Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 124 гостей на сайті

Реклама

Червоні релякси біля водоспаду

Осінь настала, холодно стали. Студенти нікуди відпочивати не їдуть. Еге ж, закінчилась тепла пора і на сайті матеріалів у розділ «Мандри» істотно поменшало. Ще б пак, адже надворі осінь, а це – навчання, проблеми зі здоров’ям, незгоди у коханні та інші «приколи», які не дозволяють скинути увесь цей тягар з плечей та й податися десь на «гульки» чи якісь, так би мовити, «релякси». Катастрофічну нестачу вітамінів відпочинку має компенсувати ця стаття.

 

Під 16-и метровим Джуринським водоспадом

Так як до наступного літа далеко, а вільного місця на інформаційному просторі сайту ще вдосталь, то стукнуло в мою сиву (то від холоду вона, напевно, інеєм покрилась) написати про те, що реально залишило певний слід в життя. Веду мову про відпочинок, що назавжди закарбувався в пам’яті; про відпочинок, про який можна чи не щодня згадувати і милуватися в думках тими чи іншими словами, які лунали у подорожах, прокручувати епізоди подій, а ще краще кумедних ситуацій. Дуже добре, коли важливі моменти з подорожей зберігаються не лише у пам’яті, але й на якомусь інформаційному носії, типу відеофільму, фотознімках чи в оповіданні, занотованому в щоденнику. А ще краще, коли факти з перебігу подій «реляксу» дізнається багато людей, завдяки публікації на одному з кращих інформаційних сайтів :) Так що, поїхали слухати, чи то пак читати «люксусово-реляксові» історії навколо червоного водоспаду, до якого мало не щороку приїжджають наші славні копичани. Що-що? Кажете, що ви не були в Червоногороді і не купалась під водоспадом? Я вам не вірю!

Під час приготування їжі

Село Нирків славне водоспадом та мальовничою природою. Але природа ця йому і не належить, бо є власністю насамперед отого польського, вже вимерлого містечка Червоногород. Зараз у цьому старому поселенні залишились людними тільки монастир, дитячий табір та… цвинтар. У підніжжі високої та широкої в діаметрі ями-містечка можна зустріти одиноку хатинку, практично без газу та електрики, в якій мешкає старенький дідусь. Він живе за рахунок того, що продає місцевим туристам поживне коров’яче молоко. Більше людей тут немає, усі живуть вище, у вже згадуваному селі Нирків, тому й подекуди цю місцевість називають не Червоноградом, а Нирків. Побутує серед туристів і назва Красне, яка взагалі немає ніякого відношення, але, можливо, через переклад з української Червногород і став Красногородом, а відтак, видозмінюючись з роками, і Красним.

Ввечері біля вогнища та за кружкою пахучої кави

Досить вже про історію, перейдемо тепер до природи. Як говорилось вже вище, туристичне збіговисько знаходиться у так званій ямі, яка може похвалитися густими дрімучими лісами, водоспадом, чистою джерельною водою, рибою і звісно, нами – любими туристами ))) Копичани їздять відпочивати на червоногородський водоспад вже не перший рік. Щодо мене, то востаннє побував там у 2005 році. Але перед тим довелось насолоджуватися щедротами природи цього поселення ще як мінімум тричі. Саме про туристичні мандрівки минулих часів піде мова в сьогоднішніх «Мандрах».

Школярам вирушати у подорож дозволялось лише за згодою батьків і при наявності старших осіб. У нашому випадку, охоронцями дітей виступили вчителька шкільної вчителька географії Федорович Руслана Василівна та працівник шкільної господарки пан Мар’ян Миколайович. Прізвища останнього, на жаль, не пам’ятаю.

Туристи, що прибули в Червоногород в 2003 році

З фотографій видно, що наша туристична група складалась з 20 осіб. Зараз, навіть, спробую усіх поіменно назвати. Це – Павло Ухач, Кравець Руслан, Скрабут Назар, Курейко Іра, Грабець Віктор, Пізьо Марія, Марак Наталя, Сметана Надя, Прокоп Оля, Дзюбак Оля, Дудик Богдан, Іванків Святослав, Пацюрко Володимир і його молодший брат Андрій, а також Полубєхін Роман, Клизуб Андрій, Легкун Ігор, Федорович Руслана Василівна, Мар’ян Миколайович та його син. Хто з них хто зображений на фотографії – розбирайтеся самі. Це склад тих туристів, що відвідали Червоне у 2003 році.

Перед відходом до місця призначення молоді туристи готувались заздалегідь. Збір продуктів, підготування необхідного спорядження та наметів, налаштування бойового духу. Останнього потрібно було найбільше, так як з поїзда, що їхав приблизно 2,5 години до місця призначення, нам довелось йти ще 10 кілометрів пішки!!! Це була не просто прогулянка, а таки каторга з рюкзаками на плечах, яких ми тягнули за собою. Правда, на пів дорозі ми зупинила вантажне авто, ЗІЛ здається, з водієм якого домовились підвезти наші речі до Ниркова.

У дизель-потязі туристи їхали 2, 5 години

Перейдемо тепер вже до самого Червоного. Водоспад, який знаходиться тут, носить назву Джуринський. Має він 16 м. висоти і є найвищим водоспадом у Тернопільській області. Ми щодня стояли під струмами води, котра добряче масажувала плечі. Сила води була настільки великою, що, здавалось, ось-ось не втримаєшся під водоспадом і підеш головою униз.

Ночували копичинецькі туристи у наметах: хлопці з хлопцями, дівчата з дівчатами. Інших варіантів не дозволяла система нагляду у складі Руслани Василівни і Мар’яна Миколайовича. Харчувались завдяки зготованій на вогні їжі та іншими запасами. На підтримання кухні нам вистачило 5 зрубаних сухих сосен. Ввечері ми сиділи біля вогню та наспівували пісень.

Детально описати подорож 2003 року зараз дуже складно, але можливо пригадати найцікавіше моменти. З них варті уваги таке: для утеплення нам потрібне було додаткове укриття, яке підстилалось під намет. Тому ми, вирішили полегшити собі пошуки та й викрали кілька снопів сіна в оздоровчого табору «Ромашка», що знаходився поруч. Звісно, після цього ми поплатися вибаченнями і частковим конфіскуванням сіна, але, повірте, процес викрадання був веселий. Крім цього цікавими моментами є пригоди з наступних років, 2004 і 2005 року. Але вони здебільшого стосуються того, про що варто не писати на публічному сайті.

Будемо сподіватися, що до літа час швидко промайне і ми зможе читати нові туристичні історії у розділі «Мандри».


Коментарі:

Коментарі  

 
#11 Крихта 15.11.2007, 02:49
Там краще, ніж в Касперівцях,хоч купатися нема де
Цитата
 
 
#10 bigfan 10.11.2007, 15:07
Також варіант :P
Цитата
 
 
#9 terry_usa 10.11.2007, 02:32
Так довго їде та метриса! Я на гірському (!) ровері заїжджав туди за 2 год!
Цитата
 
 
#8 VIKA USA 10.11.2007, 02:00
V mene sh4e nide ne bylo takogo klasnogo vidpo4unky, yak v 4ervonomy. Tam prosto SUPER. Byla vzhe raziv 5 i hochy she 5000. v mene tezh klasni fotku e. Pash ya tobi kuny.
Цитата
 
 
#7 bigfan 09.11.2007, 16:34
А як воно робить вибірку?
Цитата
 
 
#6 Pashko 09.11.2007, 14:45
Так, але не всі новини попадають на укр.нет
Цитата
 
 
#5 Polaris 09.11.2007, 14:34
Kurcha!
teperka Kopychyntsi v ukr.neti
skoro bahato useriv bude na sajti :zzz :eek:
Цитата
 
 
#4 Дьома 09.11.2007, 14:30
Тепер всі нові новини будуть туди потрапляти, через те що є rss-синдикація!
Цитата
 
 
#3 Pashko 09.11.2007, 14:08
Ця стаття удостоїлась попасти до новин УКР.НЕТу - www.ukr.net/news/ternopol.html
Цитата
 
 
#2 Pashko 09.11.2007, 13:26
Тасе, мене видно там тільки на одній фотці. Мені було лишень 15 років :-)
Цитата
 

Додати коментар