Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 113 гостей на сайті

Реклама

Лисиці наступають

Уявіть собі, ви зранку, як звичайний Копичинецький ґазда зібрались погодувати свою пернату господарку. Набрали пшениці і в передчутті вдалого дня ідете в курник. І тут ви замічаєте, як біля вашого хлівця вшивається такий собі Лис Микита. Яка була б ваша реакція?

Теж мені новина, подумає більшість. І дійсно, зі слів мешканців околиці міста Копичинці, лисиці наступають, і кожного року їхня популяція зростає. Нерідко їх можна побачити на вулицях Гусятинській, Б.Хмельницького, на об’їзній дорозі. Приходять вони, як зі сторони лісу так із навколишніх полів, і точно не для того, щоб виманити сир у ворони чи з’їсти колобка, а поласувати нашими курками та індиками.
Я в принципі цієї теми б не зачіпав, якби не події, які трапились наприкінці минулого тижня.

На подвір’ї, яке межує з Копичинецькою ЗОШ №2 господар побачив лиса. Довго не думаючи, він наніс йому декілька ударів дрючком, від яких хитре створіння простягнуло лапки. Так що не вірте тим, хто стверджує що у лисиці, так як і у кішки сім життів. Тим часом господар, як нормальний українець похапцем поспішив хвалитися своїм трофеєм знайомим працівникам школи. Але одному дуже цікавому техробітнику цього було мало і він взявши закривавленого лиса пішов на шкільне подвір’я, де школярі змогли роздивитися, доторкнутись, а двоє самих цікавих встигли навіть з ним сфотографуватися. Тим часом, діти прийшовши зі школи почали жваво ділитись враженнями з батьками. Проте останні не були в такому захопленні від почутого, як їхні вихованці і зразу ж забили на сполох. Адже за останніми дослідженнями місцевих санепідемслужб, тільки один з п’ятьох звірів цього виду є здоровий, інші ж хворі на смертельну хворобу – сказ. Як повідомив мені районний лікар ватлікарні Крушельницькій Є.М., сказ - гостре, інфекційне захворювання людини і теплокровних тварин, яке виявляється в ураженні центральної нервової системи. Збудником сказу є фільтрівний вірус. Зараження відбувається через слину хворої на сказ тварини при укусі або ослиненні ушкодженої шкіри. Головним заходом боротьби проти сказу є профілактика (знищення хворих на сказ тварин, профілактичне щеплення).
Найактивніші, серед яких працівник ветслужби Лосик Наталія вимагали провести експертизу вбитого лиса на наявність вірусу, і не помилились. Тернопільська санепідемслужба виявила у тварини вищевказану хворобу. І покотились по школі перевірки, причому перевіряли дітей які мали контакт із звіром, які не мали, перевіряли на все, хоча це не завадить. На щастя ніхто з дітей не постраждав.
Як же боротись з проблемою? Як повідомив мені мисливець Шпікула М.О., лис міг прийти із закинутого кар’єру цегельного заводу, де можна знайти декілька лисячих нір. Але відстріл у житловій зоні заборонений законом, тому вони безсилі. Потрібний дозвіл декількох спеціалізованих служб і підтримка з боку Міської Ради.
Отож будемо чикати реакції влади, адже неодноразово, навіть у Копичинцях траплялися випадки нападу на людей скажених тварин, які закінчувались летальним кінцем.
P.S. Найбільше не пощастило в цій історії горе-працівнику, ім’я якого з етичних міркувань не називатиму, який наразі проходить стаціонарний багатоденний курс лікування у районній лікарні смт. Гусятин.

Cпонсор допису: Цікавитесь будівництвом чи ремонтом і шукаєте відповідні матеріали? Тоді вам підійде гранитная брусчатка яка є хорошим і надійним будівельним матеріалом

 


Коментарі:

Коментарі  

 
#4 bigfan 18.12.2007, 14:45
Вибачаюсь кнопа
Цитата
 
 
#3 knopa 31.10.2007, 00:47
Наталія Лосик не є працівником ветслужби :sad: ,а працівник санітарно-епіде міологічної станції
Цитата
 
 
#2 Hleb_R 27.10.2006, 16:02
Через тих лисицъ на першiй школi заборонили виходити на уроцi упоалет. Кажутъ
що вчителi бачили як уч-
нi бавилисъ з лисицею.
Ще я чув,що тi хижi тва-
рини э небезпечнi для
життя.Тому прошу будъ-
те уважнi i не пiдходъ-
те,не гладъте!!!
Цитата
 
 
#1 Shtyk 27.10.2006, 14:52
ото оказія... доречі дуже класно написано. Автору - респект!
Щодо проблеми. Якщо наглухо засипати лисячу нору, то лис вилізе з неї іншим ходом? Чи може там здохне? Може дослідити це питання? І якщо відповідь позитивна,то, надіюся, на ліквідацію лисячих нір не потрібно дозволу якихось інстанцій:-). А хто їх буде ліквідовувати - відповідні служби чи активні газди, живність котрих страждає від лисів, то питання вже якось вирішиться.
Щодо активного відстрілу - то також потрібна справа і хай міська влада тим займається... тільки хто її змусить :-)
Розумово-освітній рівень працівника учбового закладу просто вражає... там всі такі, чи то почесний і єдиний унікум? І скажіть чому "найактивнішим" учасником виявилась працівниця ветслужби а не директор школи?
Цитата
 

Додати коментар