Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 45 гостей на сайті

Реклама

Історія

Большевики смерділи – страшне. Голодні. Один у кишені мав пшеницю, їв по кілька зерен

Ванда Горчинська прожила з чоловіком 53 роки три місяці і шість днів Ходила до польської школи, вона була безплатна. Заняття починалися з молитви. Вчили готувати різні страви. Мені це в підпіллі пригодилося, бо вміла і котлети зробити, і зупу зварити.

 

Чалий, який лікував пораненого бандерівця

Марія Вівчарик, у дівоцтві Ластівка, родом з села Кривеньке, що в Чортківському районі Тернопільської області. Хоча у 1925 році, коли вона народилася, то був повіт Копичинецький.

Марія Вівчарик була донькою січового стрільця. Тому, напевне, і стала справжньою патріоткою України. Ця любов до рідної землі і привела її в ОУН, членом якої вона стала 22 грудня 1941 року. Згодом, вона була навіть станичною в рідному селі. Пані Марія доглядала поранених бійців УПА, організовувала збирання для них продуктів, медикаментів, лікарських трав. Не раз лише диво рятувало її від німецької кулі. У її хаті зупинялися майже всі районові, надрайонові і повітові провідники ОУН-УПА, зокрема „Казка”, „Лет”, „Мрія”, „Домовина”... У ній лікувався від ран провідник „Чумак”.

 

Копичинці у 1-й Світовій війні. Унікальне відео

До вашої уваги унікальне відео, яке знайдено у мережі Інтернет. З кадрів видно, яким було наше місто в часи Першої Світової Війни

 

Козацьке бароко в Копичинцях

 

Густий сосновий запах огорнув мене біля відреставрованої церкви Воздвиження Чесного Хреста, що в Копичинцях. «Це запах нового гонтя», — пояснив настоятель храму, доктор богословських наук, отець Руслан Корнят. І звернув мою увагу на невеличкі дерев’яні бруски-лусочки, які у величезній кількості творять покрівлю. Автентичне гонтя, розповів, — це робота карпатського майстра, який вручну витесував кожну планку. Відреставрований дах спочатку покрили природним барвником, а потім — парафіном із нафтою. Така жирна суміш забезпечує стікання води.

 

Чергове поповнення фотогалереї

 До вашої уваги, чергова порція ретрофотографій нашого міста. Зокрема на світлинах видно знак при в'їзді в місто, першотравневий парад 1965 року біля гуртожитку №1 (технікум), старий будинок культури фото з лютого 1964 р.

Якщо у вас також є старі ретрофотографії міста, якими ви хочете поділитись, надсилайте, будь ласка, на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

 

Перебування у пересильній тюрмі м. Копичинці, 1949 р.

До вашої уваги спогади колишнього політв'язня Богдана Климчака про його перебування разом з матір'ю та двома сестрами як родини члена ОУН у пересильній тюрмі м. Копичинці Тернопільської області 1949 року в очікуванні етапування на спецпоселення.
Інтерв'юер - А. Шиманський, відеооператор - Володимир Чопик Дата запису: 18.02.2010 р.

 

Битва Націй 2011

Цьогоріч травневі вихідні принесли надзвичайне свято під назвою “Битва Націй”. Цей чемпіонат світу з історичного середньовічного бою проводиться уже вдруге. На чотири дні Хотинська фортеця (Чернівецька область) перетворилася на справжнє середньовічне місто. Мені вдалося побувати тут 1 травня на 2-й день фестивалю. 

 

Як умирали герої України

Mабуть, історія жодної країни не спаплюжилась, не перекручувалась, так як прадавня і пребагата історія України. Комуністична пропаганда доводила до народу тотальну неправду, нескінченну недоговореність і мерзенну фальш, про те що найлютішим ворогом України були буржуазні націоналісти, які те і робили , що думали, кому запродати власний нарід. Анафемі піддались Мазепа, січові стрільці, воїни УПА. Відступаючи, червоні війська в 1941 році вчинили масу злочинів і насильства. Особливо криваві розправи відбулись у західно-українських тюрмах.

 

ПАМ'ЯТАЙ ПРО КРУТИ

Пам'ятай про КрутиУВАГА!

Визначна і трагічна сторінка в нашій історії - бій під Крутами 29 січня 1918 року

Запрошуємо всіх на перегляд фільму "Імена в мармурі" / Names in Marble - Nimed marmortahvlil (2002 р.)
Це естонський фільм, який дуже сильно перегукується із нашими подіями того часу.
Цей захід проводиться на Всеукраїнському рівні.

 

Лютий – місяць Українських Героїнь

     У історію боротьби за кращу долю українського народу і волю України героїчну сторінку писали і наші жінки, починаючи з давньоруських часів і до сьогоднішнього дня.
      Враховуючи заслуги жінок перед Україною Всеукраїнська Ліга Українських Жінок запропонувала відзначити в останню неділю місяця лютого Свято Українських Героїнь. Воно було започатковане в 50-х рр. ХХ ст. в діаспорі після того, коли весь світ облетіла звістка про повстання, які відбулися у сталінських концтаборах для українських політичних в’язнів у Норильську, Воркуті, Менгірі та інших. Найбільш вражаючою у цих подіях була участь українських жінок – в’язнів. Особливий резонанс мало повстання у Кенгірському концтаборі, де п’ятсот українок, одягнувши вишиванки, щоб захистити від розправи чоловіків, взявшись за руки, з палаючим серцем і гордо піднятими головами перегородили дорогу танками, які були застосовані табірною охороною для придушення повстання. Позбавлені можливості захистити себе, жінки не могли навіть передбачити, що танки поїдуть на людей. Однак сталося по-сталінськи. В’їхавши у табірну житлову зону, танки, не зупиняючись, посунули вперед, давлячи своїми гусеницями жінок і розстрілюючи всіх, хто не попадав під танками. У короткому часі після проїзду танків на землі залишилися лежати мертвими та важко пораненими сотні жінок.

 
Сторінка 1 з 3