Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 46 гостей на сайті

Реклама

Одного штрафу не досить...

Днями Копичинецьку виправну колонію №112 з ініціативи депутата Верховної ради В. Деревляного відвідала екологічна служба і, що давно вже пора було зробити, покарала штрафом керівника тюрми за незаконний викид шкідливих речовин у повітря та стоки відходів у води міста. Але, гадаю, тут одного штрафу буде замало... Про усі деталі перевірки пропонуємо подивитися копії документів.Фото документів. Після них подаємо відповідний текст:
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО
СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Депутату Тернопільської обласної
ради
Бойку В. Б.
Про розгляд депутатського звернення
Ваше депутатське звернення від 28 травня 2008 року №208 розглянуто і повідомляємо, що Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області 28 травня 2008 року проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Копичинською виправною колонією №112 в Тернопільській області.

Встановлено, що очисні споруди колонії не функціонують, скид зворотних вод здійснюється по каналізаційному колектору у потічок без очистки, якісні показники зворотних вод значно перевищують гранично допустимі концентрації (за результатами відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції концентрація органічних речовин по БСК5 становить 294 мг/л при допустимій 15 мг/л, концентрація завислих речовин становить 124мг/л при допустимій 15 мг/л, концентрація амонІй-іону становить 75 мг/л при допустимій 2 мг/л), відсутні водовимірювальні прилади на артезіанських свердловинах, забір підземних вод з глибини більше 20-ти метрів здійснюється без спеціального дозволу на користування надрами.
Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від технологічного обладнання з 01.04.2008 року здійснюються без дозволу на викиди.

За порушення вимог природоохоронного законодавства до адміністративної відповідальності за ст.ст.47,59,60,78 ч.І КУпАП притягнуто одну посадову особу, по двох посадових особах направлено матеріали начальнику Копичинської виправної колонії № 112 для притягнення до відповідальності за дисциплінарним статутом. За скид зворотніх вод у водні об'єкти без очистки та перевищення гранично-допустимих концентрацій, за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу на викиди Копичинській виправній колонії №112 нараховано збитки відповідно на сумі 529 гривень і 1566 гривень та направлено претензії по відшкодуванню збитків.

Винесено рішення Головного державного Інспектора з охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області від 09.06.2008 року №55 про тимчасову заборону (зупинення) експлуатації технологічного обладнання столярного цеху, кузні, котельні, від якого здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та експлуатації каналізаційного колектору, по якому здійснюється скид зворотних вод без очистки у водні об'єкти Копичинською виправною колонією №112 в Тернопільській області.

Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області 06.06.2008 року надіслано пропозицію щодо зупинення дії дозволу на спеціальне водокористування №УКР-584"А"ГЕР.

Додаток: копія рішення від 09.06.2008 року №55.


Начальник В. В. Мричко
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО
СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСПЕКТОР З ОХОРОНИ
НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
09 червня 2008 року № 55
про тимчасову заборону (зупинення) експлуатації технологічного обладнання столярного цеху, кузні, котельні, від якого здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та експлуатації каналізаційного колектору, по якому здійснюється скид зворотних вод бе.і очистки у водні об'єкти Копичинською виправною колонією №112 в Тернопільській області, (юридична адреса: вул. Шевченка,94, м. Копичинці, Гусятинського району, ід. код 08680810, МФО 833812, р/р 392121 19041 11, ВДК у Густинському районі).

Я, Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області Мричко В. В., розглянувши акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 28.05.2008 року, протоколи про адміністративні правопорушення від 28.05.2008 року № 000635, №000634, №000658, постанову про накладення адміністративного стягнення від 28.05.2008 року № 000635, які складені старшим державним Інспектором з охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області Міщієм М. С. та державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області Клащаком А. В.
ВСТАНОВИВ:
Експлуатація технологічного обладнання столярного цеху, кузні, котельні, від якого здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та скид неочищених зворотних вод у водні об'єкти Копичинською виправною колонією №112 в Тернопільській області здійснюється з порушенням екологічних вимог, а саме:
• без дозволу державного управління охорони навколишнього природного середовища в
Тернопільській області на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст. 1 1
Закону України "Про охорону атмосферного повітря");
• скид зворотних вод у водні об'єкти проводиться без очистки із значним перевищенням
граничне» допустимих концентрацій (ст.44 п.7,6, ст.1 10 п.2,3,8 Водного кодексу України);
• забір підземних вод здійснюється без спеціального дозволу на користування надрами
(ст.ст. 16, 19,21 Кодексу України про надра ).

Експлуатація технологічного обладнання столярного цеху, кузні, котельні, від якого здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та скид зворотних вод без очистки у водні об’єкти Копичинською виправною колонією №112 в Тернопільській області забороняється законом.

Керуючись ст.1 б Конституції України, ст.20 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища", постановою Верховної Ради України від 29.10.1992 року № 2751 -XII "Про затвердження Порядку обмеження чи тимчасової заборони (зупинення) діяльності підприємств, установ, організацій і об'єктів у разі порушення ними законодавства про охорону навколишнього природного середовища", „Положенням про державну екологічну Інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі", затвердженого наказом Мінприроди України від 19.12.2006 року №548 та зареєстрованого в Мінюсті України 13.02.2007 року за №119/13386 та підпунктом 3 п.5 "Положення про державну екологічну інспекцію у Тернопільській області", затвердженого наказом Мінприроди України від 19.02.2007 року. №55,
ВИРІШИВ:

1. Тимчасово заборонити (зупинити) з 09.06.2008 року експлуатацію технологічного обладнання столярного цеху, кузні, котельні, від якого здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та експлуатацію каналізаційного колектору, по якому здійснюється скид зворотних вод без очистки у водні об'єкти Копичинською виправною колонією №112 в Тернопільській області, вул. Шсвченка,94, м. Копичинці. Гусятинського району.
2. Копичинській виправній колонії №112 в Тернопільській області (начальник - Якубів С. П.) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальний дозвіл на користування надрами, вирішити питання щодо. недопущення скиду зворотних вод без очистки у водні об'єкти, підготувати каналізаційний колектор по якому здійснюється скид зворотних вод без очистки у водні об'єкти до опломбування.
3. Відповідальність за виконання цього рішення покласти на начальника Копичинської виправної колонії №112 в Тернопільській області Якубіва Степана Петровича.
4. Конгролб за виконанням цього рішення покласти на старшого дсржінспектора з охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області МІщія М. С.
5. Опломбування (опечатування) технологічного обладнання столярного цеху, кузні, котельні від якого здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та каналізаційного колектору, по якому здійснюється скид зворотних вод без очистки у водні об'єкти, доручити старшому держінспектору з охорони навколишнього природногосередовища в Тернопільській області Міщію М, С,

Рішення щодо відновлення роботи технологічного обладнання столярного цеху, кузні, котельні, від якого здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та скиду зворотних вод у водні об'єкти може бути прийняте з письмового дозволу Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області або вищих за посадою осіб за умови безумовного усунення порушень вимог природоохоронного законодавства, перерахованих у констатуючій частині цього рішення.

Відповідно до вимог ст.ст. 124, Ї25 Конституції України, ч.З ст.22 Закону України 'Про судоустрій України " та ст.ст. 1, 12, 13, 15 Господарського процесуального Кодексу України це аініє8їїя"моч№ бути оскаржено в Господарському суді Тернопільської області. Оскарження цього рішення не звільняє від його виконання у триденний термін начальнику Копичинської виправної колонії
Якубіву Степану Петровичу.

В. В. Мричко

Копії рішення надіслані:
1. Державній екологічній інспекції.
2. Тернопільській міжрайонній природоохоронній прокуратурі.
3. Копичинецькій міській раді.
4. Гусятинській райдержадміністрації.
5. Гусятинській районній раді.
6. Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області.
Коментарі:

Коментарі  

 
#13 жадарк 13.07.2008, 18:05
Рішення про призупинку серйозна річ, після якої йде оплпмбування небезпечного обєкту. Тому тут йцде справа не про адміністратвні правопорушення. Це серйозний крок зі сторони Держекоінспекці ї.
Цитата
 
 
#12 Емілі 12.06.2008, 19:08
Головне, щоб це принесло хоч якісь зміни... :-?
Цитата
 
 
#11 Polaris 12.06.2008, 16:00
О, тепер було б добре на цій хвилі додусити їх масовими листами на імя призедента, премєрки і т.д. Без уваги вони не залишаться це точно, а масовість добре намозолить очі кому треба.
Цитата
 
 
#10 Speaker_Vova 11.06.2008, 23:27
все-таки це не рішення Мінприроди, а його територіального підрозділу. і насправді це всього лише адміністративни й акт невеликої значущості, але який безумовно буде дисциплінуючим фактором
Цитата
 
 
#9 Дьома 11.06.2008, 22:14
:lol: дивись копію документів :o
Цитата
 
 
#8 knopa 11.06.2008, 22:07
Та яке там міністерство??? таке саме,як "депутат" Деревляний...
в нього хіба що,мозги деревляні...
Цитата
 
 
#7 Дьома 11.06.2008, 21:55
Вони то хто? :-* Відколи рішення міністерства нічого не варте?!
Цитата
 
 
#6 knopa 11.06.2008, 21:33
це всього лише документ...кусо к паперу,який нічого не вартий.Жаль,що ви не чули,що вони говорили....
Цитата
 
 
#5 Дьома 11.06.2008, 21:32
Ну) Всьо в рамках правил :-* Тай чому люди мають не знати правди, особливо про найболючіше - екологію...
Цитата
 
 
#4 Speaker_Vova 11.06.2008, 21:08
чим характерні адмін. проступки? це невеликим ступенем суспільної небезпеки. От і в даному випадку не слід забувати, що це всього лиш дрібне правопорушення. Не забуваймо ще й те, що Державна екологічна інспекція має так звані "нормативи" у своїй роботі і накладаючи даний штраф, я впевнений ніякого офіціозу з цього не робить. Хоча в принципі хвалю автора даної статті за те шо він дотримався положень Конституції України, ЗУ "Про інформацію" і ЗУ "Про державну таємницю", де вказується, що інформація про екологічний стан певного регіону чи місця не підлягає будь-якому рівню секретності
Цитата
 

Додати коментар