Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 179 гостей на сайті

КМБЧ’09: великодня драма

Що там не кажіть, а спортивні змагання під час свят, а тим паче баскетбольний чемпіонат, є дуже позитивним і корисним відпочинком. Тішить, що завдяки великодньому КМБЧ’09 (Копичинецький міський баскетбольний чемпіонат) на одному полі отримали чудову можливість зустрітися давні приятелі-спортсмени, які свого часу не одну гру зіграли як пліч-о-пліч, так і одне проти одного. А за таких умов змагання, погодьтеся, приносить море задоволення, бо відсутня будь-яка жорстка і ворожа боротьба, а має місце здорова спортивна цікавість. Утім, чемпіонат виявився доволі драматичним.

Задовго до організації чемпіонату було визначено два дні на проведення КМБЧ, а якщо буде багато команд, то й цілком розширити часові мірки чемпіонату. Проте останнього не сталося, ба навіть більше (чи точніш менше?) – до участі в іграх учасники заявили всього 3 команди, які й розіграли кубок лише протягом одного дня. Відтак, глядачі, яких, окрім самих учасників і головного судді турніру, Кузика О. А., практично і не було.

Цього дня, 20 квітня, протоколи баскетбольних поєдинків ознайомилися із записами таких назв команд, як:
1) постійні учасники КМБЧ та інших баскетбольних, стрітбольних турнірів – команда «Бугаї». На турнірі виступали: Опир А., Келічавий А., Гатало В., Климко В., Християн, Фріцкий Р.

2) чемпіони другого стрітбольного турніру на Кубок сайту міста kopychytsi.com.ua, призери багатьох турнірів – команда «Respect». Її представляють: Іванків С., Решітко І., Галонський Т., Мельничук В., Виклюк О.

3) новостворена родзинка турніру, команда з чудернацькою назвою, що перекривляє один з відомих брендів косметики, – «Мері Клей». До її складу ввійшли: Келічавий Б., Ушаньов Е., Рога С., Пацюрко В., Ухач П.

Перша гра: «Бугаї» - «Мері Клей»

Перші хвилини матчу обом командам давалися дуже важко. Сліди вчорашнього святкування давалися взнаки. М’яч вперто не хотів потрапляти в кошик. Тим паче обидві команди почали грати обережно. Новостворена «Мері Клей» розуміла, що грає з минулорічним переможцем КМБЧ’08, тож не надто переймалася за долю рахунку і грала у вільну гру. І, на диво, їм це дуже добре вдавалося. Дебютна чверть поєдинку закінчилась з рахунком 10:6 на користь «Мері Клей».

Далі «Бугаї» взяла ініціативу в свої руки і ноги. І до свистка, що сповіщав закінчення половини матчу, зрівнялися з суперником – 16:16. З рахунку добре помітно, що грати було важко, адже при вільній і легкій грі за пів матчу командам властиво закидати до 50 очок. Але не сьогодні. На великодній КМБЧ ігри відбувалися по-іншому 

На другу половину команди вийшли з сильнішим духом та вірою у свою перемогу. Шанси були у двох суперників. Третя чверть була повністю за міцними «Бугаями», які вправними діями і точними кидками залишили позаду «Мері Клей» з 6-очковим відривом. 32:26

Хоч «Бугаї» і вийшли вперед, але надія на перемогу ще жевріла у гравців команди «Мері Клей». Остання чверть стала якраз найдраматичнішою у всьому матчі. Суперники очко в очко боролися до фінального свистка. «Мері Клей» до останньої хвилини відігравалися і врешті сенсаційно закінчила поєдинок переможцями з різницею у 2 очки. Остаточний рахунок у матчі 39:41 на користь новачка турніру!

Як я вже наголошував вище, у матчах, а зокрема і у дебютному поєдинку КМБЧ’09, гра була чистою і гравці майже не фолили. Примітно, що у цьому матчі було закинуту так званий «гол турніру». Переможцем у цій номінації став гравець «Мері Клей» Богдан Келічавий, який поклав у кошик просто неймовірний м’яч. Перебуваючи у лівому кутку поля, гравці команди суперника почали обурюватися, мовляв, м’яч вийшов за межі поля. Богдан, глянувши на суддю турніру, Кузика О. А., який не подав свистка у цій ситуації, але й вже не розуміючи як продовжувати атаку, видає феномальний кидок у стилі «ось вам». Цих 2 очка зірвали масу довготривалих оплесків та кілограми сміху.

Друга гра «Бугаї» - «Респект»

Поразка у першому матчі не на жарт розізлила минулорічних чемпіонів. Окрім того, проти наступного суперника ще до початку поєдинку Бугаї вискалили зуби. Адже вони добре пам’ятають програш «Респекту» на другому стрітбольному турнірі на Кубок сайту kopychyntsi.com.ua, і за яку, як відомо, Бугаї обіцяли помститися…

Тож перші секунди матчу Бугаї ринули вперед. Ось тут вони й показали свою справжню гру. М’яч раз за разом заплутувався у сітці баскетбольної корзини. Завдяки влучним трьох очковим попаданням Фріцкого Романа, відборам Келічавого Арсена, «продиранням» під кошик Віктора Гатало та швидкості Андрія Опира перша чверть була повністю за Бугаями з шаленим відривом – 17:3.

Далі гра майже не змінювалася. Бугаї, як і раніше, штурмом йшли на «Респект», який натомість ніяк не міг потрапити у корзину. Все, на що спромоглися вони за чверть, це 2 влучних попадання у сумі 5 очок. На перерву команди пішли з рахунком 30:8. Різниця разюча і малообіцяюча для команди «Респект».

У третьому періоді чемпіони стрітболу Копичинців взялися за розум і трохи згуртували свої команді дії. Вже краще давалися проходи під кільце, побільшало влучних кидків з близької та дальньої дистанції. Закономірно чверть закінчилася на користь «Респект» – 10:14.

Останню чверть можна назвати приблизно так: «двадцятиочкова» чверть. Адже в цьому періоді команди обмінялися цікавими моментами, драматичними ситуаціями і заповнили кошиковий бюджет сороками влучними очками на двох. У підсумку рахунок – 57:34. Перемогла команда «Бугаї».

Третя гра «Мері Клей» - «Респект»

Останній матч можна вважати своєрідним фіналом, який вирішував долю третього учасника турніру – команди «Бугаї». Адже перемога «Бугаїв» з відчутним відривом над «Респектом» залишала надію на утримання кубку по різниці забитих-пропущених очок. Для «Мері Клей» перемога над «Респектом» чи бодай нічия давала перше місце, поразка – гарантувала першість «Бугаям». Втім, і «Респекту» було за що поборотися. Виграш з різницею більше ніж 20 очок також дарував їм найвищу сходинку. Ось такі мелодраматичні розрахунки :)

На фінальну гру «Мері Клей», розуміючи важливість матчу і можливість несподівано вирвати першість турніру, заставила трохи понервувати. Хоч перші очки були за ними, команда суперника, розслабившись після розгромної поразки від «Бугаїв», почала грати в своє задоволення і, що головне, забивати. «Мері Клей» усіма силами намагалася перешкоджати минулорічними чемпіонам зі стрітбольних змагань. Перша чверть з мінімальним відривом була все ж таки за новачком КМБЧ’09 – 10:9.

Після невеличкого перериву на полі розгорнулася справжня драма. Команди вперто не підпускали одне одного до кільця, а втома, яка зачепила багатьох гравців (адже грати два матчі по 40 хвилини без замін це не так і просто), заважали влучно попадати у кошик. Рахунок тримався у рівній позиції, і до кінця половини фінального матчу зафіксувався у положенні 22:21 на користь «Мері Клей».

Гра, як бачимо, виявилася дуже важкою для гравців. Маса помилок і невдач змусили гравців «фолити» (порушувати правила гри). За весь матч обидві команди обмінялися по 6 порушень правил, але до бійки, на щастя, не дійшло. При рівній боротьбі рахунок змінився в сторону команди «Респект», яка стала переможцем третьої чверті – 35:34.

І знову ж таки драма. «Респект», розслабившись, здобуває неймовірні очки. «Мері Клей» попри біль в ногах, подертих кросівках одного з гравця та побитих колінах іншого, постійно штурмує кошик суперника – але невдало. Аби затягнути час, один з гравців тієї ж команди розлив воду на підлогу. Мабуть, хотів нагадати, що в той час було велике свято – обливаний понеділок. Примітно, що, затягнувши час для відпочинку, на слизькому місці ще й мало не вбився один з провідних гравців «Респекта» - Решітко Іван. Ці та інші ігрові кумедні ситуації лише розвеселяли гравців і публіку.

Остання хвилина таки визначила переможця турніру, ним стала команда… «Бугаї».
«Мері Клей», пропустивши в останню хвилину 2 очки, (остаточний рахунок – 43:45 на користь «Респекта») дозволила «Бугаям» зберегти кубок у себе, а «Респект», хоч і переміг в останньому матчі, через мінусову різницю м’ячів опустився на найнижчу сходинку.

Зрештою, на турнірі КМБЧ’09, судячи з перебігу подій, неможливо чітко виділити одну команду. Усі заявлені на турнір учасники грали дуже і дуже добре. Тож цілком закономірно, що кожна з команд по одному разу виграла. Втім, баскетбол – гра непередбачувана. Хоч тут бувають рівні за силою і талантом суперники, але переможцем виходить завжди одна команда.

Наші вітання чемпіонам великоднього баскетбольного чемпіонату – команді «Бугаї»!