Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 39 гостей на сайті

Реклама

Копичинецький музей у сімці чудес Гусятинщини?

teatral_museum.jpgГусятинсьна земля багата на розмаїті природні та історико-культурні об'єкти, котрі є візитною карткою краю. Однією із культурно-мистецьких перлин Гусятинщини є Копичинецький музей театрального мистецтва Тернопільщини. Це один із унікальних музейних закладів області і навіть України.

Ініціатором та фундатором музею став режисер Копичинецького народного театру імені Б. Лепкого Орест Савка. Він, за роки своєї творчої діяльності, з 1968 року по крупинці збирав матеріали, що пізніше стали основою музейної експозиції та склали основний фонд музею. З 1991 року музей набув статусу державного і став справжнім осередком культури і духовності, джерелом знань, оберегом минувшини.

У фондах та експозиції музею зберігаються рідкісні матеріали, що стосуються не тільки історії театру в Галичині, але охоплюють й інші сфери культури. Музей зберігає та примножує матеріали про видатних земляків, таких як Богдан Лепкии, Денис Сочинський, Соломія Крушельницька, Лесь Курбас, Йосип Гірняк, Євгенія Ласовська, Ігор Соневицький, Мирослав Скала-Старицький, Філомена Лопатинська та багато інших, відкриває маловідомі та забуті імена митців, що народилися в нашому краї.

Значний інтерес становлять унікальні фонди приватного походження. Це матеріали із архіву доньки оперного співака, уродженця Копичинців Клима Чічки-Андрієнка, фото та документи з архіву Марії Сафіян-Лозинської, архів унікальних документів співачки Євгенії Ласовської та композитора, уродженця Гадинківців, Ігоря Саневицького, великий архів фундатора музею, заслуженого діяча мистецтв України Ореста Савки.

Музей володіє ексклюзивною колекцією кераміки відомої мисткині діаспори (США), нашої землячки, Аки Перейми.

Колектив музею веде активну роботу у пошуках нових експонатів, створює цікаві виставки, що відкривають сторінки історії, археології, етнографії, народно-прикладного мистецтва.

Вважаю, що Копичинецький музей театрального мистецтва Тернопільщини гідний увійти в число семи історико-купьтурних чудес Гусятинщини.


Коментарі:

Коментарі  

 
#7 pashko 17.11.2008, 14:26
Цитую Дьома:
вхід ніби безкоштовний :-)


Вхід - 1 гривня :)
Цитата
 
 
#6 Polaris 17.11.2008, 13:57
Дякую за інфу треба буде відвідати.
Цитую Дьома:
вхід ніби безкоштовний :-)

чому так жорстоко і неправильно?
Цитата
 
 
#5 Дьома 17.11.2008, 13:54
вхід ніби безкоштовний :-)
Цитата
 
 
#4 pashko 17.11.2008, 13:50
Цитую Polaris:
Напишіть будь ласка, коли працює музей (дні, години). Чи можна туди потрапити на ексукрсію? Ну і скільки вхід коштує? :-*


Музей працює по буднях, з 11 години і до вечора. Якщо є виставки - то виносять спецільну афішу.
Раптом, якщо не потрапите в музей, тоді звертайтеся у 8 кімнату БК. Вхід службовий.
Цитата
 
 
#3 Polaris 17.11.2008, 13:41
Напишіть будь ласка, коли працює музей (дні, години). Чи можна туди потрапити на ексукрсію? Ну і скільки вхід коштує? :-*
Цитата
 
 
#2 Дьома 17.11.2008, 12:14
Хто слідкує за публікаціями у ВН то в газету приходять різні пропозиції щодо обрання 7 найвизначніших обєктів Гусятинського району. От тільки хто буде обирати, невідомо ;)
Цитата
 
 
+1 #1 pashko 17.11.2008, 12:09
Цитата:
Вважаю, що Копичинецький музей театрального мистецтва Тернопільщини гідний увійти в число семи історико-купьтурних чудес Гусятинщини.
Ввійде! Ба більше - на першому місці! :)
Бо стільки роботи і душу, яку вклали у музей її засновники і доглядачі, заслуговує не тільки на визнання, але й, в першу чергу, шану від рідних містян, краян та українців загалом. Пам*ятайте, що такого роду музеїв в Україні не багато, а точніше лише два - в столиці і в Копичинцях. Щоправда, я певен в тому, київський музей оплачується міністерством як належне, а провінційний, копичинецький, як кому завгодно називати "відсталий", нічого не має, окрім, звісно, шалених і відданих наставників, як то Орест Савка, Руслана Савка...
Цитата
 

Додати коментар