Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 40 гостей на сайті

Реклама

Крок на волю: яким він буде?

Життя за ґратамиВажливим механізмом перевірки дотримання прав людини в місцях позбавлення волі є громадський контроль за діяльністю установ виконання покарань. Згідно з ч. 2 ст. 25 Кримінально-виконавчого кодексу ця функція покладена на спостережні комісії. Вони ж здійснюють соціальний патронаж щодо звільнених осіб.

Життя за ґратамиНедавно представники громадської ради при управлінні Державного департаменту з питань виконання покарань в області спільно із членами спостережної комісії Копичинської міської ради відвідали виправну колонію (№112), розташовану на Гусятинщині, де мали можливість ознайомитися з підготовкою установи до осінньо–зимового періоду, умовами проживання засуджених, матеріальним, медико–санітарним та комунально–побутовим забезпеченням. Вони відвідали медичну частину установи, їдальню, банно–пральний комбінат, клуб, відділення соціально–психологічної служби, виробництво. Мали можливість поспілкуватись із засудженими, вислухати наболіле, надати їм корисні поради. Також здійснювали прийом засуджених, котрі зверталися з особистих питань, не обділивши жодного увагою.

Потім відбувся круглий стіл за участю голови і членів громадської ради, спостережної комісії, керівництва установи та управління Держдепартаменту, де обговорювалися питання, пов’язані із соціально–виховною роботою серед засуджених, умовно–достроковим звільненням від відбування покарання, станом медико–санітарного забезпечення, організації загальноосвітнього навчання, а також із залученням засуджених до суспільно корисної праці. Реальна та конструктивна участь громадськості в діяльності установ виконання покарань стане одним із кроків до створення в Україні такої пенітенціарної системи, яка й передбачає безпосередню відповідальність і участь суспільства у роботі з особами, котрі порушили закон, адаптації їх до нормального життя на волі.

О. ОКРУШКО, старший інспектор відділу соціально-виховної та психологічної роботи Копичинської виправної колонії, капітан внутрішньої служби.

«Вільне життя плюс», №93 (15205) від 19.11.2010 р.

 Спонсор допису: Любите вчити різні мови і бажаєте їх краще пізнати? Вам потрібно знати английский язык щоб орієнтуватись у світі


Коментарі:

Додати коментар