Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 42 гостей на сайті

Реклама

Повідомлення
  • Simple Image Gallery Notice: It looks like PHP's 'GD Image Library' is not installed/enabled on your system. Please ask your hosting company to enable/install it.

27 березня Копичинецький музей театрального мистецтва Тернопільщини відзначив День театру

27 березня вся театральна спільнота світу святкувала Міжнародний День театру. Це не просто професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів глядачів та прихильників театрального мистецтва. Театр - це не тільки гра акторів на сцені- це історія душі людини, парад блискучих талантів та унікальних людських здібностей. «Все те ,що відчуває наша душа у вигляді туманних, неясних відчуттів, театр підносить нам у гучних словах і яскравих образах, сила яких вражає»( Ф.Шіллер).

Копичинський музей театрального мистецтва Тернопільщини також приєднався до святкування Дня театру. В цей день в приміщенні музею було проведено театралізовану екскурсію для учасників Всеукраїнської олімпіади з економіки, учнів із різних міст України. Всі присутні мали змогу поринути у таємничу атмосферу прадавніх звичаїв - «Купальських ігор», «Маланки», «Кози», познайомилися із обрядами українського народу. Разом із учасниками ансамблю Копичинецької школки №2 водили хороводи- веснянки та отримали в подарунок жайворонків , випечених із тіста. Таких пташок традиційно виготовляли в Україні, зустрічаючи весну 22 березня, в празник Сорока Великомучеників.

 

{gallery}2013/muzey{/gallery}

Люди здавна вірили у прикмети цих днів. Зокрема, якщо 22 березня іде дощ, то буде іти ще сорок днів, а якщо підморозило, то мороз протримається теж сорок днів. У народі кажуть,що Сорок Великомучеників у житті і по смерті були і залишаються єдинорідними. Коли плачуть, то один по одному – тоді йде дощ, а коли сумують- мороз. В цей день пекли тістечка у вигляді сорок , жайворонків і насаджували їх на довгі палиці. Діти бігали з ними,закликаючи весну:
Жайворонки прилітайте,
Студену зиму забирайте!
Сороки весну принесіть,
У вирій зиму заберіть!

Мандруючи залами музею, відвідувачі зустрічали героїв з різних вистав. Особливе захоплення викликала містична сцена із постановки «Ніч на полонині» О.Олеся, де головні ролі Мавки і Чорта зіграли актори театру поезії «Слово» -Христина Гадиняк та Тарас Гіль. Вони прекрасно втілили задум автора, котрий наділив своїх міфічних лісових істот усіма людськими рисами. В образі Мавки гармонійно злилися духовне багатство і зовнішня краса. До Мавки залицяється Чорт, але він не може зацікавити її, оскільки втілює молодість, легковажність і пристрасть, а головна героїня палко кохає легіня і прагне справжньої любові на все життя. Цей професійно виконаний діалог не залишив байдужими нікого із присутніх.
Цікавою для учнів зі Східної України була розповідь про перший стаціонарний театр у Тернополі «Тернопільські театральні вечори», про сучасний Тернопільський академічний обласний український драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка та театр актора і ляльки. Знайомлячись з історією Копичинського народного драматичного театру ім.Б.Лепкого, відвідувачі перенеслись разом з юними акторами Оленкою Токар та Денисом Лящуком у трагічні дні блокадного Ленінграду , ними була вдало відтворена сцена з вистави О.Арбузова «Мій бідолашний Марат». Щире й наївно-чисте виконання зворушило душі присутніх.
А в залі , де розміщена експозиція присвячена Богдану Лепкому, на екскурсантів чекали герої казки Б.Лепкого «Про Ксеню і Дванадцять місяців», котрих зіграли Ірина Шпунярська та Наталя Гав»янець. Після екскурсії всіх частували гарячим чаєм з м»ятою та смачними тістечками. Багато щирих і теплих слів сказали учасники свята і залишили на згадку свої відгуки у Книзі гостей музею.

Головний зберігач фонду – Погорецька Г.Б.

Спонсор допису: У вас є власний проект у інтернеті? Продвижение сайтов дозволить вам вивести його на новий рівень


Коментарі:

Додати коментар