Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 37 гостей на сайті

Реклама

Історія

"Золотий вересень"

      За підтримки Тернопільської обласної організації ВО «Свобода», 19 вересня 2010 о 19:39, біля пам’ятника жертвам депортації (біля собору Святої Трійці УПЦ - КП) вібудеться покладання свічок, в зв’язку з скорботним днем, окупацією Західної України Червоною армією, яка відбулася 17 вересня 1939 року, за наказом наркома оборони Ворошилова і  розпочала так званий Визвольний похід. За десять днів якої Західна Україна і Західна Білорусія були окуповані. В історії цей період знаний як «Золотий вересень».

      Запрошуємо всіх небайдужих мешканців міста Копичинці, долучитися до акції.

 

 

Остання Дем'янова дорога

На Тернопіллі прийнято рішення збудувати на місці загибелі наших земляків в Умані величний пам'ятник з плитами, на яких будуть викарбувані імена усіх загиблих у липні 1941 року. Ось і спонукає мене совість розповісти про одного із тих стражденних - мого земляка (майже сусіда) Дем'яна Михайловича Іванківа. Народився Дем'ян 1914 року в містечку Копичинцях у християнській родині. Батьки його, Павліна та Михайло, були справжніми свідомими українцями. У такому ж дусі вони виховували і своїх дітей, зокрема сина Дем'яна. Батьки не шкодували коштів для його навчання, і він став юристом, правником.

 

Історичний раритет

До наших рук потрапило на цей раз доволі раритетне відео. Всі події проходять у 1991-1992 роках. Це і відкриття оновленого пам'ятника на честь скасування Панщини (Баворівщина), події 25 серпня 1991 р. після проголошення акту про Незалежність України, а також 1-ша річниця святкування Дня Незалежності (1992 р). Щоправда якість відео бажає кращого, адже відео було оцифроване з касет VHS, проте загальне уявлення можна скласти про події тих років у нашому місті.

 

Дар історії міста

Підготовка до Великодня втілюється у наведенні порядку в оселі та на подвір`ї. 

Всі добре знають, що у нашому місті колись діяла гумова фабрика. Так ось мені пощасливилось знайти результати її праці. В землі збереглись три іграшки, які раніш вкористовувались як засіб розпалення газового котла будівлі, що була одним їз відділів "старої лікарні" (ну і де згодом жила моя сім`я).

 

Червоне замчище

 У Копичинцях, в тому місці, де річки Стрілка і Крутилів зливаються й утворюють Нічлаву, отут у міжріччі на горбі в давнину стояв панський замок. Чомусь назвали його червоним. Його розвалини ще були піввіку тому, тепер все заросло травою.

 

Степан Бандера - ГЕРОЙ УКРАЇНИ!

Сьогодні , 22 січня, в День Соборності України, президент України Віктор Ющенко, нарешті присвоїв звання Героя України лідерові Організації Українських Націоналістів, провіднику Нації Степану Бандері. Як зазначив президент «Ухвалюю присвоїти звання Героя України з врученням ордена держави Степану Бандері», Віктор Ющенко вручив нагороду внукові Героя - Степану Бандері.
                                                                                                           

 

 

Удома в Андрія Шмігеля із Копичинців експонатів – на цілий музей

Стаття в Новій Тернопілській газеті (автор - Оксана СМІЛЬСЬКА)

Спонсор допису: Бажаєте гарно провести час і ще й зекономити? Використовуйте купоны в ресторан і будьте задоволеними

Андрій Шмігель із Копичинців протягом десяти років колекціонує старовинні речі. У його колекції – чимало предметів із Трипільської, Черняхівської культур та культури Київської Русі. Освіти історика колекціонер не має, за професією він столяр, але все життя любив старовинні речі. Каже, що це передалося йому від мами, яка теж обожнює вивчати історію. Заробляє Андрій на життя євроремонтами та малюванням картин і портретів на замовлення. Окрім того, займається ентомологією (наука про комах) та палеонтологією (наука про вимерлі організми).

 

Голодомор 1932 – 1933 років в Україні

Українською катастрофою ХХ століття є голодомор 1932 – 1933 років в Україні. Терор голодом, запроваджений сталінським тоталітарним режимом в Україні, заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Адже від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадянської воєн.
 
 

 

 

Як вмирали герої-повстанці

Гуляючи просторами інтернету надибав досить цікаву штуку, а саме публікацію про Копичинці в одній із американських діаспорних газет. Сама стаття стосується Копичинецького меморіалу борцям за волю України. Стаття дещо давня, адже була розміщена в газеті Свобода 29 серпня 2008 року, проте буде цікава. Цією статтею ми відкриваємо також початок новому розділу нашого сайту "Бібліотека", в якому в майбутньому будемо розміщувати різні документи, книги, одним словом все що буде стосуватись нашого містечка. Ну а зараз сама стаття:

 

Стара конюшня. Оновлення ретросвітлин

konyshnia003.jpgЧим далі ми занурюємося вглиб історії Копичинців, тим більше світлин з життя міста знаходимо в архівах. Сьогодні до ретрогалереї додано фото так званої "Старої конюшні", що на початку ХХ століття знаходилась біля сучасного приміщення Копичинецької ЗОШ №2. Світлина із персонального архіву Кузик О.А., датується приблизно 40-ими роками минулого століття.
 
Сторінка 2 з 3