Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 18 гостей на сайті

Реклама

Космач 2008. Наше бачення

Ось і настала довгоочікувана весна. Це час, коли оживає природа, час відновлення open`air фестивалів. Перший цьогорічний етнофестиваль, який ми відвідали - "Великдень у Космачі". Протягом 30 квітня-2 травня ми приземлилися на етнозліті в гуцульському краї.

Отже, спочатку розповімо про саме село Космач. Розташоване воно в Івано-Франківській області, неподалік Коломиї, у дуже мальовничому куточку Карпатських гір. Будучи одним із найбільших сіл в Європі, Космач у воєнні роки став Бандерівською столицею (до кінця 40-их років тут не було чужої влади окрім української), а зараз є місцем проведення цікавого етнофестивалю під назвою "Великдень у Космачі". Цікавим є й той факт, що зараз на державних установах у селі поряд із національним присутній також і червоно-чорний прапор. Отак ;)
А тепер про сам фестиваль. Вразило одразу декілька речей. Перш за все, був дещо здивований організацією самого фестивалю, точніше фактично її відсутністю. Іниший факт, який справив враження, це, незважаючи на попередній факт :), атмосфера фестивалю була вражаючою.

Незважаючи на заяви організаторів на офіційному сайті, на фестивалі таки не було іменитих гедлайнерів. В перший день взагалі була відсутня музика (через траур, оголошений у всій державі). Також у перший день фестивалю було інше дійство, яке швидше зацікавило місцеве населення, аніж приїжджих - приїзд Президента України. Ну, кожному своє, як то кажуть :)
Слід сказати, що з погодою також пощастило. Незважаючи на дощові хмари, які нависли над горами, все-таки протягом 2-ох фестивальних днів дощів не було, лише зранку, коли фестиваль ще спав. І лише в останній день злива все-таки дала про себе знати.

У другий день все стало дуже яскравим та кольоровим. Безліч цікавих майстер класів. Хто хотів гуцульської екзотики, той її отримав. Свіжозварена бринза, малювання, імпровізовані музичні дійства - все це та атмосфера, яка пронеслась над Космачем протягом троьох днів. Хоча не все було так весело і гарно, як здається спочатку. Мала кількість міліції привела до того, що в наметовому містечку було побито декілька осіб, зламано руки та пробиті голови - це робота місцевої бикоти, яка, мабуть, не розуміє скільки доброго і корисного (грошей, в тому числі) приносить фестиваль селу. Думаю, на наступний рік (якщо фестиваль буде) побиті люди не захочуть їхати :(
Вечірній концерт 2-го дня фестивалю також дещо вразив. Я чекав на Мертвий Півень та Опіум. На жаль, не почув. Лише декілька місцевих та столичних гуртів. Але, не зважаючи на такі прикрі факти, як побиття людей чи мала кількість відомих гуртів, як на мене, то фестиваль вдався. Такої кількості усмішок, щирих людей, хорошого настрою не знайдеш ніде, як на етнофестивалі.


Оскільки третій день почався з дощових сірих хмар, то було прийнято рішення закупившись сувенірами та подарунками вирушити в Коломию і чекати там поїзда. Як показав час, в Коломиї на залізничному вокзалі у залі очікування було продовжено фестиваль "Великдень у Космачі". Великим було здвивування коломийчан, які чули, що із залу очікування линули звуки скрипки, гітари, кількох бубнів та тамтамів ;)

Всіх з початком сезону open`air фестивалів!

Фото: Ярина


Коментарі:

Коментарі  

 
#10 Тризуб 08.05.2008, 12:04
Коломия РУЛИТЬ. третій день був найкращий :)))

Ну як ше не згадати космачанських бахурів :)) ото варяти
Цитата
 
 
#9 WhiteAngel 07.05.2008, 02:48
головне, що тне продумали організатори - то це, що ноги затерпають, коли довго сидиш на них))))))))) а решту - все зає...сь
Цитата
 
 
#8 Дьома 07.05.2008, 00:41
так. Але атмосфера шо в Коломиї шо в Космачі була супер!!! Незважаючи на різні організаторські проблеми
Цитата
 
 
#7 ПРОСТО ПЄсня 07.05.2008, 00:37
Найкращий день фесту був на Коломийському вокзалі!!!!!!! :P
Цитата
 
 
#6 Міл@ 06.05.2008, 21:12
угу) правда) в 3год. ночі ще й які крила) :lol:
Цитата
 
 
#5 bigfan 06.05.2008, 20:10
Направду того року фестиваль був кращий, більше гуртів, організації. Жаль що мені не вийшло поїхати, так що мені таке, головне що ви задоволені, бо з Шепетівського поїзда ви злетіли на крилах :P
Цитата
 
 
#4 Ярина 04.05.2008, 16:20
Хех, пан Ян харизматичний дядько=)
Особисто я дуже задоволени тим, що поїхала. Так, організація практично ніяка, але атмосфера - словами не передати, ще до цього часу чуючи музику вистукую її ритм ги :lol:
Цитата
 
 
#3 Den 04.05.2008, 15:57
Ян гарно вийшов на фото :lol:
Цитата
 
 
#2 pashko 04.05.2008, 15:56
:-| І ніби весело, і ніби ні... Але фестивалі - це завжди та річ, на яку варто їхати. Тільки б серце не боліло)
Цитата
 
 
#1 Міл@ 04.05.2008, 15:51
ги) супер, мені дуже сподобалось.
гарні фото, Ярино ;-)
Цитата
 

Додати коментар