Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 39 гостей на сайті

Реклама

22 січня – День соборності України

22 січня 1919 року відбулося об’єднання двох суверенних українських держав – Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в одну самостійну соборну державу. На довгому і тернистому шляху українського народу Акт Злуки УНР і ЗУНР – подія великого історичного значення. Установлений Указом Президента України від 21 січня 1999 року, День Соборності України зараз є національним святом нашої держави.

У наш нелегкий час забувають про цю дату - 22 січня. Наша держава, яка тільки зветься Українською, не дуже поспішає нагадати про цю дату: для загальнонаціональних каналів, кількість (на жаль, далеко не завжди, якість) яких невпинно збільшується, цікавішою і комерційно привабливішою видається інформація про народження слоненят у якомусь американському зоопарку, ніж відзначення 89-річчя злуки УНР і ЗУНР. У державі, яка поважає себе і прагне до єдності нації (а це в нинішніх умовах для нас - суперзавдання), такий день мав би бути державним святом.

То ж, поважаймо свої історичні свята! Будьмо українцями!Коментарі:

Коментарі  

 
#4 bigfan 22.01.2008, 20:28
Що так то так. Здається Київ, культурна столиця, центр більшості національних рухів, а в транспорті рідної мови не почуєш. - Мнє на астановке! :-| Дав би з локтя, теж мені, українці. :sad:
Цитата
 
 
#3 Крихта 22.01.2008, 14:24
Героям слава!
Цитата
 
 
#2 Тризуб 22.01.2008, 14:20
22 січня 1918 року було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.
Століттями розірвана Українська Нація визволялася з окупації – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австоро-Угорськ ої імперій – і возз’єдналася на своїй землі в єдину ВЕЛИКУ УКРАЇНСЬКУ СОБОРНУ ДЕРЖАВУ.
Акт возз’єднання, злуки "двох Україн "був, швидше, символічним знаком прагнення єдності Української Нації. бо на той час двом імперіям було не вигідно створення міцної сомостійної держави, що б послужило поштовхом до їхнього розпаду.
Отже, пам'ятаймо, що ніхто і ніщо не зможе поділити Велику Україну, як би комусь цього не хотілося!!! Бо лише в єдності наша сила, і лише разом ми зможемо створити ту Державу за яку поклали голови наші Великі предки. СЛАВА УКРАЇНІ
Цитата
 
 
#1 Крихта 22.01.2008, 14:13
Воістину сьогодні велике свято. Надзвичайна історична подія, яка поставила край штучному поділу України на дві частини і заявила всьому світові: від сьогодні Україна - єдина незалежна суверенна держава. Пашко, ти правильно зауважив, що ця дата неналежно святкується в нашій країні, що є дуже прикрим фактом. А згадаймо 1990 рік - живий ланцюг між Західною і Східною Україною на знак символічного єднання неподільної держави.
Оглядаючи нашу історію, бачимо, що нас постійно старалися розділити: спочатку Польща, Австро-Угорщина , Росія, а тепер ще й наші "представники народу". Як боляче чути з високих трибун слова про "бандер-фашисті в", "западєнцов". Нас далі ділять.
Чому ми повстаємо проти цього лише в критичних ситуаціях? Останній раз ми відкрито заявили про єдність держави і народу у листопаді 2004 року, а далі ці щирі слова пішли на озброєння для самопіару політиків.
Нам слід щодня нагадувати собі: "я українець". Нам треба пам"ятати, що Україна - це і Львів, і Донецьк. Нам треба єднатися, бо ми один народ.
Зі святом соборності всіх

www.aha.ru/.../4univer.html
Цитата
 

Додати коментар