЛОДИХ!!! Слідуючий етап- це захоплення,чере з дозвіл на продаж Української землі,яку в селах \"свої\" нотаріуси перепишуть куплену за 1 бут. самогону!!!
Цитата
 
 
#3 bigfan 26.01.2007, 19:03
Гарно і правдиво написано, але на мою думку, в Копичинцях також можна непогано заробляти і не тільки на ноубук, але й на щось більше. Місто невелике, якщо мати певний досвід та навики, то за допомогою як власних сил, так і друзів чи родичів можна розпочати свою невеличку справу. І якщо правильно поставити мету, вперто добиватися все нових і кращих результатів, то бізнес піде. Бо в місті ще багато чого не "схвачено", мало конкурентів, і тим більше йди великий приплив грошей закордону(180 млн. дол. в область за 2006р.). А попробуй розпочати щось в Києві, задушать. А тут помаленьку, поступово, але робиш на себе і що заробиш то і з’їси. А на роботі як? Робиш на стільки, щоб не вигнали, а директор платить рівно стільки щоб ти з тієї самої роботи не пішов. Залізна логіка.
Цитата
 
 
#2 Polaris 26.01.2007, 12:40
Стаття - сильна, автору 5+
Цитата
 
 
#1 terry_usa 25.01.2007, 07:20
Ой, як мені близька ця тема!..Але що поробиш, коли вдома спеціалісти не потрібні, і не тільки спеціалісти, а приблизно 10 мільйонів громадян, які не опустили руки, а вирішили будувати своє благополуччя без участі держави. Хоч це і лихо для нації, ця еміграція, але як оптиміст скажу, що не дарма Петро 1 посилав за кордон бородатих бояр, аби ті щось навчились. Другий аспект, емігранти мимоволі роблять великі інвестиції в економіку України (порахуйте ті 10 млн на суму 500 дол щомісячно, приблизно). Звідси в структурі валового доходу країни будівництво і торгівля займають перші позиції (друге питання, де ті інвестиції потім діваються, в які офшорні зони). Цю важку сторінку в своїй історії переживали і переживають Польща і інші країни. Але те, як в тих країнах сприймають діаспори, еміграцію, на Україні таке враження, що на це питання є табу. Тому я би плюнув в очі тому, хто би мені дорікнув, що я за кордоном, бо я, певно, більше для розвитку країни зробив там, виславшу купу грошей різним кредиторам і сім"ї, ніж ті безініціативні заздрісники, які стоять на обліку в біржі праці і вважають себе великими патріотами!
Цитата
 

Додати коментар