Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 66 гостей на сайті

Реклама

Комп'ютерні ігри в клубах та вдома - не все так просто

комп'ютерний клуб
Відколи працює наш клуб, питання «комп’ютерний клуб і школа», «комп’ютерний клуб і батьки» завжди були для нас важливими і актуальними, іноді навіть мали широкий розголос у місті. І завжди у центрі уваги були діти, наші копичинецькі діти, тому я пропоную обговорювати це в купі з питаннями «учні і школа», «батьки і діти»...
Бо згадую один давній випадок, коли вчителька, що прийшла зробити декілька копій, виганяла із клубу учня, який прогулював урок. Розпочалася маленька дискусія, а інший чоловік сказав, (цитую дослівно): «…А може вони не у клуб втікають, а зі школи?... …якщо вони будуть не у клубі, то підуть кудись курити…», І , справді, адже пограти в ігри можна і вдома чи у друзів. Зараз ми настійливо не рекомендуємо учням відвідувати клуб в урочний час, в більшості випадків просто не допускаємо. Слідкуємо, щоб молодші відвідувачі не грали жорстоких ігор, обмежуємо доступ до деяких сторінок в мережі Інтернет, що містять заборонену дітям тематику. Цікаво, що деякі батьки приводять свого сина до клубу і кажуть адміністратору: «Мого малого не пускайте, бо він гроші з дому краде…», чи щось таке подібне. Ми чемно не пускаємо. Потім доходить до записок від батьків і дзвінків додому за дозволом
Але стаття ця не зовсім про це. Різні міста і містечка, місцеві громади вирішують це питання по-різному. От кияни, заразившись вірусом недовіри до комп'ютерних клубів, вирішили посилити правила роботи комп’ютерних клубів та Інтернет-кафе. Фракція Партії Регіонів запропонувала до розгляду провокаційний законопроект.
Комп'ютерні клуби – засилля кривавих ігор, загальнодоступної Інтернет-порнографії та інших жахів, які згубно впливають на дитячу психіку, що ще не зміцніла. Так, принаймні думають багато батьків. Дійсно, діти деколи проводять там силу-силенну часу, через черговий "не пройдений рівень" навіть прогулюючи уроки в школі. Поки що тільки у Київраді, за прикладом цивілізованих країн теж вирішили боротися з «клубним злом». Фракція Партії Регіонів запропонувала проект "Про заходи щодо попередження формування і розвитку залежності від азартних, комп'ютерних ігор та інтернет-залежності серед неповнолітніх". "Пропонований нами проект передбачає встановити чіткий режим відвідування, зокрема в період навчального року, неповнолітніми інтернет-клубів, а також заборону доступу до всіх інтернет-ресурсів, що містять інформацію про жорстокість і насильство", – говорить голова фракції Партії Регіонів у Київраді Олексій Омельяненко.
Також Міносвіти і науки України запропонувало ввести експертну оцінку комп'ютерних ігор на відповідність нормам моралі. Також планується встановити вікові обмеження для комп'ютерних забав. Експертну оцінку проводитиме Національна експертна комісія України з питань захисту моралі. Чиновники збираються аналізувати всі ігри, що випускаються на території країни, і забороняти ті, які не відповідають "нормам". Продукцію, що залишилася, буде поділено на окремі групи, для кожної з яких встановлять свою вікову категорію і можливу зону розповсюдження. Ця система має стати українським аналогом європейської Pan European Game Information (PEGI). Вона використовується в 25 країнах Європи. Рейтинг складається з двох частин: вікових обмежень, які позначаються цифрами 3+, 7+, 12+, 16+, 18+, і семи варіантів опису вмісту: "ненормативна лексика", "дискримінація", "наркотики", "страх", "азартні ігри", "непристойність", "насильство". Вікова категорія і короткі описи обов'язково повинні вказуватися на упаковці продукту.
Отже, цілком можливо, що ці нововведення вплинуть на роботу нашого клубу, можливо і на ціну за користування комп’ютером, бо доєднаються до інших змін, що відбулися останнім часом у економіці України. Бо не секрет, що за електроенергію ми тепер платимо вдвічі більше ніж раніше і значно більше, ніж домашні користувачі, а комп'ютери "з'їдають" її немало. Крім того, на тлі загального подорожчання піднялися ціни на комплектуючі, а комп’ютери ж ламаються. Наприклад, у Києві ціни вже доходять до 6-8 гривень за годину.
В статті використано матеріали з таких джерел:

Коментарі:

Коментарі  

 
#5 собака 13.10.2007, 11:47
аа
Цитата
 
 
#4 vitamin 23.03.2007, 17:00
Проведіть в школі виховну годину,щодо компютерних клубів та компютерних ігор. Може поможе... :P
Цитата
 
 
#3 vitamin 23.03.2007, 16:59
Проведіть в школі виховну годину,щодо компютерних клубів та компютерних ігор. Може поможе... :P
Цитата
 
 
#2 Pashko 22.03.2007, 13:29
Справді, компютер люди не для того видумали, щоб псувати дітей, а навпаки. Так само, як динаміт не для того призначався. Проблему потрібно вирішувати іншшим чином, а не просто підняти ціну за користування компютером. ДІтям зараз всеодно, гроші батьки з Італії/іспанії надсилають, можна і в стрілялки пограти. Це принаймні краще, ніж курити за межами компютерного клубу ховаючись у туалеті біля церкви.
Цитата
 
 
#1 Іра Іванків 22.03.2007, 12:38
Відкриваючи 5 років тому компютерний клуб, ми хотіли підняти культурний рівень наших копичинецьких дітей: їх уявлення про компютер,перифе рію, про Інтернет, що компютер - це не тільки ігри, але на ньому можна ще і працювати, розвиватись всебічно. Частково воно так і сталось. Але, шкода, що цього не зрозуміли навіть до цього часу батьки і вчителі,громадс ькість, ставлячи весь час нам притензії щодо наших маленьких клієнтів. Але наш колектив не замучиться доказувати усім, що "Kopy.com" - не так вже і погано. Чи не так?

Вітя, перебування за бугром пішло тобі на користь: є вільний час для почерпнення корисної інформації
Цитата
 

Додати коментар