Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 48 гостей на сайті

Реклама

Символ нескореності України

250294_200.jpg22 січня, у День Соборності України, Президент в. Ющенко відкрив у Батурині Чернігівської області скульптурну композицію «Гетьманська слава» на території Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Того четверга всі українські телеканали передавали репортажі з місця події, і яким же було здивування багатьох наших краян, у тому числі і моє особисто, коли на екрані «засвітились» Копичинецькі «гармаші» – у козацьких строях, вусаті і статні, вони гордо демонстрували журналістам важку артилерію козацької доби, аналогів якій нема, певно, в усій Україні. З-поміж знайомих облич помітила і переодягненого козаком Романа САГАЙДАКА, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації. Отож, буде в кого розпитати про враження від поїздки. Так і сталося.

 

- Композиція «Гетьманська слава» присвячена п’яти гетьманам, діяльність яких пов’язана з Батурином, – розповідає нам Роман Євгенович, – і є частиною відновленої цитаделі Батуринської фортеці. Відомо, що Батурин був фактично стертий з лиця землі у 1708 році російськими військами Петра І через політику гетьмана Мазепи, який уклав союз із шведами. Тоді було винищено 13 тисяч жителів міста. Саме через цю трагедію відроджена нині стараннями Президента колишня гетьманська столиця стає прикладом відновлення історичної пам’яті та національної свідомості. За останні півроку тут зроблено дуже багато – фактично з нуля постала цитадель Батуринської фортеці, будинок гетьмана, церква, збудовано ряд пам’ятників, найвеличнішим з яких є «Гетьманська слава». Було дуже почесно перебувати на цій святій землі, овіяній славою наших предків, і бачити усі урочистості – від початку і до кінця, слухати зворушливий виступ Віктора Андрійовича. Хоча, скажу чесно, було досить холодно, стояв глибокий сніг, хлопці трохи змерзли, але душу переповнювали зовсім інші почуття – на цьому клаптику землі жили та боролись за вільну Україну величні постаті і Україна складає до їх ніг глибоку пошану.

А запросив нас на урочистості Верховний отаман Війська козацького Сардинець. Районна влада профінансувала поїздку, на яку пішло дві ночі (дорога) і один день. До речі, від нас до Батурина – близько 800 км. Всі хлопці – козаки, налічувалось загалом чотирнадцять осіб – копичинчани (правильно вживати «копичани». – Ред.), учасники художньої самодіяльності, патріотично налаштовані і закохані в історію України. І хоч за 20 років, відколи існує наш загін «гармашів», побували вже у багатьох куточках України, Батурин – це особлива поїздка, особливе враження і особливі переживання. Відтепер і Батурин знатиме постріли копичинецьких гармат.

До речі, це зовсім невелике містечко, швидше нагадує село. Очевидно, за роки радянської влади і до цього було все зроблено, щоб знівелювати славу колишньої гетьманської столиці. Думаю, віднині Батурин оживе, стане Меккою для усіх патріотів-українців і, головне, об’єднає Україну навколо спільної історії.

Записала Н. Семків

Спонсор допису: Цікавитесь ремонтом чи переоблаштуванням власної квартири? Тоді вам слід знати що існує ванна акрилова Montana, котра вам обов'язково сподобається


Коментарі:

Коментарі  

 
#3 Емілі 05.02.2009, 01:41
Наші козаки і гармати - найкращі ;-) І недивно, що вони вже побували по всіх куточках України і є бажаними гостями на різноманітних святкуваннях. А гарматні постріли - то найцікавіші (і найгучніші)спог ади з кожного свята Дня незалежності у міському парку, та і не тільки :zzz
Цитата
 
 
#2 pashko 05.02.2009, 01:20
Дуже люблю наші гармати і наших гармашів :)
Це одне із тих надбаннями Копичинців, яким можна і навіть треба пишатися! Ну і гармати - це надійних захист від загарбників.

Думаю, що хтось із політичних партій, що балотуються до облради, вже замовили кілька гармат для з боротьби з опонентами. Так би мовити - патріотична боротьба з елементами історії.
Останнє речення веду до того, що чимало партій позиціонують себе як НАЦІОНАЛЬНО-СВІ ДОМИМИ І ПАТРІОТИЧНИМИ. Щось типу під "Свободу" (не газету!) косять... Таким чином інші партії хочуть спалити імідж "свободівців", на якому вони зараз впевнено вирулюють до облради.
Цитата
 
 
#1 седой 04.02.2009, 11:51
Слава Україні !Героям слава!
Цитата
 

Додати коментар