Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 42 гостей на сайті

Реклама

Увага, зараз вилетить зозулька

 Минає піст, підходять свєта. А з ними як кажуть люди із весільного бізнесу починається шлюбний сезон. А чому б і ні. Сонечко пригріло, трава зазеленіла, помідори правда дуже дорогі ну нічого, не хлібом єдиним. Все-рівно забава у ресторані, а такса там переважно однакова цілий рік, і може різнитися хіба що раціон. Далі якщо вже визначилися з датою, іде черга музик і оператора.  

Вибір весільного акомпанементу завдяки місцевій музичній школі досить великий, за межами можемо знайти хіба що дорожчих, або своєрідних. З відео-операторами ситуація трішки інша. І хоча дефіциту на них немає, але все частіше копичинецькі молодята замовляють тернопільських «режисерів», не завжди професійніших і досвідченіших, але кіно в них виходить цікавіше. Цікавіше насамперед для молоді, от не подобається чогось старшим людям завалені кадри, та музичний супровід кліпів у стилі Nickelback. Отож виходячи з фінансів та інших міркувань, себто порад сусідки обираємо саме те до чого лежить серце. Так, завдатки дали, про поїздку до Чернівців за мештами та платтям від Дольчі&Габана ще рано думати, горівку поки не подорожала купили, ніби все. А чекайте, ще фотограф... Оттут вже з вибором важче, хтось то точно знімає але хто? А може зекономимо і нехай цокає хресний, йому жінка цифровик з Італії передала, аж 8 мегапікселів! А якщо серйозно то в порівнянні із сусіднім Чортковом, де навіть найбідніше весілля в четвер не обходиться без фотографа ми відверто пасемо задніх. Ну чогось немає в нас моди мати гарний альбом з великими якісними фотографіями. Краще заказати лімузин, щоб декого жаба остаточно задавила, чи витратити 2000 грн. на салют у вигляді сердечка, а витрачати 150-200 дол. то закруто для роботи яку може робити мало не кожен. Але чи справді це так?

 

Клієнтуру я описав, тому далі трішки зачепимо фінансову сторону. Для старту на техніку з якої можливо отримати непогані фото потрібно десь 2000 дол., в перспективі слідуємо апетиту: об’єктиви, фільтри, батареї, сумки і т.д. З професіоналізмом важче, в більшості він приходить з досвідом, в когось талант, а хтось просто цокає як вищезгаданий хресний. Проте думаю всім нареченим хочеться мати світлини які б нагадували про день весілля у святковому, романтичному світлі, на відміну від широковживаних кишенькових китайських альбомчиків формату 10х15 у стилі «засунь-вийми».

Фотографуючи вже другий рік забави я дійшов висновку, що в нашої молоді на перших місцях стоїть будь-що тільки не весільна фотосесія. І навіть домовившись про двогодинну зйомку, рідко коли вдається зробити все те, що запланував. То молодий запізнився, то наречену туфельки натерли до такої фізіономії, що ти мимохідь розумієш що на сьогодні вже по роботі. Хоча опісля дурний переживаєш, а чи не закинуть тобі докір чого так мало красивих фотографій, ви ж нам такі файні альбоми показували. Але бувають пари які відійшовши від життєвої рутини, забувши про все на світі прагнуть зафіксувати себе молодих, щасливих, закоханих, щирих, веселих нехай не у вічності, то хоч на довгі-довгі роки. З такими нареченими весело, цікаво і зазвичай з таких фото-сесій появляється на світ чудовий весільний альбом. Отож радіймо, кохаймося, одружуємося і не забуваємо про фотографа, бо якщо на кожній забаві буде знимкар, тоді думаю вже точно приїде із Штатів Тарас Хлібович, Володя Нікулін відкриє фотосалон, повернуться до своєї улюбленої справи старі майстри фотомистецтва, бо наразі у нас в Копичинцях це швидше хобі ніж робота. А наостанок пропоную переглянути  мій скромненький, ще зовсім сирий сайт (http://www.bigfan.pp.ua/), який завдяки Дьомі появився буквально вчора. Всім бажаю Веселих свят, Христос Воскрес, Воістину Воскрес! 

 


Коментарі:

Коментарі  

 
#7 terry_usa 08.04.2010, 03:27 Цитата
 
 
#6 Zori__ 07.04.2010, 22:48
Тerry, хороші професійні поради. Ви із таким захопленням розповідаєте про вашу любиму справу :-) . Де можна подивитися ваше портфоліо?
Цитата
 
 
+4 #5 terry_usa 07.04.2010, 04:06
Як вибрати весільного фотографа на свою урочисту подію?
Спочатку треба оцінити свої фінансові можливості. У більшості випадків за суму до 300 доларів за фотосесію ви будете мати фотографії, які можна сміливо виставити на сайт "одноглазніків" і "законтачених". При щасливому збігу обставин ви можете отримати в своє розпорядження талановитого фотографа-почат ківця, який щойно розпочинає свій бізнес і будує своє портфоліо за мінімальну суму. Це всім зрозуміло, що за певну суму грошей ви отримаєте відповідну якість і креативність. Це так само, як при покупці автомобіля - ніхто не вимагає від "Таврії" потужності і комфорту БМВ.
При розгляді самого портфоліо фотографа особливо не виказуйте свої емоції - в ньому можуть бути чужі фотографії.
В першу чергу приділяйте увагу тому, як фотограф вивчає...вас. Добрий фотограф при першій зустрічі з клієнтами зразу аналізує ваші обличчя, вивчає ваші міміку і виграшні пози, хоче пізнати ваші вподобання, пропонує якісь можливі стилі і сценарії зйомки. Якщо цього ви не замітили - перед вами простий "фотобомбіла", мета якого заробити на вашому щасті пару копійок.
Так між іншим треба спитатись у фотографа, у якому форматі він знімає - чи у звичному jpeg, чи в цифровому негативі RAW. Справа в тім, що коли фотографувати в останньому форматі, то на виході фотографії будуть значно вищої якості. Можна навіть у фотографа попросити окремий диск з усіма фотографіями у цьому "сирому" форматі. Тоді у випадку того, що вам фотографії не сподобаються, вірніше, їх обробка, то ви завжди можете звернутися до іншого фотографа з цим диском і він вам може зробити фотографії кращими.
Звертайте увагу на техніку, якою будуть робитись фотографії, особливо на об'єктиви. Бо, як відомо, якість фотографій визначає оптика, а не фотоапарат. Просунуті фотографи використовують дорогі та швидкі ("світлі") прайм-лінзи з фіксованою фокусною відстанню.
Обов'язково обговоріть з фотографом стиль майбутньої зйомки. Зараз дуже популярні весільні фотографії в жанрі фотожурналістики.
Завжди віддавайте перевагу парі фотографів. Два фотографи в два рази більше охоплять саму подію весілля в різних ракурсах, ніж один фотограф, який змушений весь в милі мотатись по всьому весіллю.
Наполягайте на дотриманні фотографом і відео-операторо м відповідного дрес-коду. Дуже не гарно виглядають фотографії чи кадри відео, коли в кадр попадають майстри об'єктиву в обтягнутих сведриках і джинсиках з "колінами". Поважаючий себе і клієнтів фотограф на весіллі буде вдягнутий в темний костюм, щоб не привертати на себе увагу. Добрий весільний фотограф має бути невидимим, не заважати іншим. Не буду говорити про випивання на весіллі. Фотограф на весіллі - на роботі, за яку яку йому платять немаленькі гроші. Краще йому спакувати їсти-пити to go, нехай відрветься вдома.
Фотограф фіксує бачене ним. Тому майте на увазі, що в його роботі саме ви маєте допомагати. Ви маєте спланувати свою поведінку, навіть мати свій сценарій і повідомити про це фотографа, щоб не було несподіванок. А ще краще приставити до іногороднього фотографа якусь свою людину, яка б знала усіх гостей, і могла би легенько і тактовно показувати пріоритети зйомки гостей забави. А то часто фотографи люблять "відриватися" на якійсь дівиці, замість того, щоб фіксувати на камеру все весілля. Усі ми люди!..
Завжди майте на увазі, що весілля не має дублів. Втрачені цікаві моменти не повернеш, не зіграєш заново. Тому завжди питайтесь у фотографа, чи має він другу камеру - при поломці фотоапарату вас чекає гірке розчарування.
Такі основні вимоги до вибору весільного фотографа.
Цитата
 
 
+4 #4 terry_usa 07.04.2010, 01:44
А тепер розберемось з цінами на послуги весільних фотографів.Ні для кого не секрет, що добра цифрова дзеркальна фотокамера коштує 1000-3000 дол ( фотограф має мати ДВА фотоапарати на випадок відмови основного і для того, щоб було готові до роботи два об'єктива). Добрий об'єктив для зйомок весіль в ситуаціях з поганим освітленням (церква, помешкання. ресторан) коштує 800-1500 дол. А фотографу потрібно таких "шкєлок" мати як мінімум 3-4! Спалахи і інші прибамбаси також легенько потягнуть на 1000 дол. В загальному це все господарство потягне на 6-10 тисяч доларів!!! Тепер фотоапарат має певний ресурс, в середньому це 100 тис спрацювань затвору. Рахуємо, скільки коштує кожне спрацювання фотоапарату, якщо апарат коштує 3 тис дол (Canon 5D Mark II) - виходить 3 американських цента. За весілля в середньому фотограф робить 1500-3000 кадрів. Це означає, що він втратив 45-90 доларів! А ще амортизація спалахів і об'єктивів. Тобто, на зйомку весілля фотограф вкладає приблизно 150-300 дол. А скільки коштує швидкий комп'ютер і монітор для роботи з графічними редакторами? А скільки коштує вміння фотографувати? А скільки часу фотограф витратив на вивчення Фотошопу і комп'ютера, замість того, щоб попити пивасика? А скільки в грошах важить гарний смак, не кажучи вже про талант? Обробка однієї фотографії триває приблизно від 5 до 30 хвилин. Особливо вдалі фотографії, які готуються до друку, обробляється в різних програмах часом день-два кожна! А ще підготовка слайд-шоу, підготовка макету фотокнижки (це трохи інше, ніж фотоальбом). Роздрук фотографій.... Важка то праця веільного фотографа! Тому прошу не дивуватись, що, для прикладу, весільний фотограф з добрим ім'ям у Львові просить за зйомку 1500 дол, а в Києві просять до 3000 доларів. За ці гроші фотомайстри вам запропонують продукт, який не буде стидно показати не тільки сусідці, але і внукам.
До речі, про внуки. Щоб не виглядати в майбутньому дрімучими "рагулями" перед внуками , раджу молодятам з усією відповідальніст ю віднестися до вибору свого урочистого гардеробу. Уникайте якихось модняцьких фасонів в одязі та взутті - вони дуже швидко виходять з моди і стають кумедними за рік-два ( "абукасимові капці" з довгими і загнутими носиками як у відомих клоунів). Якщо в загальному до невісток претензії рідко виникають, то до молодих... Класичним весільним костюмом у всі часи є костюм ЧОРНОГО кольору. В такому кольоровому співвідношенні молода пара виглядає респектабельно. У світлому костюмі молодий виглядає на фоні молодої як сирота у лікарняній піжамі. І про це вам скажуть ваші внуки! Хлопці, запамятайте на все життя - нижній гудзик піджака НІКОЛИ не защіпається (придивіться, як носять костюми президенти!) НІКОЛИ не фотографуйтесь за рулем чи коло дверок лімузину - лімузин, як і таксі, найманий автомобіль. На фотографії то виглядає, ніби шофер лімузину закадрив молоду, поки законний женіх десь бавить гостей. Таких дрібних деталей в весільній фотографії є безліч, які впливають на кінцевий результат. Як приклад - обов'язкове пудрування обличчя молодого! В противному випадку на фотографіях ( і відео також) обличчя молодого буде виглядати блискучим, жирним, як в масного м'ясника.
Такі ось пироги з області весільної фотографії. Думаю, що когось я все таки переконав в обов'язковості весільної фотографії... По крайній мірі, переконав у складності цього виду бізнесу...
Цитата
 
 
+3 #3 terry_usa 07.04.2010, 01:12
Якось за пересвятковою суматохою не замітив цієї цікавої статті. І зразу напишу доповнення до неї, які, можливо, допоможуть якось переконати майбутніх подружніх пар в необхідності весільних якісних фотографій.
Перше, що зробимо - порівняємо відео зйомку з фотографіями з одного і того ж весілля. Весільне відео, як правило, цікаво дивитись перших три рази, і то тільки зацікавленим особам. 2-3 годинну тягомотину зі штучними сюжетами під музику, яку полюбляє TV4, гості, яким пропонують подивитись гостинні господарі при нагоді. дивляться неохоче і зівотою. Є таке? Далі. Відеоформати в наш час дуже швидко змінюються. Хтось ще дивиться відео касети? Тепер, щоб їх перевести в цифровий формат, потрібно вкласти пару копійок. І якість їх, прямо скажу бажає кращого. А дивитись такі записи на телевізорах нової генерації взагалі не можливо. Весільне відео, як правило, знімають на "ніби" професійні відео камери, рідко хто знімає в форматі HD. І це буде дуже замітно при перегляді на сучасних телевізорах і моніторах. Причина тут проста. Tак звані професійні відео камери типу Sony HDR мають 2-3 малесеньких сенсори, які вловлюють зображення, за площею приблизно як у звичайних фотоапаратах-"м ильничках". Тому зображення від тих відеокамер не може конкурувати за визначенням з відео, знятим на сучасних цифрових дзеркальних фотоапаратах з функцією відео - сенсор останніх більший в мало не в десять раз! Саме тому в Штатах, в Києві, у Львові фотографи, які знімають відео на останні моделі фотоапаратів, не встигають виконувати замовлення. Про відео розібралися.
Тепер про фото. Хоч теперішня фотографія стала цифровою, але жодних проблем з переведенням старих форматів фото на сучасні нема. Як доказ - ретрофотографії про Копичинці мало не столітньої давності. З гарної фотографії легко можно видрукувати зображення будь-якого розміру на будь-якій поверхні - папір, тканина, метал. Лиш би були уява і бажання. З кожної фотографії можна зробити безліч варіантів обробки - від кольорової до чорно-білої. Фотоальбоми, як правило, гості дуже люблять переглядати, тобто ваше весілля буде дійсно цікавим вашим гостям в майбутньому!
Цитата
 
 
#2 Zori__ 05.04.2010, 03:22
Цікава справа, Віgfan. Бажаю успіхів!
Цитата
 
 
#1 pashko 03.04.2010, 20:59
Воістину Воскрес!
Хороша стаття, цікаво читати!
Таки так, з фотографами на разі в Копичинцях проблема, точніше з аудиторією, яка б замовляла фотографів. До відео вже звикла. Надіюсь, ще рік-два, і тобі, Бігфане, треба буде людей, щоб допомогали ;)
Гарно знимкуй!
Веселих свят!
Цитата
 

Додати коментар