Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 42 гостей на сайті

Реклама

Релігія

У Копичинцях інвентаризують дерев’яний храм

У Тернопільській області планують інвентаризувати дерев’яні храми, повідомляє "TV-4". Нині у нашій області нараховують приблизно 85 храмів зроблених із дерева. Нагадаємо, у Копичинцях також є дерев’яний храм – церква Воздвиження Христа, яка споруджена у 1630 році.
 

19 січня - святе Водохреща (Богоявлення)

Це великий християнський день. Воно є третім і завершальним великим святом зимової пори.
Напередодні, ввечері, українці святкують «Голодну кутю» або ж другий Святий Вечір.
Цього дня християни всього світу запасаються святою водою. Саме сьогодні, за словами священика, найкраще приймати обряд Хрещення. Вважається, що цього дня звичайна вода перетворюється у води священної ріки Йордан. Той, хто викупався, змиває з себе всі гріхи. До речі, священики запевняють, що з кожним роком кількість бажаючих лізти в ополонку збільшується. За повір'ями, у ніч перед Водохрещем можна сміливо загадувати будь-яке бажання, тому що в цей час небо нібито відкривається, перетворюючись у браму, яка веде до Господа. За народною прикметою якщо цієї ночі яскраві зорі, то урожай хліба буде хорошим.
Стосовно іншої назви, то "Богоявлення" треба розуміти у множині, бо вона означає празник святих Богоявлінь.

 

 

Ікони і справді плакали

На прохання користувачів нам, все ж таки, вдалося розшукати матеріали із виставки ікон, автором яких є Олександр Козак. Пропонуємо для перегляду світлини, вирізані із любительського відео. Відтак, на якість просимо не скаржитися.
 

Посвячення пасок

Ось і настало одне з найулюбленіших свят копичан - Великдень. В суботу, напередодні свята вірні освячують обов'язковий атрибут цього свята - паску (ну там ше й інші продукти ;)) Як це проходило в церквах нашого міста дивіться в фоторепортажі. Увага! Додано фотографії з Кутецької церкви.

 

Стрітення

Одним із найбільших свят періоду М'ясниць (та й взагалі лютого) було Стрітення (15.02), яке подекуди йменували ще дохристиянськими назвами "зимобор" або "громовище". Цього дня, вважалося, зима з літом зустрічається й бореться. І хоча ще лежав сніг та вертались морози, все ж люди знали, що "Лютневий сніг весною пахне".
 
 

Каплиця невиправданих надій

Приходячи з молитвою до цієї каплички кожний відчуває душевне полегшення. Появляється віра у майбутнє, у вдалі починання та випробовування. Тут панує чудодійна аура спокою та умиротворіння. Але літопис цього святого місця несе не тільки радість та душевну ідилію, а й жаль розбитих доль та нездійснених мрій.

 

Святе Водохреща

Завтра - Йордана (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов'язують хрещення на Йордані Христа. А ще сьогодні усі віряни обох релігійних конфесій проводять день у пості, а потім зберуться за столом на святій вечері.

 

 

Елиїва капличка

Ще однією архітектурною спадщиною Копичинців можна вважати Елиїву капличку. У 1905 році цю споруду збудував Кость і Параска Елиїв на так званій "гребельці". Протягом століття каплиця змінювала свій вигляд: то поповнювалась іконами, то грабувалась. Наразі святиню відвідує мала кількість вірян, так як добиратися до заболоченої місцевості не зручно. Детальніше у фоторепортажі.

 

 

Бережіть собори душ своїх

Останніми днями по Копичинцях пішли чутки про те, що отця Василя Пагорецького призначили священиком на парафію церкви Св. Миколая, і вже буквально з наступної неділі Службу Божу буде вести він. Навівши довідки я дізнався, що ці чутки небезпідставні, хоча і перебільшені.

 

 

 

Різдво православного храму

Вчора освятили храм Різдва Пресвятої Трійці, що знаходиться у центрі міста. Православні парафіяни, яких зібралось близько 300 осіб, взяли участь у торжественій літургії. Наставник храму, о. Любомир освятив священною водою кожну ікону та помазав на щастя миром стіни святині. На святі побувала інтелігенція міста, зокрема його мер, Пеляк Володимир, а також фундатор ново зведеного храму, народна цілителька та ворожбитка Щетина Марія. Остання ж удостоїлась прийняти перше за історію храму святе Причастя з рук отця Любомира. Розділити радість з парафіянами до Копичинців завітав священик з іншого міста. У храмі можна придбати свічки, записатися на вчення Боже. Від сьогодні у храмі щоденно проводитимуться божественні літургії. За перебігом свята слідкував спеціальний кореспондент Rulya. Детальніше у фоторепортажі.

 

 
Сторінка 23 з 24